PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604523}
7,5 97 193
oceny
7,5 10 1 97193
7,8 40
ocen krytyków
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
powrót do forum filmu Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom

3 recenzje, wszystkie w tonie aplauzu, potwierdzają wagę filmu - to jest kinowa perełka !
Ktoś pisze o "kubrickowskich" ujęciach, ja widzę tu bardziej Greenewaya . Niesamowity, jak na
dzisiejsze czasy, film , ale tylko dla prawdziwych amatorów kina , umiejących odczytać coraz
rzadsze w dzisiejszym kinie niuanse, półtony, zacienienia . Jak zwykle na "Filmwebie", który siłą
rzeczy stanowi jakieś tam uśrednienie gustów kinowych Polaków, ocena filmu nie jest
adekwatna do jego znaczenia (za niska) . Ale i tak wysoko , jak na na "dziwadło", jak piszą
niektórzy "prostogustni" w swoich postach . Film ma charakter paraboli, co dodatkowo
utrudnia odbiór typowemu, polskiemu widzowi . Takie obrazy, jak ten, dowodzą, że Hollywood
nie umarło, a wielcy aktorzy potrafią się odnaleźć nawet w parominutowych epizodach (H.
Keitel) . Więcej takich produkcji !!!

ocenił(a) film na 9
artiosso

"Niesamowity, jak na dzisiejsze czasy, film , ale tylko dla prawdziwych amatorów kina , umiejących odczytać coraz
rzadsze w dzisiejszym kinie niuanse, półtony, zacienienia. " -W zupełności się z tym zgadzam!

ocenił(a) film na 8
Nicofl

przypadł mi do gustu nietypowe poczucie humoru i klimat, bardzo dobry film

ocenił(a) film na 5
artiosso

Bardzo lubię wypowiedzi w tym tonie, gdzie przebija snobizm i poczucie, że "jestem lepszy od większości widzów (Polaków), bo potrafię odczytać niuanse, półtony i zacienienia"... Bardzo to pretensjonalne, podobnie jak sam film.

ocenił(a) film na 6
jasiu15

O tym samym pomyślałam. Niektórzy filmwebowicze już tak mają - gdy nie podzielasz ich gustu filmowego nagle "nie znasz się" albo "nie zrozumiałeś" wybitnego w ich mniemaniu dzieła. Śmieszne to i smutne zarazem :)

ocenił(a) film na 10
artiosso

masz racje w 100%
oby wiecej takich filmow

ocenił(a) film na 7
artiosso

Po części się z tobą zgadzam. Jednak ja oglądając ten film miałem wrażenie, że ten cały przerysowany świat jest ukazaniem tego jak go odbierają te 14 letnie dzieciaki. Obóz skautów wydaje się nam zabawą gdy dorastamy, jednak tutaj mamy obraz małej armii, którą śmiertelnie poważnie traktuje główny bohater i jego kumple, a Norton i reszta opiekunów są odbierani jak oficerowie. Miłostka dzieciaków też jest mocno wyolbrzymiona i przerysowana. Kto poważnie traktuje takie miłostki u 14 latków ? Właśnie one i film to doskonale ukazuje. Bardzo ciekawym pomysłem było wyposażenie matki Suzy w megafon. No wypisz wymaluj odczucia każdego dziecka w pewnym okresie życia co do rodziców i ich prób wychowywania nas ;] Daję mocną 7, gdyż film ciekawie się oglądało, nie był głupi, ale jest tylko przyjemnym kinem na nudny wieczór.

karolekkkk04

Nie 14-letnie tylko 12 letnie:) Ale z resztą się oczywiście zgadzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones