PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570991}

Kobieta w czerni

The Woman in Black
6,3 99 180
ocen
6,3 10 1 99180
5,1 10
ocen krytyków
Kobieta w czerni
powrót do forum filmu Kobieta w czerni

skoro wierzyli, że ujrzeć pannę znaczy wydać wyrok na dzieci to dlaczego trwali na posterunku?

niski iloraz inteligencji - przeprowadzka nikomu nie przyszła do głowy
brak zaradności życiowej - przeprowadzka nie wchodzi w grę, nie damy sobie rady
niechęć do dzieci - a na co nam one? niech czarna wywłoka sobie je weźmie - oczywiście poudajemy żałobę
bogata wyobraźnia - ona podąży za nami, za każdym z nas! nawet do Prus Wschodnich!

harkonen_mgla

patriotyzm lokalny - tylko tu chcemy żyć jako i nasi ojcowie żyli, a że dziadki w piach... widać los tak chciał

harkonen_mgla

bredzisz raczej. Z filmu wynika, że ostatnie zabójstwo dziecka było dawnooo temu i dlatego też nikt tam się nie zapuszczał, a skoro nikt się nie zapuszczał, to dzieci nie ginęły. Radcliffe przerwał ten cykl i dwójka dzieci zginęła.
Co do przeprowadzki, tu można jedynie snuć teorię.

damian6d17

sam bredzisz dziecinko - w filmie ludzie żyli w wyraźnym lęku o dzieci - od wciągania ich do domu na widok obcego po przetrzymywanie w piwnicy. pomyśl robaczku zanim w klawisze uderzysz.

harkonen_mgla

nie dzieciaczkuj i nie robaczkuj, tamci trzymali córkę w piwnicy po utracie syna, a wszyscy zaczęli się srać jak przybył Radcliffe i chciał udać się do owego "przeklętego" domu, ale różnie można interpretować ich zachowanie, może w książce było to jakoś wyjaśnione.

damian6d17

sprowokowany mogę ci dzieciaczkować i robaczkować ile będę chciał. skoro wszyscy uznawali zagrożenie za realne i mimo to biernie dreptali w miejscu jako rodzice wypadali wyjątkowo niewiarygodnie, a my nie oceniamy powieści jeno filmidło.

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Jak na razie ty wywołałeś prowokacje swoim postem glizdeczko.

szarak91

to jak do ciebie zwraca się najbliższa rodzinka nikogo tu nie interesuje. przyznam im jednak, że są oryginalni w pozytywnym sensie - większość rodzicieli nawet mają takie dziecko jak ty nie śmiała by zwać go imieniem robala. szacuneczek dla postępowych rodziców.

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Pozdrawiają również ;)

harkonen_mgla

Ale on nie napisał jak nawzywają go rodzice, tylko ciebie tak nazwał...

ocenił(a) film na 7
wioletaHP

Wiem, dlatego przesłałem mu pozdrowienia od moich rodziców ;) Nie będę z głąbem polemizował, bo sam zaczyna prowokacje a później zmienia głupio temat ;) Szkoda słów koleżanko ;)

szarak91

Dokładnie, jest żałosny ;)

wioletaHP

kolejny kolega nie umie czytać z zrozumieniem? i kogo za to winisz? szkołę, rodziców, wrodzone przypadłości?

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Winie za to swoją alergię na takich idiotów jak ty.

szarak91

a jednak robaczek zabiega o moją uwagę. no dobrze, słucham cię robaczku. słucham uważnie...

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Zarzucasz komuś, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem a sam nie potrafiłeś przeczytać, że wioletaHP jest dziewczyną a do tego dużej inteligencji nie trzeba. I nie mów, ze zrobiłeś to specjalnie bo to będzie żałosne. Dlatego, że nawet nie potrafisz ocenić płci osoby do której się zwracasz, dalsza moja dyskusja z Tobą nie ma sensu, ponieważ nie będę dyskutował z osobą inteligencji kanarka w klatce. Pozdrawiam z całą swoją niechęcią do twojej osoby.

szarak91

a jednak udaje ci się mnie wciąż rozbawiać. jak na młodego gimnazjalistę to znaczne osiągnięcie, a że apetyt rośnie w miarę jedzenia to i czekam na kolejne dowcipy.

harkonen_mgla

Słucham? Potrafię czytać ze zrozumieniem, może to ty nie potrafić w zrozumiały sposób wyrazić tego, co masz na myśli.

wioletaHP

szanony kolega się myli. szanowny kolega ma wyraźne problemy z zrozumieniem słowa pisanego. ponawiam pytanie - kto zostanie za to napiętnowany?

harkonen_mgla

I wszystko jasne... ''szanony kolega''? + Zdanie rozpoczyna się z wielkiej litery...

wioletaHP

nie ośmieszaj się takimi żenującym uwagami, piaskownica piaskownicą ale są granice infantylnej pogaduszki

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Jak na razie to Ty się ośmieszasz udając "inteligentnego".

harkonen_mgla

Ej weź kolego zacznij pisać na temat, bo ja się już w tym wszystkim powoli gubię.

wioletaHP

na temat? ja nieustannie w temacie. a ty? czy ty choć słowo w temacie napisałeś szanowny kolego? choć słowo o przyczynach zachowania rodzicieli?

harkonen_mgla

To jest rozmowa o filmie, nie o rodzicach. I kolego, jestem dziewczyną, na co by wskazywał mój nick.

wioletaHP

masz problemy z przyswajaniem słowa pisanego? to jest rozmowa o filmowych rodzicach filmowych dzieci - twórca tematu wydaje się osobą, która może to stwierdzić z całą stanowczością - stworzył wszak temat dyskusji i rozwijający go post otwierający.

szanowny kolego, liczę że będzie mi wybaczone uparte stanie przy stanowisku, że "wioletaHP" jest osobnikiem płci męskiej.

harkonen_mgla

Dobra, ja kończę te żałosną rozmowę. Żegnam.

wioletaHP

rozmowę? nie dorosłeś kolego do "rozmowy". pierwszy twój post był wtrąceniem się do "debaty" dwóch innych użytkowników i to postem świadczącym, że nawet nie chciało ci się przeczytać dokładnie mego postu, drugi twój post to był chamską prowokacją w stylu młodocianego pętaka. jak zacząłeś "gadkę" tak ją i kończysz - infantylnie i czerstwo.

dobra rada - odrobina kultury w dyskusji i nie będą cię traktować jak aroganckiego chłopczyka zawodzącego o uwagę.

harkonen_mgla

:) Z tą kulturą to jest świetna uwaga. Aż mi się przypomina to, co właśnie piszesz o moich rodzicach.

hyrkan

Zaintrygowany - a co napisałem?

harkonen_mgla

:) Masz niejaki poślizg. Nie pamiętam, którym dokładnie trollem piszącym o rodzicach rozmówców jesteś.

hyrkan

Trollem? Bez chamstwa nie potrafisz? Nieładnie. Kulturalnie zagadałem do kolegi i bum z grubej rury kolega od razu. Nieładnie.

harkonen_mgla

Brzydko na prawdę mówisz.

harkonen_mgla

Zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro chcesz poważnej rozmowy, Panie harkonen_mgla, na temat filmu, albo jak tam wolisz, chcesz usłyszeć, przeczytać zdanie innych ludzików na temat jakiegoś motywu w filmie, bo w końcu sam zaczynasz wątek na forum tegoż filmu, w dodatku z konkretnym pytaniem, czyli musisz chcieć znać zdanie innych, to dlaczego na wypowiedzi innych reagujesz chamstwem? Dlatego, że ktoś ma inne zdanie? Czy może lubimy traktować innych z góry, jak debili, żeby sobie dodać inteligencji i poczuć się lepiej? Żeby pokazać, jakie to mamy bogate słownictwo, jacy jesteśmy obyci i elokwentni? Czy dla rozrywki? Nie potrafię zrozumieć takich ludzi, jak Ty. Sam zaczynasz prowokować, a potem obrażasz. Zawsze wiedziałam, że człowiek potrzebuje uwagi, ale kultury też mu trzeba...

szprota_mt

Hej, ludziska przestańcie się spierać, "relax", lepiej napiszcie czy warto obejrzeć ten film

kate18_69

nie spodziewaj się zbyt wiele, ot momentami właściwy klimat i zbyt wiele niewykorzystanego potencjału. średnia strawa dla niewybrednego widza.

ocenił(a) film na 7
kate18_69

Film jest godny uwagi, tylko trzeba się w miarę skupić na tym filmie, a nie pisać sms-y podczas oglądania seansu ;)

kate18_69

warto Kate warto , tylko w samotnosci i najlepiej poznym wieczorem :)

użytkownik usunięty
kate18_69

Warto, warto... Film ma genialnie zbudowane napięcie, ale tak jak szarak powiedział trzeba się skupić. To dzieło udawadnia, że nie potrzeba bardzo zaawansowanej techniki czy efektów specjalnych, żeby było 'strasznie'. Moim zdaniem to swietny start Daniela Radcliffe'a po Harrym Potterze...

szprota_mt

dziecinko czy ty czytałaś posty swych przedmówców? czy ktokolwiek z nich wypowiedział się w temacie? kto? kto? damianek próbował? no jeśli próba zabrania głosy w dyskusji rozpoczyna się od chamskiego otwarcia to dla mnie klozetowy to głosik niewart uwagi. a ty? prócz aroganckiej kaszki zalatującej kompleksami,cóż więcej wklepałaś w temat?

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

współczuje Ci bo musisz mieć jakieś poważne problemy ze soba skoro tyle jadu jest w Twoich wypowiedziach. Chyba będzie lepiej dla Ciebie, a przede wszystkim dla innych, żebyś wyłączył komputer i się ogarnął.

gdyby nie Twoje kąśliwe uwagi, delikatnie mówiąc, mogłaby się wywiązać ciekawa dyskusja, bo temat był trafiony...

leila_____

robaczku mylisz jad z inteligencją i szacunkiem do siebie samego. jeśli rodzice Cię tego nie nauczyli (tak jaki i elementarnych zasad kultury) to zawsze mogę udzielić wirtualnych korepetycji zacznijmy od tego, że jeszcze raz (tym razem "p o w o l i" przeczytasz post na który odpowiedziałaś.

dlaczego odpowiadam Ci w takim tonie? na chamstwo tak reaguję. słucham? nie dostrzegasz swego chamstwa? a cóż ja na to poradzę?

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

http://imageshack.us/photo/my-images/841/billypolardtherethere.jpg/

leila_____

biedny robaczek. biedny...

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla


IDIOCI nie powinni miec dostępu do internetu.

harkonen_mgla

Prawdopodobnie jednak ty mylisz jad z inteligencją. :) Inteligencja skutkuje czasem jakimiś argumentami, a nie tylko poczuciem wyższości. Gdybyś miał inteligencje proporcjonalną do ego, już byśmy słyszeli o rozwiązaniu wszystkich ważnych problemów ludzkości. :)

hyrkan

Zwykły zazdrośnik z Ciebie :)

harkonen_mgla

tak, zazdroszczę pewności siebie wykrywaczom zazdrości. Albo nie. W sumie nie.

hyrkan

Odwagi w zajmowaniu jednoznacznych stanowisk!

harkonen_mgla

Rozumu w wykrywaniu ironii. Bo jeśli jakiś forumowicz nazwie cię kiedyś idiotą, znów się zajmiesz tym, czy to dla ciebie miłe, a nie tym, że prawdziwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones