PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729396}

Jurek

7,5 10 755
ocen
7,5 10 1 10755
6,5 4
oceny krytyków
Jurek
powrót do forum filmu Jurek

Szacunek dla Reżysera

ocenił(a) film na 9

Naprawdę chylę czoła dla Reżysera i całej ekipy za mrówczą pracę przekopania archiwów. Sama sporo czytałam literatury wysokogórskiej i o Kukuczce zwykle jeśłi są to tylko jakieś wzmianki, szczerze to zawsze myślałam, że jest jakaś zmowa milczenia dotycząća najwybitniejszego polskiego himalaisty, a tu proszę... mnóstwo zdjęć i filmów archiwalnych, wywiady z całą śmietanką himalaizmu tamtych czasów. Dokument warty obejrzenia ze względu nie tylko na treść, ale i na realizację (świetna robota, by stworzyć jednolitą opowieść).

ocenił(a) film na 9
Neliza

Wypada tylko zgodzić się z Tobą.

ocenił(a) film na 7
Neliza

https://www.youtube.com/watch?v=KADUYLrvmOw inspirował się chyba tym filmem ...

ocenił(a) film na 9
bitzgrzyt1

Dzięki za namiar. Obejrzałam oczywiście :-) Ale w "Jurku" tych smaczków archiwalnych jest cała masa :-) a w tym dokumencie to tylko namiastka :-) Wydaje mi się, że reżyser zawsze chciał zgłębić tajemnicę wielkiego himalaisty, o którym tyle rozmawiali rodzice i przeżywali jego dokonania. I sądzę, że podobnie ma większość, którzy są w tym samym wieku co Wojciech Kukuczka, reżyser filmu i... ja gdzie różnica wieku liczona jest w tygodniach :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones