PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697296}
6,4 4 891
ocen
6,4 10 1 4891
4,8 9
ocen krytyków
Księgarnia z marzeniami
powrót do forum filmu Księgarnia z marzeniami

temat wciąż aktualny

ocenił(a) film na 8

Akcja filmu toczy się dosyć dawno, ale poruszany temat jest wciąż aktualny, szczególnie w dzisiejszej RP. Świetna rola Billa Nighy i świetne dialogi - uczta dla ucha.

newind

Filmu jeszcze nie widziałem, ale zaciekawił mnie twój komentarz. Co miałeś na myśli?

ocenił(a) film na 8
Juna_3

Władzy czy elitom rządzącym często zależy, by utrzymywać ciemnogród.

newind

Teraz i zawsze i na wieki wieków... Każda opcja polityczna taka była i będzie. PS Ciekaw jestem jak teraz ciemnogród zareaguje na nowy apel o wsparcie finansowe pewnego osobnika... ;)

ocenił(a) film na 6
newind

Wiem że po czasie,
To chyba jednak nie o tym był ten film.
Pani, którą utożsamiasz, nie jest ani elitą, ani władzą. Jest tylko zmanierowaną, zadufaną w sobie bogaczką. Którą krew zalała, gdy ktoś choć troszeczkę nadepnął jej na odcisk.
Elita zaś (mówimy o tym małym miasteczku) to ci wszyscy niezainteresowani, niechętni, zdradzieccy przedstawiciele klasy średniej. Większości z nich nie zależy ani na bibliotece ani na jej właścicielce. I nie zrobią nic by po ludzku jej pomóc. Co więcej dla wygody, czy złośliwości zrobią niemal wszystko by jej zaszkodzić.

Wydaje mi się, że nadmiernie rzutujesz treść filmu na swoje poglądy.

newind

Jak można oglądać filmy, kiedy w Polsce jest łamana konstytucja?

trukomholek

Jak można spać spokojnie skoro na świecie są wojny...?

trukomholek

A który to punkt tej konstytucji jest łamany ?

ocenił(a) film na 7
trukomholek

hahahaha

ocenił(a) film na 8
royalairness23

Jesteś głupi czy tylko udajesz głupiego .

royalairness23

Art. 18.
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.
Wielu dąży do złamania tego art.

Art. 28.
Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu.
Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony.
Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej jest Mazurek Dąbrowskiego.
Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej.
Szczegóły dotyczące godła, barw i hymnu określa ustawa.
Powyższy art. jest nagminnie łamany przez tzw feministki (nie mające wiele wspólnego z feministkami sensu stricte

Art. 54.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
Media publiczne oraz społecznościowe cenzurują wypowiedzi osób o poglądach narodowościowych. Sierp i młot akceptowane, krzyż celtycki kasowany.

i jeszcze kilka by się znalazło ;)

ocenił(a) film na 6
sabath_a

Brawo - bardzo dobrze napisane.Widzę,że kodziarze z "konstytucją" musieli wtrącić swoje trzy grosze nawet w temacie filmu "Księgarnia z marzeniami" - to już jest jakaś mania prześladowcza.

ocenił(a) film na 7
kleju30

to już jest dno totalne ! minął rok od Twojej wypowiedzi, ale chyba nic się nie zmieniło, ludzie którzy nie mają nawet grama pojęcia o polityce itp wygłaszają swoje manifesty na FW i innych stronach, których profil jest całkiem inny i nie ma nic wspólnego z polityką

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones