PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604523}
7,5 97 253
oceny
7,5 10 1 97253
7,9 41
ocen krytyków
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
powrót do forum filmu Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom

Jedna nominacja do Oscara to trochę krucho jak na taki film. Ale mam pewną teorię.
Otóż nie będę pisał, że Amerykanie się nie znają i Oscary schodzą na psy i wszystko się wali.
Moim zdaniem brak nominacji w głównej kategorii jest spowodowany nominacją "Bestii z południowych krain", filmu zrobionego w nieco podobnej konwencji. Niema w nim może tylu elementów komediowych, ale też jest taka magia, jakby nierealność w pozornie prawdopodobnej rzeczywistości. Myślę, że Akademia nie chciała nominować dwóch filmów podobnego kalibru. Woleli urozmaicić konkurencję i dorzucić "Nędzników" jako jedyny musical czy "Miłość", bo dawno nie było w tej kategorii nieanglojęzycznego filmu.
Osobiście chyba też wybrałbym "Bestie...". Ten film porwał mnie w całej swojej rozciągłości. "Kochankowie z Księżyca" to również świetny film, przeszkadzały mi w nim tylko drobne rzeczy, jak motyw przekłuwania uszu i ogólnie sceny na plaże.
Film podobny do "Fantastycznego pana lisa", trochę jakby fabularna jego wersja.

NickError

Reżyser Bestii ma duży potencjał ale Moonrise to zupełnie co innego te podobieństwa o których mówisz są zupełnie inne. Konwencja absolutnie inna. Te filmy nie są podobnego kalibru Bestią brakuje jeszcze dużo do poziomu Moonrise nie mówiąc o pozycji jaką ma Anderson. Bestie mam na 8 ale to zupełnie co innego niż filmy Andersona. Większe podobieństwo jest w Mojej łodzi podwodnej.

ocenił(a) film na 6
NickError

Szczerze ??? Mnie ten film nie powalił na kolana. Owszem plastyczny, pastelowy. piękny wizualnie, z fajna ścieżką dźwiękową i gwiazdorską obsadą ale większych emocji, czy wzruszeń we mnie nie wzbudził - ot niezły do jednorazowego obejrzenia...Do filmów Jeuneta czy choćby braci Cohen jednak bardzo duzo mu brakuje...

RogerVerbalKint

I nie dziwię Ci się bo filmy Andersona absolutnie nie mają wzbudzać emocji w sensie jakiegoś nie wiadomo jakiego utożsamienia się z bohaterami. Te filmy są odrealnione bo takie maja być. Jego filmy to czysta radość kręcenia, absurdalny humor, porusza ważne tematy ale w wyjątkowo zakamuflowany i mało przystępny dla przeciętnego widza sposób( nie sugeruję, że za takiego cię mam).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones