PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 131
ocen
6,0 10 1 74131
4,4 17
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo

Jako wielki fan serii ostrzegam - omijajcie ten film z daleka w kinach. To się nadaje tylko na domową półkę na płytę. Film ten robi z widza idiotę w każdym momencie. Nie wiem nawet jak to opisać w kilku słowach.
JP1, JP2, JP3 oraz JW działy się głównie na otwartych przestrzeniach. Można im było dużo zarzucić, szczególnie JP3 ale w ogólnej ocenie się broniły a pierwszy JP to wręcz film kultowy.
JW2 to w większości klaustrofobiczne scenerie wśród metalu, betonu i cegieł, zerowy rozwój postaci, absolutnie przeźroczyści bohaterowie bez niczego co by widza w jakikolwiek sposób do nich zbliżyło lub wręcz zniechęcający do siebie. Film maksymalnie przegadany, zero wzbudzania w widzu niepokoju, nijakie dinozaury nie wzbudzające strachu, w niektórych momentach dodane efekty dźwiękowe jak z kreskówek - dzwoneczek jak dinozaur oko otwiera i zamyka chwilę przed tym jak odgryza facetowi rękę. Szok i niedowierzanie. Nawet końcówka filmu to jakieś nieporozumienie. PS. ścieżka dźwiękowa tak bezpłciowa, że nawet nie zwracałem uwagi kiedy coś tam sobie z głośników leciało. W filmie nie ma ani jednej sceny, którą się będzie pamiętało i dobrze wspominało. Może oprócz łapiącej za serce śmierci Brachiozaura, który w ostatniej sekundzie swego życia staje na tylnych nogach i podpiera się ogonem zupełnie jak gdy widzimy go pierwszy raz w JP z 1993 roku, ale dobrze to akurat tego nie będę wspominał. Ocena 4 tylko i wyłącznie za dość dobre efekty, świetne użycie prawdziwych modeli dinozaurów na zbliżeniach, dobrą w niektórych momentach pracę kamery i to tyle. JESTEM SMUTNY, ZAŻENOWANY i nie rozumiem jak można tak zniszczyć całkiem dobrą serię.

użytkownik usunięty
Axel_Foley17

Dziecko drogie. Domyślam się, że masz góra 12 lat, więc nie będę tu nadmiernie filozofował. Nie przeczytałeś chyba wypowiedzi, którą poparłem. To wyłuszczę Ci jeszcze raz wady tego filmu.

Fabuła jest denna, nieciekawa i absurdalna. Ciągnięte są znów te same, nudne już wątki. W filmie nie ma żadnych emocji, główni bohaterowie są bezjajowi i nudni. Do tego absurdy scenariusza przekraczają już wszelkie możliwe granice. Dla mnie ten film jest dla upośledzonych ludzi. Wiem, że obecnie ludzie są coraz bardziej tępi, szczególnie w krajach rozwiniętych, ale bez przesady. Chociaż odrobina myślenia nikomu nie zaszkodzi.

Zadziwiające jest to, że cała seria nie umarła już dawno, bo co część to większe dno.

Kwintesencją beznadziei scenariusza była końcówka, która wskazywała, że właśnie od tego momentu kilkanaście dinozaurów, które zbiegły na wolność, staną się zagrożeniem dla cywilizacji człowieka. Ta mega poważna przemowa na końcu postaci granej przez Goldblum'a. Buhahahaha. Debilizm do kwadratu, bo już inaczej się tego nazwać nie da. Chyba mu zapłacili za te 5 minut więcej niż całej reszcie aktorów, żeby tylko wziął udział w tym badziewiu.

ocenił(a) film na 9

Według ciebie mam 12 lat, bo lubię ten film? Coś ci się pokićkało. Nie mam 12 lat, staram się tylko wyjaśnić niektóre błędy, przez które ludzie nienawidzą tego filmu.

"Kwintesencją beznadziei scenariusza była końcówka, która wskazywała, że właśnie od tego momentu kilkanaście dinozaurów, które zbiegły na wolność, staną się zagrożeniem dla cywilizacji człowieka. Ta mega poważna przemowa na końcu postaci granej przez Goldblum'a. Buhahahaha."

Tu nie chodzi o zagrożenie dla ludzkości. Dinozaury nie będą atakowały miast i przejmowały świata, tylko drastycznie zmieniały swoją obecnością środowisko, w jakim człowiek żyje, tak jak Alan Grant w pierwszej części powiedział. Ty oczywiście tego nie zrozumiesz, zaślepia cię nostalgia.

ocenił(a) film na 9
MJRegul

"w niektórych momentach dodane efekty dźwiękowe jak z kreskówek - dzwoneczek jak dinozaur oko otwiera i zamyka chwilę przed tym jak odgryza facetowi rękę"

Naprawdę? Były tam takie efekty dźwiękowe? Może musisz się udać do laryngologa ;)

ocenił(a) film na 9
Axel_Foley17

To była harfa ! Rany ludzie nie możecie odróżnić efektu dzwiękowego od muzyki ? Często się stosuje takie nuty żeby w jakimś momencie podreślić tajemniczość, a ta chwila była złowieszczo tajemnicza, bo się okazało, że gad ma niesamowite zdolności regeneracyjne o czym Ken nie wiedział włażąc do jego klatki.

ocenił(a) film na 9
rusekolsztyn

Nie miał zdolności regeneracyjnych.

ocenił(a) film na 9
rusekolsztyn

I tak, zgadzam się, to była harfa a nie jakiś efekt z kreskówki.

ocenił(a) film na 9
Axel_Foley17

Czemu w takim razie tak szybko wstał z ziemi po tym jak Owen go 3 razy postrzelił, a Ken wpakował w niego dwie strzykawki ? To było coś na wzór Ratela. Mogą go gryźć skorpiony pszczoły czy wężę, a on po kilku minutach odpoczynku wstanie i będzie nadal aktywny jakby się nic nie wydarzyło. Mills przecież powiedział, że Henry Wu podrasował dinozaura i jest o wiele bardziej wytrzymały niż inne gady. Blue po jednym strzale w brzuch i tak szybko się zregenerowała w tym filmie, to co mówić o zwierzęciu, które zwalczyło działanie środków nasennych i jeszcze zaraz po trzech strzałach z bliskiej odległości miało siłę walczyć z innym dinozaurem. Trochę też jego śmierć przez to wydawało mi się niedociągnięciem. NIby taki niezniszczalny, a wystarczyła grawitacja i czaszka triceratopsa. Jakby coś ciężkiego go przygniotło albo spłonął w pożarze bardziej czułbym się usatysfakcjonowany.

ocenił(a) film na 9
rusekolsztyn

Podobnie jest ze współczesnymi zwierzętami, takimi jak słonie. Ich skóra jest na tyle twarda, by zatrzymać kule, jednak strzałki usypiające łatwo się przez nią przebijają. Dlaczego? BO TAK ZOSTAŁY ZAPROJEKTOWANE. Igły są ostre i cienkie, co pozwala przebić skórę zwierzęcia. Tłumaczy to też, jak Indoraptor wytrzymał strzały z broni Owena oraz jak Wheatley uśpił tego dinozaura.

ocenił(a) film na 9
rusekolsztyn

"Mills przecież powiedział, że Henry Wu podrasował dinozaura i jest o wiele bardziej wytrzymały niż inne gady."

No właśnie to wyjaśnia, dlaczego potrzeba było aż trzech dawek środka nasennego, żeby go uśpić, zamiast dwóch.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones