PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 935
ocen
6,5 10 1 158935
5,4 26
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

TOP10 scen z serii JP

ocenił(a) film na 6

Jakie są Wasze ulubione sceny ze wszystkich czterech części Parku Jurajskiego?

Mój TOP od najlepszej:
1. JP - wyjście tyranozaura z zagrody i atak na samochody
2. JP - scena kuchenna z raptorami
3. JP - wyklucie dinozaura w laboratorium
4. JP3 - klatka z pterozaurami
5. JP - finałowa ucieczka przed raptorami
5. LW:JP2 - atak tyranozaurów na przegubowca nad urwiskiem
6. JP3 - spinozaur atakujący barkę
7. JP3 - atak na samolot i spinozaur vs tyranozaur
8. JW - hybryda vs ankylozaur i żyrosfera
9. LW:JP2 - spotkanie ze stegozaurami
10. LW:JP2 - O nie! To Jeff Goldblum!

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Nieźle pojechałeś z miejscem 10. To chyba jeden z najgorszych montaży w historii kina.

Shiloh

To prawda.

ocenił(a) film na 6
Shiloh

Czemu? Świetne wykorzystanie atmosfery narastającego zagrożenia powolnie i konsekwentnie budowanej od pierwszych ujęć filmu jako podwaliny gagu, który ulotnił całą grozę w jednym cięciu montażowym. I jedno z najbardziej badassowych wejść głównego bohatera w historii kina. :D

Khaosth

Przez miejsce 5 mam złe uczucia...

ocenił(a) film na 6
LordVader345

Zanęcone złymi uczuciami piąte miejsce postanowiło się zdublować. :D

Khaosth

"LW:JP2 - O nie! To Jeff Goldblum!" - Pamiętam jak oglądałem za dzieciaka dwójkę na VSH i już wtedy wydawało mi się to wyjątkowo głupie :)

1. JP - Śmierć Nedry'ego
2. JP - Scena jak Nedry kradnie Embriony (ogólnie wszystkie sceny z Nedrym)
3. TLW - Scena polowania na dinozaury roślinożerne
4. TLW - Atak T-Rexów na przegubowca
5. JW - Wejście T-Rexa (scena z flarą)
6. JP3 - Wejście Spinozaura i kraksa samolotu
7. JW - Walka I-Rex vs. T-Rex
8. JP - Śmierć Muldoona
9. JP3 - Walka T-Rex vs. Spino
10. JP - Wyjście T-Rexa z zagrody

Seria ma tyle zajebistych scen że aż trudno wybrać. Trzeba było zapytać przynajmniej o TOP30 :P

ocenił(a) film na 9
nevler

Lepiej Top 40, po 10 scen z każdej części ;)

nevler

Bez żartów, pierwsze pojawienie się Jeffa jest przewyborne, coś w rodzaju tej wrony na początku JW. To oczywiście oczywiste nawiązanie do LW:JP.

Franekgb

Niby tak - jest głupawe ale śmieszne.

ocenił(a) film na 9
Khaosth

Moje TOP10:

1. Atak T-Rexów na furgon nad przepaścią - za najlepszy suspens w całej serii i koszmary przez pół dzieciństwa.
2. Pościg Rexie za jeepem - za najbardziej ekstremalnie skomplikowane wpasowanie CGI dinozaura w żywy, dynamiczny kadr.
3. Ujęcie finałowe z TLW:JP - za najbardziej epickie ujęcie finałowe i przejście na napisy końcowe, razem z idealnie dopasowaną muzyką przez całe napisy końcowe.
4. Ujęcie finałowe z JW - za drugie najbardziej epickie ujęcie finałowe w serii.
5. Atak Rexie na Forda Explorera - za najbardziej zaje*sty i zapadający w pamięć montaż dźwięku.
6. Atak Indominusa na żyrosferę - za nawiązanie do tego, jak ptaki rozłupują orzechy. Poza tym same żyrosfery są cool...
7. Spinozaur wybiegający z lasu w stronę Coopera - za ten efekt "wow" niespotykany wcześniej w serii.
8. Ucieczka przed raptorami w opuszczonym miasteczku InGen - za samą "choreografię" akcji i fajną muzykę.
9. Ostatnie ujęcie z Lowerym w sterowni po końcowej walce drapieżników - za to, że aż chce się powiedzieć "Show's over, Folks! Let's go home". Epickie.
10. Bitwa Spinozaura z Rexem - za to, że w tej krótkiej animacji udało im się wepchnąć jeszcze kilka innych dinozaurów, których większość ludzi nie dostrzegła... :P

Raptosaur

"za to, że w tej krótkiej animacji udało im się wepchnąć jeszcze kilka innych dinozaurów, których większość ludzi nie dostrzegła... :P"

Hm? Chodzi Ci o to że Spinozaur nie był taki jak być powinien?

Oj tam, I-Rex też nigdy nie istniał. A obie walki epickie. Czasem mam wrażenie że jestem chyba jedynym z fanów który nie ma bólu dupska po tym jak Spino zabił Rexa :P

ocenił(a) film na 9
nevler

Sam też nie mam za złe autorom za to, że Spinozaur leje Rexa. Film uczy dzięki temu, że w przyrodzie nic nie jest jednogłośne i że nawet powszechnie uwielbiany król musi czasem zejść z tronu. Problem tylko w tym, że na wielki rewanż czekaliśmy do następnego dopiero filmu, 14 lat, i że sam Spinozaur nie miał jakiegoś ciekawego zakończenia roli (ot ucieka sobie od płomieni pod koniec). Nie mówiąc już o tym, że pojawia się zazwyczaj wtedy, kiedy po prostu trzeba czymś zapchać scenariusz, bez jakiegoś większego sensu (bo jest zły i morduje dla zabawy, meh, przecież to domena Indominusa...). I cóż, umieściłem na samym końcu tę scenę, bo jakoś nie wiedziałem gdzie indziej ją dać, a przecież jest jedną z najlepszych, w której CGI wciąż fajnie się ogląda i montaż dźwięku wręcz urywa siedzenie. Tak w ogóle to ciężko zmieścić w top 10 sceny z aż 4 filmów, kiedy wszystkie miały coś ikonicznego do wymienienia.



Jeśli chodzi o ujęcie bitwy:

SPOILER!
W tle obu walczących dinozaurów przebiega spłoszone stado prokompsognatów. Polecam obejrzeć w HD klatka po klatce.

ocenił(a) film na 6
Raptosaur

ad. 10
Serio są tam jeszcze jakieś dinozaury? Oglądałem ostatnio JP3 i żadnego nie wyłapałem.

ocenił(a) film na 9
Khaosth

Wyżej dałem Nevlerowi odpowiedź, o co mi chodziło w tej scenie ;) .

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Zobacz moment w którym Rex puszcza z uścisku SPinosaurusa i chwilę potem przywala mu z dyńki. Na godzinie siódmej po lewej stronie ekranu widać 4-5 małych dinozaurów spieprzających z pola walki między drzewa. Prawdopodobnie są to Copmsognathusy. Przyjrzyj się dokładniej 2: 29 - 2: 32 https://www.youtube.com/watch?v=u8NA7IQMf_Q

ocenił(a) film na 6
rusekolsztyn

Wow. Nawet wiedząc o nich ledwo je dojrzałem. Dzięki za cynk! :)

Raptosaur

Moje najlepsze momenty(kolejność bez znaczenia,cyba że pod względem chronologicznym)
1)Alan pokazuje dziecikowi z wykopalisk kieł dinozaura
2)Pierwsze pojawienie się T-Rexa w 1
3)Teksty Roberta Mudlonna(Sztrzelać do niej,Clever Girl),i jego śmierć
5)Ucieczka przed T-Rexem w dwójce
4)Koniec JP,ucieczka z wyspy helikopterem
6)O nie! To Jeff Goldbum!
7)Śmierć Spinozaura
8)Ostateczne Starcie w JW
9)Gray wchodzi na balkon i jest widok na jw i muzyka
10)Owen uspokaja raptory

ocenił(a) film na 7
LordVader345

"Alan pokazuje dziecikowi z wykopalisk kieł dinozaura" - to akurat nie był kieł, ale szpon Raptora

Demolishor2

No to jednak szpon

ocenił(a) film na 8
LordVader345

Film jest super pod względem technicznym. Zapraszam do zagłosowania w rankingu efektów specjalnych http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/535942

ocenił(a) film na 8
Khaosth

1) Furgon zwisający nad przepaścią i desperacka akcja ratunkowa Eddie'ego Carra.
2) T- rex atakujący samochód z dziećmi na drodze.
3) Finałowa walka T-rexa z raptorami.
4) T-rex w San Diego
5) T- rex ścigający Jeepa Wranglera
6) Walka Indominusa z Tyranozaurem, raptorami i Indominusem.
7) Ptaszarnia z pteranodami i Billym latającym na lotni.
8) Pierwsze spotkanie ze Stegozaurami.
9) Brachiosaurus, który staje na tylnych kończynach i podpiera się ogonem.
10 ) Walka Indominusa z Ankylosaurem i próba rozbicia żyrosfery.

rusekolsztyn

"6) Walka Indominusa z Tyranozaurem, raptorami i Indominusem."

No w sumie Indominus był hybrydą T-Rexa i Raptora, więc w tej walce tak jakby walczył ze sobą trochę :P

ocenił(a) film na 8
nevler

Dobrze że mi to wytknąłeś - chciałem napisać na końcu zdania z Mosasaurusem. ;)

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

śmierć spinozaura? chyba indominusa :)

ocenił(a) film na 6
Dawid0126

Chyba że w scenie wyskoczenia spinozaura z lasu. Na szybie samolotu wyraźnie widać krwawe rozbryzgi, które albo mogą pochodzić od schrupanego najemnika, albo z żagla spinozaura (IMO w filmie ganiał ich inny osobnik, niż widoczny w tej scenie).

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

sorry to do LordVader345:)

Khaosth

1. JP-Tyranozaur pożerający Donalda Gennaro.
2. JP-"Clever girl"....
3. JP-Tyranozaur zabijający Velociraptory.
4. JP-Śmiech Ian'a Malcolma http://www.youtube.com/watch?v=lS9D6w1GzGY
5. JP III-Pierwszy ryk Spinozaura podczas krzyczenia "Eric!!!" przez Amandę Kirby przy samolocie i atak na Coopera.
6. TLW-Atak Tyranozaura na San Diego.
7. TLW-Atak Velociraptorów w długiej trawie.
8. JW-Rexie podczas pokazu karmienia Tyranozaura.
9. JP-Velociraptory w kuchni.
10. JW-Ryk Rexie na końcu filmu.

ocenił(a) film na 7
Khaosth

1. JP - Tyranozaur atakujący jeepy
2. JP - triumf Tyranozaura i jego finałowy ryk
3. JP - scena w kuchni
4. JW - Tyranozaur rozwalający szkielet Spinozaura, a potem wykonujący swój ryk, z epicką muzyką w tle
5. JW - Tyranozaur i Blue kontra Indominus
6. TLW - Velociraptory w wysokiej trawie
7. TLW - atak Tyranozaurów na przyczepy
8. TLW - Tyranozaur w San Diego
9. JP - przylot na wyspę z muzyką Williamsa w tle
10. JW - Ucieczka Indominusa z zagrody

Khaosth

Mam tylko jedno pytanie. Dlaczego wymieniłeś 11 scen?

ocenił(a) film na 6
bartoszcyc8

Ponieważ jedna piątka to za mało. ;)
Pomyłka w edycji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones