PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32357}

K-19

K-19: The Widowmaker
7,2 24 572
oceny
7,2 10 1 24572
7,0 4
oceny krytyków
K 19
powrót do forum filmu K-19

Ludzie ! Statki mogą być wojenne, handlowe, rybackie itp. Wojenne są zawsze okręty! Określenie statek w stosunku do wojskowej łodzi podwodnej jest nieprawidłowe! Dotyczy to nie tylko opisu tego filmu, jak również opisu filmu "Polowanie na czerwony październik" i wielu innych. Niech ktoś z administratorów poprawi te błędy !

ocenił(a) film na 8
kaczor_78

heheh :d czepiam sie wiem, ale wymieniles/las w statkach "wojenne" :D
pozdrwiam :D

kaczor_78

Zgadzam się.
Ale skoro nazywamy coś "okrętem", to nie nazywajmy też "łodzią". ;)
Zresztą chyba w tym filmie też padło polskie określenie "łódź podwodna" (ale tylko raz) i to mnie trochę zdziwiło, bo gdzieś czytałem, że podwodne wojenne to są tylko okręty.
Chociaż chyba były też wojenne łodzie podwodne, ale zdaje się, że na samym początku historii tego typu obiektów. Nie jestem pewien.

ocenił(a) film na 4
Wniebowziety

Dokładnie. Kaczor_78 nawołujący do poprawności w nazewnictwie sam popełnia błędy. "Statki" są tylko handlowe, "Okręty" wojskowe, a "łodzie" są tylko wiosłowe. Nazywając okręt podwodny łodzią popełnia się dwa błędy, po pierwsze nie ma on wioseł, a po drugie jest to pojazd wojskowy, czyli okręt.

ocenił(a) film na 7
orlosep

A czy okręt można określić mianem "pojazdu", jak Ty to zrobiłeś?

ocenił(a) film na 8
kaczor_78

http://sjp.pwn.pl/szukaj/statek
statek atomowy «statek, którego silnik zasilany jest parą otrzymywaną z reakcji jądrowej»

Stąd by wynikało, że istnieją jednak statki wojenne, bo jeśli się nie mylę, cywilne jednostki nie mogą być napędzane energią atomową.

Trias

istneija lodołamacze atomwe :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones