PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493700}

Karate Kid

The Karate Kid
6,6 59 918
ocen
6,6 10 1 59918
4,6 7
ocen krytyków
Karate Kid
powrót do forum filmu Karate Kid

Sentymentalnie obejrzałem sobie nowego Karate Kida. Sama opowieść jest przemyślna i logiczna ale klimat filmu psuje zbyt dosadnie pokazana przemoc.

Wiele osób na tym forum twierdzi że jest to kino familijne. Niestety tak nie jest bo w filmie jest dużo brutalnych walk dzieci.
Zdumiewające jest że gdy główny bohater obrywa na turnieju jego matka na widowni zamiast bać się o zdrowie syna zachęca go do walki.
Dla dzieci film jest zbyt brutalny dla młodzieży zbyt naiwny więc do kogo ten film jest adresowany ? Oto jest pytanie.

W komentarzach zwraca się też często uwagę na :
Karate - Japonia
Chiny - Kung Fu
od siebie dodam
Korea - Taekwondo
i tu pytanie. A co można trenować w Polsce ? Z powyższego zestawienia wychodzi że nic :-)
Tak więc to że ktoś w Chinach może uczyć się Karate nie jest chyba jakimś wielkim błędem.

Przypuszczalnie akacja została osadzona w Chinach że względu na Jackie Chana i to posunięcie jest jak najbardziej zrozumiałe i do przyjęcia.
W przypadku Jadena Smtha zadziałał inny mechanizm i w ten sposób został obniżony wiek bohatera co nie wygląda dobrze w tzw full kontakt scenach walk dzieci. Dla mnie to właśnie jest głównym problem tego filmu.

ocenił(a) film na 6
108757

oglądnałem ,nic ciekawego.
młody w krotkim czasie nauczył się sztuki walki lepiej niż tamci co latami ćwiczyli xD
i wygrał turniej. masakra :P
jeszcze opanował tę technikę lustra czy czego tam.
może jemu wgrali te sztuki walki jak neo w matrixie xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones