PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493700}

Karate Kid

The Karate Kid
6,6 59 888
ocen
6,6 10 1 59888
4,6 7
ocen krytyków
Karate Kid
powrót do forum filmu Karate Kid

Zaskakująco dobry

ocenił(a) film na 7

Jako facet z rocznika 1975 mam prawo uważać - i uważam - pierwszego Karate Kida za pozycję kultową. Nie ma się więc co dziwić, że do remake'u podchodziłem z dozą nieufności. Pozytywnie jednak się zawiodłem - film okazał się naprawdę przyzwoitym kinem familijnym.

Już w pierwszej scenie z Jackie Chanem odgrywającym swoją wersję słynnego łapania much przez Noriyuki "Pata" Moritę mamy jasny przekaz - nie będzie tak samo. Odrzucamy więc porównywanie filmu do pierwowzoru i skupiamy się na oglądaniu.
W filmie spotykamy wszystko, co w pozycji familijnej jest mile widziane - pierwszą miłość, wrednych kolegów, marudzącą matkę, sportową pasję i pobieżny rzut oka na jakże ciekawą kulturę chińską. W efekcie powstaje kompozycja bardzo przyjemna w oglądaniu, bez dłużyzn, bez wielkich nielogiczności, z humorem, dobrze zagrana i dobrze sfilmowana.

Jackie Chan gra dobrze, w zasadzie od czasów Pijanego Mistrza etc to pierwsza jego rola na którą mogę patrzeć.
Co prawda samo zdejmowanie kurtki to za mało by twierdzić, że "kung fu jest wszędzie" i tu pozostaje niedosyt, który możemy zmyć na przykład oglądając Kung Fu Hustle.. Ale już styl kobry w zamian za żurawia wypadł oryginalnie.

Młody Smith gra przyzwoicie jak na dziecko. Widać oczywiście, że aktorstwa uczył się od ojca i nazwać go "dobrym" chyba nikt się nie odważy, ale jest całkiem OK.

Reasumując - sympatyczna pozycja na rodzinne oglądanie. Ale dziecku i tak trzeba pokazać prawdziwego Karate Kida, niech wie co naprawdę dobre;)

ocenił(a) film na 7
Cerbin

tfu, nie Kung Fu Huste tylko Shaolin Soccer

Cerbin

Mam zgoła odmienne zdanie. Jako rocznik 1976 również uważam jedynkę za kultową. Dwójka też ujdzie. Natomiast ten film to dla mnie nieporozumienie. Po ocenie wyższej niż pierwsze dwa tytuły spodziewałem się porządnego kina. Niestety zawiodłem się. Młody Smith do mnie w ogóle nie przemawia, podobnie jak i sama historia z wyjazdem do Chin itd.

Czemu się poprawiłeś, z Hustle na Soccera ? Jedno i drugie jest fenomenalną bajką z dużą dawką humoru i kosmicznym kung-fu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones