PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89836}

Kształty nocy

Nachtgestalten
7,8 88
ocen
7,8 10 1 88
Kształty nocy
powrót do forum filmu Kształty nocy

Jednej nocy w Berlinie kilkoro ludzi szuka miłości, ciepła i bliskości. Para bezdomnych marzy, by w ludzkich warunkach, w łóżku z czystą pościelą spędzić noc, biznesman pomaga czarnoskóremu chłopcu, który znalazł się zupełnie sam na lotnisku w obcym mieście, Johen próbuje zaprzyjaźnić się z młodą prostytutką. Wszystko to dzieje się na tle przyjazdu do Niemiec papieża. Nikogo to jednak nie interesuje, dla tych zwykłych ludzi papież jest tylko papierową postacią błogosławiącą wiernych podniesioną ręką , a ci ludzie szukają prawdziwego, emocjonalnego kontaktu z drugim człowiekiem. Ten film w doskonały sposób pokazuje jak daleko od ludzi jest kościół, jak jest obojętny na ich potrzeby. Osobny obraz stanowi tu grupa punków, młodych anarchistów, którzy w bardzo wymownej scenie końcowej palą samochód ukradziony biznesmanowi, manifestując tym samym swoją niechęć do tego systemu. Jednak widok płonącego samochodu nie napawa żadnego z nich entuzjazmem, a wręcz przeciwnie, staje się przyczynkiem do zrozumienia głupoty destrukcji.

Alicja_w_kajdanach

odp.: nowe kino niemieckie
Świetnie to ujęłaś! Oglądając ten przepiękny film, odnosłem wrażenie, że pewna cząstka każdej z postaci twki we mne, jest wizytówką mego ja... ta obojętność ogółu wobec głowy kościoła jest tak prawdziwa, i tak adekwatna do mojego stosunku wobec wszystkiego, co związane z religią (nie z wiara!), że aż miejscami czułem sie wręcz obnażony.... Ta moja obojętność jest logiczną implikacją stosunku tejże instytucji wobec mnie jako człowieka kochającego inaczej... DePozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones