PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604523}
7,5 97 190
ocen
7,5 10 1 97190
7,8 40
ocen krytyków
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
powrót do forum filmu Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom

.....ale po entuzjastycznych recenzjach w fachowej prasie,spodziewałem się jednak czegoś lepszego(coż może zawiesiłem temu filmowi zbyt wysoko poprzeczkę już przed seansem).Nieżle się ten film ogląda,ale brak mu jakiejś "iskry",czegoś co porwie widza za serce.Na plus świetna obsada z której najlepiej wypadł Norton,ładne zdjęcia utrzymane w takich żywych kolorach,oraz niezły humor.Niby w tym filmie wszystko gra,ale jednak jest to ale.

kleju30

a to już każdy widzi inaczej. Ja widzę tą iskrę choćby w czystej radości kręcenia filmu która dla mnie wręcz bije z ekranu.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Mogłabym powiedzieć to samo

ocenił(a) film na 8
kleju30

Takie sam miałem odczucie, że było "ale". Myślę, że przez swoją nietuzinkową formę film miał szansę na wejście do kanonu, niemniej momentami czułem, jakby twórcy byli za bardzo tego świadomi i momentami było pretensjonalnie w moim odczuciu. Jednak wciąż film był dobry. Norton, Willis świetne postacie.

ocenił(a) film na 7
sammerro

Masz w swej opinii dużo racji.

ocenił(a) film na 5
kleju30

ależ mnie z nudy skręcało na tym filmie, pewnie wyszłabym gdybym była sama. Dałam 6/10 bo formalnie był wymuskany, ale nudny strasznie.
I teraz wiem, że jeśli a. krytycy-konformiści pieją z zachwytu . b. jeśli robi to Andreson , to ja ... dziękuję.
Animowany Lis utwierdza mnie w tym przekonaniu.
To jest mdłe jak kawa latte z ciepłym mlekiem w dużej ilości. no mam awersję.

ocenił(a) film na 5
clavier

Rozumiem Cie doskonale.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Właśnie. Trochę tych porywów serca brakuje,zwłaszcza w zobrazowaniu i uzewnętrznieniu rodzącego się uczucia bohaterów. Wiemy,że ono tworzy się i jest,ale bez głębszych wzruszeń. Ich historia nasuwa trochę skojarzenia z szekspirowskim dziełem"Romeo i Julia",jednakże film Buza Luhrmana jest znacznie bardziej poruszający. Mimo to,"Kochankom z księżyca" też nie można odmówić swoistego uroku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones