PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559494}

Kaznodzieja z karabinem

Machine Gun Preacher
7,1 38 329
ocen
7,1 10 1 38329
6,0 3
oceny krytyków
Kaznodzieja z karabinem
powrót do forum filmu Kaznodzieja z karabinem

10/10

ocenił(a) film na 10

Extra film aż się dziwie że amerykanie i ruscy jeszcze nie wydali złamanego grosza na ochronę
tych wiosek dzieci itd eh szkoda naprawdę szkoda ;/

kenobiii

A czemu mieli by dawać? jakby wioski miały harować wydobywając ropę czy coś to wtedy by im dali

ocenił(a) film na 10
Rafman

i to jest właśnie to człowiek zawsze będzie zje*any ;/

kenobiii

A ty coś wydałeś? I w tym pytaniu retorycznym masz odpowiedz dlaczego.

ocenił(a) film na 10
optimus128

hmmm słabe prowo ;)

ocenił(a) film na 6
kenobiii

Amerykanie powoli rujnują swój kraj. Cały czas łożą pieniądze na walkę z terroryzmem. Popadli w paranoje, ciągle się boją ataków. Tak na prawdę byli zaatakowani raz w 2001 roku. Świetny artykuł o walce USA z terroryzmem, i opis kto tak na prawdę jest zwycięzcą w walce pomiędzy USA i Al kaidą. Ten artykuł jest w Świecie Wiedzy.
Ale nie o tym chciałem się rozpisywać. USA i Rosjanie nie mają żadnego interesu w tym żeby pomagać biednym Afrykanom. Tak jak napisał Rafman, może i by "ofiarowali" (to nie jest najodpowiedniejsze słowo) pieniądze gdyby dostali coś w zamian. Coraz częściej będą się pojawiały informacje w TV że u wybrzeży europejskiego państwa rozbiła się łódź z uchodźcami z Afryki. Uciekają przed biedą, przemocą oraz prześladowaniami jednak po ucieczce nie mają lepiej. Bez wykształcenia, pieniędzy nie mogą na wiele liczyć. A niestety mało jest ludzi którzy są skłonni im bezinteresownie pomóc. Jednak są tacy którzy pomagają.
Po obejrzeniu tego filmu jestem w szoku. To co się dzieję w tych krajach jest straszne. Obcinanie dzieciom kończyn maczetą, palenie ich żywcem, gwałcenie, zmuszanie do zbiorowych orgii....
Jeszcze się odniosę do tego co napisałeś o pomocy dla tych ludzi. Powiem Ci że każdy z nas tu obecnych może pomóc. Nie muszą to być wielkie kwoty. Wystarczy gdyby każdy z nas wpłacił miesięcznie jedną złotówkę. Niby nie wiele, a jak bardzo pomoże głodnemu dziecku. Wystarczy się popytać np w szkolę o to w jaki sposób można wpłacić pieniądze. U mnie liceum jest prowadzona pomoc dzieciakom z Afryki, a dokładniej z Ugandy, skąd pochodzi mój nauczyciel angielskiego. To się nazywa jeśli dobrze pamiętam "adopcja na odległość". Warto popytać i samemu pomóc. A nie "wylewać żale" i pytać dlaczego nie pomagają INNI.

ocenił(a) film na 9
joker895

Co nie zmienia faktu, że włodarze państw i korporacji to ścierwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones