PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 984
oceny
6,5 10 1 158984
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Jako, że poprzedni temat został wyczerpany przez 1000 postów:
http://www.filmweb.pl/film/Jurassic+World-2015-556929/discussion/Naj%C5%9Bwie%C5 %BCsze+informacje,2349510

zakładam nowy dla dzielenia się informacjami

I tak:
Superbowl trailer: http://www.youtube.com/watch?v=MaAZXbQs3SM

A na stronie www.jurassicworld.org screeny z nowego trailera :)

ocenił(a) film na 7
Cohonez

kiedy pojawi się trailer ?

ocenił(a) film na 7
nea_filmweb

Podlinkowałem przecież :)

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Super Bowl to widziałem , myślałem że trailer 2 się szykuje ;]

nea_filmweb

już jest następny

Krava91

http://comicbook.com/2015/03/30/jurassic-world-another-new-tv-spot-released/

ocenił(a) film na 9
Krava91

Świetny! Będzie ostro :)

ocenił(a) film na 7
raptor59

Co jak co - dialog o "rodzeństwie" mnie zdziwił :D

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Faktycznie :D Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Oficjalna strona parku dodała informację, iż na wyspie jest tylko jeden T-Rex. Ten z "jedynki" :)

http://www.jurassicworld.com/park-map/tyrannosaurus-rex-kingdom/

ocenił(a) film na 10
Cohonez

W odpowiedzi na komentarz raspy23:

Ale to było logiczne, że poprawią :) Hehe teraz widać, że w oryginalnym trailerze mozazaur był nieukończony i ukryli to rozbryzgami wody XD I w wersji z SB gallimimusy nabrały kolorów na takie z pierwszej części. Na dokładkę jeszcze coś takiego http://oi60.tinypic.com/2qdcwld.jpg

ocenił(a) film na 7
chowder

Wiedziałem, że to teaserowe ujęcie "z góry" zwiastuje "nalot" :D Swoją drogą póki co widzę Dimorfodony i małe Pteranodony. Duże pewnie zajmą się helikopterami :>

ocenił(a) film na 9
chowder

Mnie cholernie bawi to, że scenka z żyrosferą i Indominusem na końcu wygląda dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałem w czasach, gdy ta scena była tylko jedną z licznych teorii na temat filmu. Wiedziałem, po prostu wiedziałem, że jeśli do tego dojdzie, to będą musiały być ujęcia z odbiciem iRexa w szkle oraz z szponami przebijającymi się tak, by to wyglądało fajnie w 3D.

Ujęcie z gallimimami przeszło chyba największą metamorfozę. Zmieniły koloryt na zgodny z JP, znacznie bardziej skomplikowana i spersonifikowana jest ich animacja biegu (poprzednio wszystkie zdawały się mieć ten sam cykl animacji i biegły jakby w tym samym kierunku). Dodano kurz i lekkie chybotanie kamery.

ocenił(a) film na 9
chowder

Ja tak samo porównywałem pierwszy trailer z tym spotem z SuperBowl i musze powiedzieć, że jest różnica! Kolory nie są już tak przesycone, lepszy rendering Mozazaura, więcej Gallimimów, a z resztą powatrzam się :P Mam nadzieję, że do czerwcowej premiery dopieszczą film co do klatki ;)

ocenił(a) film na 8
Cohonez

Myślałem, że będzie coś dłuższego... :p

ocenił(a) film na 7
islindur

Ja myślałem, ze na SuperBowl pokażą 30 sekund, a później w sieci pojawi się 2-minutowy trailer z tymi 30 sekundami.
A tak - rozwiązanie wypośrodkowane.

ocenił(a) film na 8
Cohonez

Ten dinozaur z 0.41 to jaki dino?
Spinozaur czy D-rex?
Bo mi to wygląda na Spinka.

ocenił(a) film na 8
dan_arrax

sorry ten z 0.42

dan_arrax

Już nie D-Rex tylko I-rex.

http://www.jurassicworld.com/dinosaurs/indominus-rex/?redirect=false

Tak, to on, wyraźnie widać przecież że nie ma żagla na grzbiecie. Wątpie żeby Spinuś w ogóle był w filmie.

ocenił(a) film na 8
nevler

Sorry, tak był ciągle ten D-rex no i nawet nie zauważyłem że się zmienił na I-rexa...
Faktycznie, nie ma żagla. Szkoda że nie będzie (chyba) spinozaura.


ocenił(a) film na 9
nevler

będzie szkielet Spinozaura w filmie ;)

ocenił(a) film na 8
Cohonez

No to kiedy kolejna zapowiedź? XD

ocenił(a) film na 8
Cohonez

20 tysięcy turystow w Parku. Szykuje się niezła rzeźnia. ;)
Wszystko co mamy przeciwko I-Rex ? Raptory przyjazne Owenowi, i broń finalna może T-Rex ? ;)
Zapowiada się bardzo interesująco ,a to jeszcze 4 miesiące do premiery...

ocenił(a) film na 8
BarryGDZ

niestety... :(

Cohonez

Moim zdaniem Spinozaur powinien być w jednej scenie, gdy go oglądają turyści. Obowiązkowo powinien być Metriakantozaur, który zawsze był na Nublar, ale go nie pokazano. Widziałem też, że jest Herrerazaur na mapce. I nareszcie Tyranozaur będzie miał duży udział w filmie. Zawsze to był mój ulubiony dinozaur.

ocenił(a) film na 10
MrMu

Tyranozaur powinien mieć rewanż walki ze spinozaurem, ale obawiam się że spinozaur pojawi się najwyżej jako ten szkielet

ocenił(a) film na 8
chowder

Nie ty jeden liczysz na rewanż między nimi ;) Ale pewnie "tylko" T-REX "pomoże" przy rozprawieniu sie z I-REX

ocenił(a) film na 8
chowder

Tyle, że te dwa dinozaury walczyły na Isla Sorna a nie na Nublar...

ocenił(a) film na 10
Zeke

Z czego jeden nie żyje. Najbardziej bym chciał Rexy vs Spinozaur z JP III ale jakiś randomowy Spino też by dał radę

ocenił(a) film na 7
MrMu

Ja bym bardzo chciał też Baryonyxa i Zuchomima. W ogóle to się zastanawiam, czy te dinozaury spoza broszury, ale obecne w aplikacji w Innovation Center też bedą mieć jakiś udział w fabule.

Cohonez

No ja też bym chciał, ale zaczynam wątpić czy się pojawią. Mamy już przecież iRexa, tRexa, Raptusie, Mozazaura i 2 latające. Sporo drapieżników, więc jeśli B / Z się pojawią to tylko na chwilkę, podobnie jak dinki roślinożerne, które prawie zawsze były tylko tłem.

ocenił(a) film na 8
nevler

Z drugiej strony z chęcia bym zobaczyl polowanie ktoregoś z drapieżnikow na dinusie roslinozerne. Ale pewnie gdyby reżyser mial spelnic wszystkie nasze zachcianki ,film by musial trwac z minimum 180 minut ;)

ocenił(a) film na 7
BarryGDZ

Ten film ma być generalnie rozpoczęciem nowej trylogii. Jestem ciekaw jak to rozwiążą fabularnie :D

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Mi się marzy aby ten film nie skończył się tradycyjnym ujęciem helikoptera nad oceanem z Jurassic Park Theme w tle tylko śmiercią I-Rexa ale bohaterowie są nadal uwięzieni na wyspie. I druga część byłaby w stylu Dead Island tylko z dinozaurami zamiast zombie

ocenił(a) film na 7
chowder

O! To to to!

Idealne zakończenie wg mnie:
- Tyranozaur pokonuje Indominusa
- Raptory z restricted area zaczynają siać spustoszenie
- Mozazaur niszczy prom, a pterozaury helikopter
- ludzie (goście, personel i wojskowi) uwięzieni

W kolejnej części możnaby zobaczyć ludzi zmagających się z drapieżnikami takimi jak Zuchomim, tudzież takimi, które występują na rozpisce w Innovation Center, a nie na broszurce, retrospekcje o tym, jak Masrani działało na Isla Sorna też mile widziane :D

Kurde, marzeń to nikt nie zabierze :D

Cohonez

No brzmi fajnie, tylko wówczas pewnie zaraz przyleciało by jakieś Rescue Team :P

ocenił(a) film na 10
nevler

W Genezie Planety Małp grupa szympansów sprawiła, że ludzie wrócili do średniowiecza więc dla takich dinozaurów marines nie powinni stanowić kłopotów xD

chowder

Dinki nie mają takiego IQ jak małpy. No i najpierw musiałyby przedostać się na ląd.

ocenił(a) film na 7
chowder

Kulka w łeb i dinozaur leży, nie mówiąc już o cięższym arsenale.

Cohonez

Zakończenie, w którym główni bohaterowie filmu, nie opuszczają wyspę jest bardzo dobrym pomysłem. Otwiera to bardzo dużo możliwości. Jak poradzą sobie ludzie w walce o przetrwanie na wyspie? Czy ktoś zdołał uciec? Jeśli takie zakończenie miało miejsce, jestem bardzo ciekaw jak Velociraptory będą traktować Owen'a (o ile nie stracił nad nimi kontroli w filmie). Już widzę scenę, w której Owen jest przynętą/wbikiem a raptory wykorzystują to, aby upolować dinozaura :D

Reżyser potrzebowałby motywu, który napędzałby fabułę w kolejnych częściach. I-rex zostanie prawdopodobnie zabita, więc co sprawi, że ludzie będą tam walczyli o życie lub powrócą na wyspę? Co tak naprawdę znajduje się w "Zastrzeżonej strefie"?

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Zakończenie będzie takie, że zrzucą bombę termojądrową na Nublar i się skończy raz na zawsze zaburzanie wiecznego spoczynku dinozaurów.

Co do Spinozaura, to chciałbym zobaczyć jak walczy z I-Rexem, oba to diabły wcielone, więc byłoby ciekawie. Chociaż coś takiego nie będzie miało miejsca, bo diabeł diabłu w drogę nie wchodzi.

ocenił(a) film na 8
nevler

"podobnie jak dinki roślinożerne, które prawie zawsze były tylko tłem." Wyjątkiem były Brachiozaur i stegozaur. One w Jp i TLW miały najwięcej czasu antenowego zaraz po tyranozaurze i raptorach. Ja szczerze licze na to, że Ankylozaur będzie miał rozbudowaną rolę w tej części tak jak stegozaur i brachiozaur w poprzednikach, a nie epizod podobny to tych dwóch ujęc z JUrassic Park 3 kiedy zrywa liśc paproci pół metra od obiektywu kamery i pije wode z rzeki jak Grant i rodzina Kirbych płyną barką.

rusekolsztyn

Tak, dodałbym jeszcze Triceratopsa który miał dość rozbudowaną scenkę w jedynce i pojawiał się później w obu kontynuacjach (chyba jedyny oprócz T-Rexa i V-Raptorów dinuś który był w każdej części).

A, i w dwójce to nie był brachiozaur tylko mamenchizaur a na ekranie był może jakieś 10 sekund.

ocenił(a) film na 10
nevler

Triceratops też by się przydał w roli "groźnego nosorożca" a nie "łagodnej krowy"

ocenił(a) film na 8
chowder

Zgadzam się. W dino crisis 2 była sekwencja jak dwa triceratopsy gonią z prędkością 50 km/h na godzinę za Jeepem tak jak to zrobił T-rex w pierwszej części filmu, ale dla mnie najefektowniejszym występem Triceratopsa byłaby scena jak spłoszone stado wbiega do tego pasażu gdzie gromadza się turyści i tratuje wszystko co się znajdzie w zasięgu ich rogów. Coś na wzór tej sceny gdy w The Lost World wypuszczone z klatek dinozaury zdewastowały obóz "dwóch Peterów" jak to ujął nostalgia Critic.

chowder

Na początku, w pierwszej części Tim miał jeździć na małym Triceratopsie. Ciekawe, jakby to wyglądało. XDDD

ocenił(a) film na 8
nevler

Wiem, że to był mamenchizaur. :) Triceratops i dilofozaur miały, że tak to ujmę rolę drugoplanowe :) BYł jeszcze jeden dinozaur który wystaąpił we wszystkich odsłonach - Parasaurolophus .

ocenił(a) film na 8
rusekolsztyn

A no fakt,jeszcze "elvis" ! Swoje "5minut" miał ,gdy Dieter "upolował" go w drugiej części. Trochę też czasu dostał w Jurrasic Park The Game z 2011 roku. Tam chyba na wybiegu tych dinozaurów Gerry Harding,Dr. Sorkis i Jessie bawili sie przed pulpitem,który wydawał dźwięki podobne do tych Parazaurolofów. Harding badał też nogę jednego z nich i wówczas nastąpił atak raptorów.

rusekolsztyn

Ale śmiem twierdzić że w całej serii Tricek miał nawet większy czas ekranowy od Stegusia. Albo bardzo podobny.

ocenił(a) film na 8
nevler

Aż policzyłem osobiście, żeby się przekonać. Stegozaur był dłużej na ekranie.

Triceratops w pierwszym Parku Jurajskim pojawia się na 2 minuty 30 sekund. W drugim ma 40 sekund, a w trzecim tylko 20. razem 3. 30 sekund na ekranie. Stegozaur natomiast w już samym swoim pierwszym pojawieniem się na ekranie zdeklasował przeciwnika 2 minuty 46 sekund i potem jeszcze 32 sekund w tej samej scenie z klatkami gdy na ekranie pojawia się reszta roślinożerców i słynne finałowe ujęcie stegozura widzimy 12 sekund razem w drugiej części widać go 3. 30 czyli tyle samo co Triceratopsa i jeszcze do tego dodać dwa epizody z jurassic park 3, które trwały 10 sekund i 38 sekund w tej scenie gdzie jeszcze widać Ankylozaury i parazaurolofy. Razem 4 minuty 10 sekund. Ale Brachiozaur i tak jest dinozaurem roślinożernym, który ma na ekranie dane najwięcej czasu. Nawet w trójce ze wszystkich jaroszy to on ma największy epizod, ale i tak jest to tylko cień jego gry w pierwszej części. Majac możłiwość pokazania brachiozaurów z lotu ptaka Joe Johnston powinien jeszcze nas widzów uraczyć ujęciem w którym widać łeb Brachiozaura na wysokości samolotu, tak aby można było go zobaczyć dosłownie za oknem.

ocenił(a) film na 9
rusekolsztyn

Tak, i jeszcze uciąć brachiozaurowi głowę skrzydłem do tego ;P ... Trochę mi się skojarzyło z pewną sceną w "Rekinadzie 2" na początku ;) .

Myślę, że w JW najwięcej czasu antenowego z roślinozaurów dostanie apatozaur lub ankylozaur.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones