PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815978}

King's Man: Pierwsza misja

The King's Man
6,1 28 101
ocen
6,1 10 1 28101
5,2 18
ocen krytyków
King's Man: Pierwsza misja
powrót do forum filmu King's Man: Pierwsza misja

polityczno-poprawna propaganda, np. silne i niezależne kobiety na feministyczną modłę, LGBT, uchodźcy, czarny król Anglii itp. ? Proszę o odpowiedź, bo nie chcę wydać 30 zł na bilet i wychodzić z seansu, a progresywnego chłamu nie zniosę.

ocenił(a) film na 7
Paulo99

Za dużo fobii, siedź w domu

belmont33

Komentarz niestosowny. Proszę recenzować swój stan psychiczny, a od mojego wara. Polecam netfliksa i "Bridgertonów".

ocenił(a) film na 7
Paulo99

a ja polecam TVP, tam tego wszystkiego nie ma

Paulo99

Od biedy można na siłę można uznać za feminizm służącą. Celnie strzela, jest mądra i stworzyła sieć "wywiadowczą" z pokojówek i lokali z dworów i ambasad. Ale ona pełni bardziej rolę wsparcia. Cały główny wątek opiera się na męskich bohaterach.

BruceD

Chodziło mi o nachalną propagandę. Jedna służąca wiosny nie czyni :-) Dziękuję

Paulo99

Nic takiego nie ma. Ot wyraźny podział ról bez żadnej ideologii.

Paulo99

Ty chyba boisz się nawet pani z warzywniaka.

keirametz

Kolejny psycholog. Nie oglądam inżynierii społecznej. Tyle.

Paulo99

Silne i niezależne kobiety - postrach dzisiejszych samców Alfa xD

John_Shepard

OK, szkoda czasu.

ocenił(a) film na 9
Paulo99

Tak, jest scena jak Rasputin ma wyraźną chętkę na Oxforda, a później każe mu zdjąć spodnie, liże i dotyka jego nogę. Lepiej żebyś wiedział na co się piszesz, bo od propagandy gejostwa możesz jeszcze sam nim zostać xD

MeganCM

Widzę, że rozmówcy mają silną potrzebę kpienia i wysmiewania. Jakiś problem, że nie chcę oglądać wszystkiego?

ocenił(a) film na 7
Paulo99

Lgbqwerty+ i feminazim nie biją po oczach - kilka rzeczy można pod to podciągnąć, ale nie jest źle, na pewno nigdzie w pobliżu poziomu Netflixa. Czarny służący nie raził - sensownie wprowadzony, sensownie niepokazywany gdy nie trzeba.
Kilka momentów gdzie pieprzą, jak to wszyscy są równi itd., ale ogólnie ideologicznie bardzo w porządku, nie można nic zarzucić, a do tego całkiem ciekawie i w pewnym sensie wiernie pokazali kilka wydarzeń historycznych.

xUmcyk

Dzięki, pozdrawiam.

Paulo99

Król Anglii jest biały, tak samo jak cesarz Niemiec i car Rosji - wszystkich gra ten ten sam facet. Co do LGBT - Rasputin dziwnie zachowuje się wobec księcia i jego syna, i to tyle. Nie ma nikogo zmieniającego płeć ani uchodźców. Silną i niezależną kobietę masz jedną - nianię.

niunia123_filmweb

Król Anglii i car Rosji byli w rzeczywistości bardzo podobni. Żartowano, że to bliźniacy. Tu masz zdjęcia dla porównania:

https://ichef.bbci.co.uk/images/ic/976xn/p01qts7p.jpg


KLAssurbanipal

Wiem, jak oni wyglądali.

Paulo99

Ja zauważyłem mocne uderzenie w Chrystusa bo główny czarny charakter każe mówić do siebie Pasterzu i opowiada jak to lubi sterować swoimi zwierzętami, więc kreuje to osoby wierzące jako posłusznych fanatyków. W poprzednich filmach było podobnie np. scena w kościele gdzie pastor głosił kazanie ukazano wszystkich jako oszołomów którzy pod wpływem sygnału z telefonów stali się żądni mordu. Jest też obrzydliwa scena z Rasputinem liżącym nogę bohaterowi... Poszedłem na ten film bo miałem wejściówki i nic innego akurat nie grali... Poza tym często ziewałem (i nie tylko ja patrząc po sali), film infantylny dla nastolatków, dużo paplaniny, mało akcji.

Paulo99

Główny pomocnik księcia jest czarny. Wydaje mi się to dość dziwne w realiach Anglii lat 1910tych.

smokull

Nic dziwnego. Już w XVIII wieku tak było.

ocenił(a) film na 5
Paulo99

Ja pierdziu! Ten wątek to trzeba wydrukować - nada się świetnie jako materiał poglądowy do omawiania kiedyś w przyszłości umysłowego zaczadzenia epoki. XD

Czy my naprawdę na serio się tu zastanawiamy, czy jedna kobieta SŁUŻĄCA/NIANIA i jeden czarnoskóry SŁUŻĄCY w Anglii początków XX wieku (kolonialnej potędze, importującej z kolonii tysiące ludzi różnych etnosów, przypominam), to nie za dużo "tej strrrrhaaaasznej lewadzkiej prhopaghaaaandy"?!

IKS DE!

ocenił(a) film na 1
dokurobei

Za dużo.

ocenił(a) film na 1
Paulo99

Tak! Tak! Po trzykroć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones