PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743496}

Kingsman: Złoty Krąg

Kingsman: The Golden Circle
6,8 100 126
ocen
6,8 10 1 100126
6,0 21
ocen krytyków
Kingsman: Złoty Krąg
powrót do forum filmu Kingsman: Złoty Krąg

Przez pierwsze minuty film wręcz irytuje. Wydaje się jakby twórcy wzięli przykład z polskiego kina - im więcej bluzgów na ekranie, tym lepszy film... słowem wielka żenada. Na szczęście w miarę szybko kierunek akcji wraca na mniej lub bardziej właściwe tory, i na napisach końcowych można być raczej zadowolonym z całości. Niemniej jednak pierwsza część filmu zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu, a w pierwszych 10 minutach seansu dwójki zacząłem się zastanawiać czy chcę dotrwać do końca...

ocenił(a) film na 7
Novalogic6

Miałam podobnie, jedynka kupiła mnie od początku do końca. była niestety lekko rozczarowująca.... Jak dla mnie za dużo wszystkiego - kilka scen świetnych, ale taki trochę przerost efektów specjalnych, była bardziej klimatyczna.

ocenił(a) film na 7
Novalogic6

W "dwójce" widać wyraźnie, że to już nie to: przegadana, rozciągnięte w czasie sceny - 1-sza godzina lub ponad, sceny i pomysły zerżnięte np. z "Zabójczej broni 4" (na początku walka w aucie i potem "jazda na drzwiach" - to robił Mel Gibson) i np. z "M.I.B. 3" (Tommy L. Jones zapomniał, że był agentem - "amnezja"). Ostatnie (z ponad 2 godzin!) 40 minut - przyspieszenie (koniec zaciera złe wrażenia i zwykłą nudę), które miało chyba zrekompensować pierwszą połowę... Z aktorów - grali poprawnie, ale tylko Collin Firth z charyzmą, no i na plus = świetny "prezydencki" pomysł rozwiązania problemu narkomanii (to chyba w filmie najcenniejsze). Wielkie oczekiwania - gigantyczne rozczarowanie.

ocenił(a) film na 7
Novalogic6

Też tak uważam.
Sam początek gdy spotykamy kurna terminatora to już stwierdziłem no co do cholery tutaj robi terminator.
Potem jak już zobaczyłem robo psy, jakąś babkę robota. no masakra. skynet po byku.
Ale koniec końców nie było aż tak źle.
1cz była lepsza, miała taki Bondowski nalot, ale tutaj to już przekombinowali. Istne kino fantasy SF. Za dużo udziwnień.
Najlepsze momenty filmu to zdecydowanie dla mnie sceny z Eltonem i jego teksty ;) , oraz końcowa scena walki z kowbojem, może nie tyle co sama scena a bardziej praca kamery podczas tej walki. To mi się rzeczywiście głównie za sprawą kamery bardzo podobało.
Ogólnie dałem 6, ale po samym terminatorowym początku byłem skłonny przypisać niższą ocenę.
Elton uratował produkcję :)

Novalogic6

Nie wiem czy jesteście do końca zapoznani z wizerunkiem Brytyjczyków w realnym świecie. Wielu ludzi uważa ich za bardzo kulturalnych ludzi, uprzejmych i grzecznych. Jedno wyjście na piwo i widzisz w jakim kłamstwie żyjesz. Brytyjczycy przeklinają dużo więcej niż Polacy, więcej niż w tym filmie i więcej niż w polskich filmach. Dodatkowo często są chamscy, skorzy do bicia i zachowują się wprost przeciwnie do wyobrażeń. Polecam obejrzeć serial "skins". Tam jest to dużo dokładniej pokazane. Tak więc Twoja opinia, że twórcy brali przykład z polskich filmów jest błędna. Brali oni przykład z ulic w UK

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones