PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807622}

Kafarnaum

Cafarnaúm
8,2 31 659
ocen
8,2 10 1 31659
6,6 34
oceny krytyków
Kafarnaum
powrót do forum filmu Kafarnaum

Film o prawdziwej walce o przeżycie.
Nie hollyłodzkie guano o kobiecie z super- mocą, nabytą w drodze stosunków z obcą rasą.
Jak dla mnie film roku 2018.

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Ale zdajesz sobie sprawę, że celem kina superbohaterskiego jest przede wszystkim dostarczyć widzom rozrywkę? To zupełnie dwa różne filmy X D

Thranduil231

Może i masz rację, ale mnie także denerwują filmy o superbohaterach. Kiedyś gdy było ich mniej, była to taka nisza z napisem "nie dla mnie" i nie robiłem z tego problemu. Ale teraz jest ich straszny wysyp i pewnie właśnie to niektórych z nas denerwuje.

ocenił(a) film na 7
Kurunir

Może gdybyś obejrzał te "lepsze" tytuły to zmieniłbyś całkowicie zdanie o nich.

Thranduil231

Możliwe, że masz rację. Ale musiałbym najpierw przełamać wewnętrzną niechęć. :) Co nie znaczy, że kiedyś się nie przełamię - zwłaszcza jeśli nie będę mieć nic innego do wyboru. :D

ocenił(a) film na 8
Thranduil231

Które to są lepsze? Pytam z ciekawości, bo widziałem chyba wszystkie bardziej znane.

ocenił(a) film na 7
Alex303

Popatrz na oceny i ocenisz które są lepsze XD

Thranduil231

Rozrywką może być dobre i mądre kino a nie jakieś odmóżdżacze o superhiperbohaterach. No ale zasadniczo większość ludzi woli chłam - czy to kino, muzyka czy jedzenie.

ocenił(a) film na 7
Alfred_Hugecock

Akurat kino superbohaterskie uważam za dobre i mądre. Może nie są to filmy z artystyczną wizją, którą można interpretować, ale mówienie, że to chłam uważam za wielką przesadę.

Thranduil231

Dobre, to już kwestia gustu. Ja nie trawię takich filmów, może jedynie Batmany Burtona w miarę mi się podobały. Czy chłam, no to może faktycznie trochę przesada, ale dla mnie nie mają większej wartości, zatem trudno o nich mi pozytywnie pisać. Ale skoro ludziom się podobają, to ok. Ja uwielbiam westerny a też nie każdemu one pasują.

ocenił(a) film na 10
nawieczor

trochę inny gatunek to guano i superbohaterki. kafarnum to obraz pięknej walki. Ja płakałam

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Prawda jest taka że wielu rodziców faktycznie powinno siedzieć za zgotowanie takim dzieciom piekła na ziemi
K..rwa jak ktoś stać tylko na wodę z cukrem to niech nie robi dzieci. U nas też takich dzieciorobow nie brakuje co to narobią dzieci A potem jadą do Jaworowicz po jałmużne
Do roboty niech Sie wezmą, stworzą warunki A potem o dzieciach niech myślą

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Ja też uważam,że nie każdy powinien mieć dzieci, nie kazdy się do tego nadaje.Niestety u nas presja na młodych by robić co zwyczaj nakazuje jest ogromna, od lat z tym walczę.

ocenił(a) film na 8
marta_2222

Szkoda tylko że najwięcej dzieci mają Ci ktorzy wgl ich nie powinni mieć. Te dzieci powinni tych rodziców podac do sądu za lęki, traumy, poczucie niższosci i zastanawianie się czy tatuś dziś wróci trzeźwy czy jak zwykle nawalony.

nawieczor

filmem roku 2018 jest Halloween

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Proponuje każdemu polakowi obejżeć ten film żeby przestał narzekać jak u nas jest :) Ale tak na serio ten film uświadamia nam że ludzie w niektórych częściach świata żyją w prawdziwej nędzy. Straszny syf tym Bejrucie, aż się nie chce wierzyć że ludzie tak mogą żyć. Ostatnia scena kiedy matka mówi prawniczce jak ciężkie jest jej życie świetnie przedstawia to dlaczego ci ludzie na bliskim wschodzie są tacy pokorni. Jeżeli chodzi o samą rodzinę w filmie to patologia straszna. Ojciec wyzywa swojego syna od najgorszych. Córke na siłę oddaje starszemu chłopakowi. Dzieciak tuła się z małym dzieckiem zamiast przynieść je do domu żeby rodzice pomogli. Szkoda mi tych ludzi bo chcieliby normalnie żyć po prostu ale tam jest taki sajgon że się po prostu nie da.

Robson293

Film zadaje pytania o przyczynę biedy. Na tym forum jest moja wypowiedź n/t https://www.filmweb.pl/film/Kafarnaum-2018-807622/discussion/poverty+is+lack+of+ cash,3070237

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones