PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604523}
7,5 97 220
ocen
7,5 10 1 97220
7,8 40
ocen krytyków
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
powrót do forum filmu Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom

Jeżeli ktoś spodziewa się drugiego dna to się zawiedzie. Niema tutaj ukrytego przekazu, co ja piszę, tutaj niema przekazu. Straciłem tylko czas ale chciałem napisać swoją opinię, jeżeli ktoś się zastanawia czy oglądać ten film to niech lepiej obejrzy trailer i spodziewa się, że to co widzi to tak właśnie wyglądać będzie film. Ciekawe ujęcia, ucieczka dwójki zakochanych w sobie dzieciaków i tyle.

ocenił(a) film na 7
aplauz

Może jednak nie straciłeś tego czasu skoro się dowiesz przy okazji tego forum, że "niema" piszemy osobno :) Zawsze to jakiś pożytek z filmu.

ocenił(a) film na 2
majkalipcowa

To wszystko?

ocenił(a) film na 7
aplauz

tak.

ocenił(a) film na 5
aplauz

Zgadzam się w 100%! Wes Anderson może ma poczucie estetyki i świat przez niego wykreowany wygląda sympatycznie i okazale, ale oglądając masz poczucie, że reżyser wyłazi ze skóry, aby pokazać swoją oryginalność. Kosztem scenariusza, który nie wnosi zupełnie niczego. Kochankowie to film, o którym natychmiast się zapomina, bo nie zadaje żadnych pytań, nie nurtuje, nie porusza żadnych problemów. Jest sielsko, anielsko i właściwie na tym film się kończy. Zwłaszcza, że Anderson tworzy filmy według jednego formatu, potwierdza to Grand Budapest Hotel.
Obawiam się, że Anderson to taki kolejny Tim Burton, który wprowadził swoją własną stylistykę do filmów, oparta na technicznych kwestiach, typu charakteryzacja, stroje, scenografia i praktycznie właśnie ta stylistyka gra pierwsze skrzypce w jego filmach. Mówiąc krócej: przerost formy nad treścią.

ocenił(a) film na 5
amjawor

Dokladnie. Film-wydmuszka. A gdzie scenariusz, postacie, EMOCJE? Nie dostalem tu niczego, czego szukam w kinie, jedynie w miare ladne opakowanie. Gardze takim kinem i takimi tworcami.

ocenił(a) film na 9
jasiu15

"Gardzę", nie za ostre słowo?
Mnie poruszył - nie musiałam dostać emocji na tacy od reżysera, bo mam je w środku, a film był dla nich tylko katalizatorem.

ocenił(a) film na 5
gabrielafrancuz

Mnie sama forma, jakkolwiek efektowna, nie porusza. Film byl pusty.

ocenił(a) film na 9
aplauz

Nie ma przekazu? Jak to? Dla mnie to film o dorastaniu i wkraczaniu w świat dorosłych, i o tym, że dzieci, mimo że naiwne, są czasami mądrzejsze od zgorzkniałych dorosłych. Rodzice tutaj to tylko opiekunowie prawni, dla których wychowanie dziecka to głównie zbiór zakazów i nakazów (matka Suzy z megafonem).
"Opieka Społeczna" nie ma imienia ani nazwiska - dla mnie to metafora systemu, do którego nie chcą należeć Sam i Suzy, którzy mają swój własny świat i namiot.

ocenił(a) film na 2
gabrielafrancuz

Mało filmów o dorastaniu widziałaś lub jesteś jedną z tych osób które każdy film uważają za wybitny.

ocenił(a) film na 9
aplauz

Ty za to widziałeś już wszystkie, gratulacje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones