PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6883}

Królowa Margot

La reine Margot
7,3 18 568
ocen
7,3 10 1 18568
7,8 5
ocen krytyków
Królowa Margot
powrót do forum filmu Królowa Margot

Są takie filmy do których zawsze będę wracał, jednym z nich jest Królowa Margot. Wspaniała scenografia połączona z muzyką Bregovica daje niesamowity klimat. Doskonała gra aktorska oddająca namiętności które targają bohaterami filmu sprawia że na czas filmu zanurzamy się w korytarze Luwru (Wersal został rezydencją królów później) by brać udział w opowieść o miłości, zdradzie, władzy, pożądaniu, intrygach, i więzach krwi. Ujęcia kamery są tak niesamowite że podobne widziałem tylko raz w filmie obrazie Dziewczyna z Perła. Jednak w odróżnieniu od Dziewczyny z Perła tu akcja jest wartka, a widz pochłania ją z zapartym stolcem. Isabelle Adjani nigdy nie była taka piękna i pociągająca dla mnie jak w tym filmie. Atmosfera strachu, nienawiści i miłości jest niemal namacalna w tym filmie. ARCYDZIEŁO !

Kalisznikow

to jest jeden z moich ulubionych filmów, który mnie też się nie nudzi i mogłabym go oglądać na okrągło.

Kalisznikow

Ujęcia fantastyczne, wciąż inspirują kolejnych twórców. Miło widzieć ich obecność w kinie ostatnich lat, ale zawsze wtedy myślę - To już było w Królowej Margo. Do takich filmów wraca się wielokrotnie.

spondylodeza

Dzisiaj nadrobiłem i absolutnie nie żałuje. Od siebie dodam, że film ma znakomitą obsadę, która idealnie pasowała do swoich postaci.

buterfly

O tak, obsada genialna. To film, który najlepiej smakuje w kinie, na dużym ekranie.

spondylodeza

Fakt zapewne w kinie robi największe wrażenie. Jednak obojętnie gdzie oglądasz, warto film obejrzeć. Do plusów zaliczę też muzykę autorstwa Bregovica.

buterfly

Ja byłam na premierze w kinie jesienią 94 roku. Od tej pory obejrzałam go jeszcze kilka razy. A muzyka zaskakuje, bo Goran lubi potrąbić.

spondylodeza

Wcześniej muzykę Bregovicia znałem tylko ze współpracy z Kayą i Krzysztofem Krawczykiem. Komponując do tego filmu muzykę, zupełnie mnie zaskoczył oczywiście pozytywnie.

buterfly

O, to masz małe braki. Jeśli chcesz poznać go w tej typowej dla niego odsłonie zobacz Emira Kusturicy Underground.

spondylodeza

Dzięki za polecenie. W tej muzycznej odsłonie mnie zaskoczył też z tego powodu, że nie pomyślałbym, że za muzykę może opowiadać właśnie Bregović.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones