PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818368}

7,2 10 1 9241
6,9 13
ocen krytyków
Królowa Kier
Odwrócona Dama Kier to w interpretacji duńskiej reżyserki May el-Toukhy symbol bezbrzeżnego egoizmu oraz... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Reżyserka May el-Toukhy dokładnie wie, jakich – często bardzo subtelnych – środków użyć, by rozbudzić naszą ciekawość – zarówno fascynującym obrazem trawiącego wszystko na swojej drodze ognia, jak i ceną za jego ugaszenie. więcej
W czasach zbiorowych pozwów przeciwko wpływowym filmowcom, którym zarzuca się wykorzystywanie branżowej pozycji do – wydawałoby się – bezkarnego molestowania kobiet; w czasach uwidaczniającej się nie tylko w filmowym środowisku, ale i w samych filmach mody na żeńską emancypację, pewna reżyserka (tak, reżyserka) zapragnęła przypomnieć światu o tym, że również przedstawicielki płci pięknej mogą skrywać dojmująco brzydkie wnętrze. Mowa o May el-Toukhy i jej najnowszym dziele, które stwarzając możliwość interpretacji w szerokim kontekście, wpada niechcący do prawniczej teczki z dotyczącymi hollywoodzkich batalii sądowych aktami. więcej