PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604523}
7,5 97 190
ocen
7,5 10 1 97190
7,8 40
ocen krytyków
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
powrót do forum filmu Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom

Absolutnie przecudowny!

ocenił(a) film na 10

Niedawno obejrzałam "Moonrise kingdom" po raz trzeci. I z każdym kolejnym obejrzeniem upewniam się o jego wspaniałości. Film jest po prostu idealny: cudowna historia, niby bajkowa i przerysowana, a jednak wiarygodna psychologicznie i bliska każdemu; aktorzy (właszcza ci młodzi) zachwycający i łapiący za sercę. Muzyka - coś wspaniałego, stanowi idealne tło historii i dodaje jej magii. No i oczywiście kilka słodkich drobiazgów: żukowe kolczyki czy leworęczne nożyczki.

Nie sądziłam, że uda mi się jeszcze kiedyś obejrzeć film tak wspaniały, świeży, wzruszający i oryginalny. A jednak! Absolutne 10/10.

ocenił(a) film na 9
Anabele

To jak powrót do dzieciństwa. Naprawdę dobre, pozytywne kino. Można powiedzieć, że gwiazdorska obsada przy której młodzi też dali rade.
A co do drobiazgów, to najbardziej mi się podobało jak Norton mówił czym się zajmuje.

ocenił(a) film na 9
jaco_13

Boski Norton... a klimat jak z filmów przygodowych powstałych w latach osiemdziesiątych :)

ocenił(a) film na 10
Anabele

trzeba przyznac, ze niestety wielu polskich udawaczy odtwarzajacych nieudolnie role w filmach, ktorych sie zwie ''aktorami'', chowaja sie przy grze dzieci z tego filmu, ze juz o doroslych aktorach nie wspomne.

ocenił(a) film na 10
Anabele

Dokładnie polecam ci też krótki metraż Spikea Joneza,,Im here,,ale pewnie znasz

Anabele

Super klimatyczne kino, lata osiemdziesiąte jak najbardziej świetnie odwzorowane

Anabele

Cudowne, urocze, bajkowe (muzyka - rewelacja), przezabawne (harcerze z Nortonem na czele są powalający) i absolutnie magiczne (te kolory, te widoczki - CUDO!). Pozostawia fantastyczne wspomnienia. Jeden z najlepszych filmów, jaki w życiu widziałam. Zdziwiła mnie liczba negatywnych, a co gorsza dość agresywnych komentarzy, w stylu "Ci co wysoko oceniają to albo małe dzieci albo bezguścia". Nie jestem dzieckiem i wypraszam sobie to "bezguście". Nie dałam 10, bo arcydzieło to za dużo powiedziane, ale na 9 ten film zasługuje z pewnością. Czemu wzbudził tyle kontrowersji w ocenach? Nie mogę tego zrozumieć. Może jak nie ma na ekranie krwi ani perwersyjnego seksu, to przeciętny widz się nudzi - jeśli tak, to świadczy tylko o jego inteligencji.
Świetne kino, polecam tej bardziej inteligentnej części widzów!

ocenił(a) film na 9
Anabele

Może i bajkowy film ale scena jak Bill Murray rzuca kapciem w Bruca Willisa mrozi krew w żyłach!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones