PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259532}

Krew za krew

Seraphim Falls
6,6 7 099
ocen
6,6 10 1 7099
7,0 3
oceny krytyków
Krew za krew
powrót do forum filmu Krew za krew

Skąd wziął się ten facet co brał haracz przy stawku? I kobieta
sprzedająca lekarstwo.

Ogółem film dobry. 7/10

ocenił(a) film na 8
Lakoniczny_Patetyk

Mnie osobiście ten koleś jako postać przy wodzie się spodobała. Dodał on klimatu swoją tajemniczością (właśnie za to skąd się wziął, skąd wiedział że koń należy do Carver'a). Taka trochę mistyczna postać.
Ta kobieta z lekarstwami na początku wydawała mi się fatamorganą Gideon'a, ale skoro obaj ją widzieli..

Końcówka IMO także nie najlepsza, myślałem że się tam obaj pozabijają i umrą koło siebie.

Ale ogólnie fajny, bardzo klimatyczny film.

Dałem 8/10

ocenił(a) film na 7
fujimo

Fajnie, że zdradziłeś samiuśkie zakończenie...
używaj tego -> SPOILER , jeśli chcesz zdradzać cokolwiek z fabuły. Dla mnie 2 minuty z trailerem Avatara zdradziło sporą część fabuły (a nie ciężko było się domyślić).
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Muszrom

a czego się spodziewałeś wchodząc w wątek "Wszystko fajnie gdyby nie końcówka" ?

ocenił(a) film na 7
zielaty

Spodziewam się tego, że najpierw daje się [SPOILER] , a potem pisze.
;)

Muszrom

a ja wpierw oglądam niż czytam o końcówce ;)

ale fakt, spojler być powinien...

fujimo

"Końcówka IMO także nie najlepsza, myślałem że się tam obaj pozabijają i umrą koło siebie."

Przeciez tak sie tez stalo: obaj umarli.

ocenił(a) film na 8
Lakoniczny_Patetyk

Wydaje mi się, że ,stary indianin symbolizował Boga, a kobieta na wozie Diabła. To oczywiście tylko moje domysły, oparte na wypowiadanych słowach i propozycjach, które składali.

użytkownik usunięty
Auley

Indianin nazywał się Charon, a kim był Charon to powszechnie wiadomo, jak nie, odsyłam do Wiki :)

ocenił(a) film na 8

Wiem kim jest Charon. ;) Niestety nie pamiętam, w jaki sposób przeoczyłem jego imię.

użytkownik usunięty
Auley

dopiero w napisach to było

ocenił(a) film na 7
Lakoniczny_Patetyk

Końcówka rządzi, to cały sens tego filmu jak i części życia

ocenił(a) film na 8
Lakoniczny_Patetyk

przecież to metafory całego filmu!!!

Lakoniczny_Patetyk

Końcówka jest kwintesencją filmu, szczególnie 'handel' z Madame Louise. Odnosząc się do wypowiedzi Auley, kobieta na wozie jeśli wierzyć ciekawostkom rzeczywiście symbolizowała diabła (zresztą wiele na to wskazuje), nurtuje mnie jednak postać mężczyzny przy źródle. Konkretnie słowa : Zapłać za wodę życia, albo zapłacisz za nią życiem. Jak Wy to rozumiecie? Gdyby nie oddał konia, indianin zabiłby Gideon'a? Czy może chodziło o to, że gdyby nie zapłacił koniem, nie dostałby wody i tym samym nie miał nic do zaoferowania Madame Louise (za wodę otrzymał nabój). Ergo: Gdyby jakimś cudem Carver go dogonił, ten pozostałby bez bronny- tym samym zapłacił za wodę życiem? Ech...trochę to zagmatwane, ale mam nadzieję że zrozumieliście o co mi chodzi...

ocenił(a) film na 7
VanHorne

Dobry film. Bohaterowie nie grzeszą sztuka konwersacji, tym samym ma się wątpliwości kto tu jest pozytywnym ,a kto negatywnym bohaterem. A końcówka jest jeszcze inna. Kontrowersyjna, Potwornie alegoryczna, dlatego jedni traktuja ja in plus, inni in minus. Na podobny zabieg odnośnie zakończenia (tez w 2006) postawił Tom Tykwer w Pachnidle i stworzył prawie arcydzieło. Tutaj o arcydziele nie może byc mowy, ale jest dobrze. Moja ocana 7,18

użytkownik usunięty
Lakoniczny_Patetyk

a mnie sie końcówka podobała - dzięki dodaniu tych dwu tajemniczych postaci, film zyskał na oryginalności
tak naprawde nie jest ważne skąd te postacie sie wzięły, wazne jest to co mówią

fajna, taka nietypowa, końcówka.
wolę to niż typowe hoolywódzkie zakończenie- gdyby doszło do strzelaniny, a któryś z nich zgiął (albo obaj) film wiele by stracił, stająć się kolejnym filmem o kolesiu żądnym zemsty ścigającym bezlitośnie ścigającego swego wroga

a tak... film nabiera sensu

ocenił(a) film na 7

Nom nie wiesz o co chodzi ale widzisz sens ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones