PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752681}

The Command

Kursk
6,9 14 823
oceny
6,9 10 1 14823
5,2 12
ocen krytyków
Kursk
powrót do forum filmu Kursk

i ludziach, dla których życie ludzkie nie ma żadnej wartości w obliczu ich obrzydliwych interesów. Dramatyczna historia, która miała miejsce tak niedawno i jestem przekonana, że nic nie zmieniła w mentalności "władców świata". To film, który wzbudza moją bezsilną wściekłość, a pan, który siedział koło mnie na seansie po prostu płakał. Więc nie rozumiem wszystkich tych "recenzentów", którzy twierdzą, że film nie wywołuje emocji.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Jedno zdanie z tego filmu doskonale podsumowuje stosunek "władców świata" o których piszesz do "zwykłych ludzi - "Przecież wiedzieli na co się piszą"

ryan45

To akurat prawda, co nie znaczy, że dowództwo nie popełniło przestępstwa zaniechania i straciło wartościowych ludzi. Załogi SSBN i SSGN nie mocą się na drzewach.

ocenił(a) film na 7
osmy_na_nostromo

Nie rodza, chyba miało być?

Ewiatko

Nie kocą.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Juz po Czernobylu wiadomo ze dla Ruskich życie nie ma żadnej wartości

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Mnie poruszył, bardzo. Właśnie skończyłem seans.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Taka mniej-więcej jest oficjalna wersja katastrofy. A widzieliście materiał pt. "Kursk - w mętnych wodach"? A jeśli dziennikarze mają rację?
Niestety ten portal nie pozwala na wklejanie linków z największego polskiego pirata, więc podaję część linku. Materiał na c_d_a pl/video/12777022c.

ocenił(a) film na 10
Klakierus

Widziałam.

Klakierus

Ten dokument jest dużo bardziej przekonujący niż ta fabuła.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

A tak to wyglądało na prawdę https://www.youtube.com/watch?v=OjTrSuGTNOw

YareczekEs

Nie gadaj, "na prawdę?"

YareczekEs

Dzięki za ten dokument

YareczekEs

Dzięki za dokument

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Film jest bardzo podobny do serialu Czarnobyl, a w zasadzie to chyba raczej ten serial jest podobny do niego. Jest krócej, ale równie treściwie, film nie kreuje superbohaterów, stara się przekazać fakty i odtworzyć uczucia ludzi, a w szczególności marynarzy feralnej jednostki podwodnej i ich rodzin.

I znowu mamy do czynienia z bezduszną machiną propagandy wielkości i nieomylności, a gdy do tego dodamy zadufanych w sobie imbecyli na wysokich jej szczeblach, to mamy wypisz wymaluj obraz Rosji Anno Domini 2000 zupełnie jak w tamtym kwietniu i maju 1986 roku. Szkoda tylko żołnierzy, ich córek i synów, żon, reszty rodzin oraz kilkuset ton stali zatopionej gdzieś pośrodku bezkresnych lodowatych toni morza Barentsa…
A to wszystko przez głupotę ludzką, bo jakaś torpeda ćwiczebna i wykonanie testu ważniejsze od czegokolwiek innego!

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Zawsze twierdziłam, że głupota ludzi to jedno z najniebezpieczniejszych zjawisk.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Zwykły głupiec jest mało niebezpieczny, lecz taki siedzący wysoko na wysokim i decyzyjnym stołku, gdy losy wielu ludzi zależą od jego widzimisię - taka głupota jest śmiertelnie niebezpieczna! A niestety dużo na świecie takich sytuacji z durniami postawionymi bardzo wysoko.

ZSGifMan

Czarnobyl to betka. Sowieci nigdy nie szanowali życia ludzi. Od samego początku istnienia.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Kłamstwo kłamstwem kłamstwo pogania - tak można scharakteryzować Rosję na przestrzeni wieków. Wioski potiomkinowskie, propaganda, wszystkiemu winni obcy, moralność Kalego - o Rosji można by tak bez końca. Pamiętam jak po katastrofie Kurska ściemniali że z NATOwskim okrętem podwodnym się zderzył, albo że torpedą Amerykanie go zatopili, potem że nie przyjmą pomocy państw zachodnich bo tajemnice Kurska by wykradli, albo nawet że lepiej jak załoga zginie niżby Rosja miała przyjąć pomoc wrażego Zachodu..

ocenił(a) film na 8
Ketrid2_

Taka jest Rosja i się nie zmieni

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Taka jest Rosja i takie są wszystkie, WSZYSTKIE pozostałe kraje, władze, pomniki, „izmy” i „-yzmy”, generały, prezydenty itp. XXXXXX. Zależy tylko od możliwości i aktualnej sytuacji. Nie wierz w to, że TYLKO Rosja (chociaż teraz inaczej się to ogląda - 2022 rok) - tak jest z każdym "władcą świata". To samo widziałem w filmach o I wojnie światowej - bezsensowne rzezie na froncie zachodnim, II wojna światowa i tak można by wyliczać. "Władcy" nie dbają o życie, zdrowie swoich obywateli czy żołnierzy (tyle, żeby nie było buntów) mają gdzieś miliony ofiar, sierot, wdów jeżeli to tylko odpowiada ich ohydnym interesom. Nic na to nie jesteśmy w stanie poradzić, możemy jednak nie brać w tym udziału, co jest o wiele trudniejsze.

ocenił(a) film na 8
kkutz

Takie są wszystkie kraje, w których ogłupiałe społeczeństwo wielbi dyktatorów.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

I nie tylko dyktatorów. Z dyktatorem sprawa jest prosta - widać zagrożenie. Wtedy z "Kurskiem" - kto był dyktatorem? Ciągnęła się trucizna zimnej wojny, pycha armii radzieckiej, biurokracja, korupcja i po prostu nędza skrzyżowana z imperialnymi ambicjami, nie pozwalające razem wyrazić zgody na pomoc udzielona przez "wrogów". To jest szerszy problem i może wystąpić w każdym państwie. Ofiary "Kurska" były ofiarami systemu politycznego, "pompującego" nacjonalizm - wielkoruski szowinizm (imperializm). A co z III Rzeszą? A co z USA? Znasz państwo, w którym by coś takiego (lub podobnego) nie wystąpiło? Może Monaco.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Masz racje w tym co napisałaś.Wstyd że przez politykę i wysokie ambicje głowy państwa musiało zginąć tylu niewinnych ludzi.Najlepiej mi się podobały waleczne kobiety na tych zebraniach,kiedy oczekiwały w nerwach na wiadomości o ich najbliższych,pokazały prawdziwy,twardy charakter robiąc awanturę rządzącym,miały większe jaja od tych facetów którzy siedzieli cicho i potulnie słuchali tych wszystkich kłamstw które im wciskali.A najlepsza scena pod koniec filmu,gdy żegnali najbliższych,kiedy do dzieciaków podeszła ta stara menda dowódca chciał podać im rękę,a syn głównego bohatera zawiesił głowę w dół ,nie patrząc nawet na niego i z kompletną zniewagą mu ręki nie podał,to było super,podziw dla tego dzieciaka.Ogólnie cały film bardzo dobry,trzymał w napięciu,ładnie wykonany,no i aktorstwo na wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Może tak było, a może to dla potrzeb filmu z tymi dziećmi, ale wzmocniło przekaz.

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Dokładnie,nikt nie wie jak było naprawdę.Ale mimo to,wszystko solidnie się prezentowało na sam koniec filmu.

Agatonik

Paranormal are real. Death is not over.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones