PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858091}

Judasz i Czarny Mesjasz

Judas and the Black Messiah
6,5 7 662
oceny
6,5 10 1 7662
6,6 25
ocen krytyków
Judasz i Czarny Mesjasz
powrót do forum filmu Judasz i Czarny Mesjasz

Propaganda

ocenił(a) film na 1

Obrzydliwa i głupia propaganda , zupełnie jak rodem z ZSRR. Dobry przykład jak można zmanipulować fakty. Film oparty na faktach, czytamy na początku. Tak , oparty. Faktem jest to że istniała grupa terrorystyczna pod nazwą "Black panthers" i faktem jest to ze FBI użyło informatora by ich dopaść. To koniec faktów . Oglądamy członków tej grupy terrorystycznej jako wspaniałych , empatycznych ludzi. Pełnych miłości i mądrych . Pełnych pozytywnych odczuć i idei. Z drugiej strony , widzimy białych policjantów . Agresywnych i paskudnych. Widzimy też agentów FBI , tak dobranych, tak ucharakteryzowanych by wzbudzali nasze obrzydzenie. . Twórcy filmu zapomnieli zupełnie że ci terroryści mordowali policjantów i ich rodziny. Robili zamachy bombowe na budynki instytucji rządowych , w których ginęli ludzie. Film nic nie mów o tym kto finansuje ten ekstremistyczny ruch ? skąd maja nowe karabiny Kałasznikowa i materiały do produkcji bomb . Otóż mieli te "dobra" od swoich "braci" komunistów z Kuby . Od Fidela Castro. i od całej komunistycznej braci . Materiał na bomby pochodził z Czechosłowacji a karabiny i amunicja z ZSRR . Według mnie , ten film powstał po to by wybielić działania czarnych ruchów społecznych w USA. Aby dzisiejsi BLM mogli się poczuć lepiej , że mają za sobą historię . Obrzydliwa i rasistowska propaganda.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Synku dokształć się, poczytaj, zanim wypuścisz kolejne brednie.

ocenił(a) film na 6
ChrisKrasz

Kolejna scena na niekorzysc Panter,to ta jak ten czarny zabija policjanta,ktory prosi go o litosc.Zreszta to jest fakt,ze jak byl koocowy nalot to oni jeden naboj wystrzelili o policja 90,to wlasciwie byla egzekucja.

ocenił(a) film na 1
skalp_el

Porównać działalność dywersyjną i prosty sabotaż podczas wojny do terroryzmu ...XD

Co więcej użyłeś słowa "w założeniu" jakby to wyrastało wprost ze struktur i założeń AK. Sugerujesz tym iż taki był cel organizacji?

Czekam na źródło tych informacji. Chyba, że miałeś zaćmienie i tak Ci się napisało. Tylko proszę o konkrety i najlepiej nie pokroju wypocin np.Natalii Jelisiejewej bo fałszywy obraz AK jako terrorystów w Rosji jest kreowany od lat.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Równie dobrze możesz stwierdzić, że Armia Krajowa nie powinna się zbroić, możesz pytać o źródła jej finansowania i nazywać organizacją terrorystyczną, b o przecież robiła zamachy.
Afroamerykanie byli traktowani jak Polacy za okupacji, byli pozbawieni wielu praw przez setki lat i to zrozumiałe, że część z nich sięgnęła po bardziej radykalne środki. Chwała im za to.
Nie masz bladego pojęcia o historii, świecie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Tak, porównanie więc idealne: bojówki walczące o prawo do samostanowienia, o prawo do normalnej egzystencji. W jednym przypadku uznanie za podczłowieka ze względu na narodowość, w drugim ze względu na kolor skóry. Zamiast jęczeć i wypisywać śmieci ad personam, ogarnij temat. Bo wychodzi na to, iż twierdzisz, że Afroamerykanie mieli w tamtych czasach prawa równe jak biali. Ogarnij się.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Synku moze więcej tlenu? Bo czytam i czuję, że za dużo haszu palisz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
ChrisKrasz

Czuc ze jestes rasista zatwardzialym,czyli w druga strone skrajnie postrzegasz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
trukomholek

XDDD ok rasisto

jeonkaktus

ahh, miło jest czasem wyjaśnić idiote w internecie hehe

ocenił(a) film na 1
trukomholek

Dokładnie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ChrisKrasz

Obrzydliwy to jest twój nienawistny komentarz.

ocenił(a) film na 1
eltoro10000

Twój jest za to pełen miłosci i tolerancji

ChrisKrasz

Że niby miałbym pałać miłością do chorego z nienawiści rasisty i ksenofoba? Musiałbym być chory psychicznie.

ocenił(a) film na 1
eltoro10000

Ha ha ha ha . Zawsze śmieszą mnie do łez takie durne wypowiedzi. Szczególnie gdy czytam lewackie wypociny nazywające mnie rasistą . - cyt. 'Musiałbym być chory psychicznie " ..... Nooooo ciepło , ciepło ciepło , prawie gorąco :-D

ChrisKrasz

Masz rację.
https://joemonster.org/mg/show/268286/lastup/Nie_kloc_sie_z_...

ocenił(a) film na 1
eltoro10000

Wyjątkowy błysk wyjątkowej inteligencji .

ChrisKrasz

Podobna sytuacja w kolejnym oskarowym "dziele" https://www.filmweb.pl/film/Dw%C3%B3ch+nieznajomych-2020-869387. Czarni przedstawieni jako młodzi, piękni, wykształceni z marzeniami a jedyny biały jest policjantem, który te marzenia niszczy...

ocenił(a) film na 7
Furjat

https://www.youtube.com/watch?v=aNVh1MGDjMo&t=1s Zobacz, poczytaj...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Akira23

Nie mam 5 lat - znam historię. Chciałem tylko zaznaczyć, że film ten jest bardzo stronniczy a jeszcze dostaje (w sumie nic już niewarte w obecnych czasach) nagrody, zgodnie z powszechnie teraz obowiązującą w USA i powoli w innych krajach, przekłamaną PC. Powoli zaczyna to przypominać role Niemców, we wszystkich wojennych filmach, którzy w 99% byli przedstawiani jako źli hitlerowcy. Chcą się hamerykańce tak bawić i taką "sztuką" się wybielać... ich sprawa, ale nie powinno być to wrzucane do jednego worka z prawdziwymi filmami, które prezentują sobą pewien poziom artystyczny.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

https://www.youtube.com/watch?v=aNVh1MGDjMo&t=1s Masz synku

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Ojej, co się stało synuś, tlenu brakuje i umysł szwankuje?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ChrisKrasz

Proponuję skalpelom i tym podobnym wyjechac do stanow i wejsc do murzynskiej dzielnicy wieczorem A NAWET W DZIEN

ocenił(a) film na 1
Thorgal

To nie ma sensu , wiesz byłem tam i to widziałem . byłem też w Marsylii i widziałem . Pewnych ludzi nie przekonasz , ba .. oni jeszcze padną na kolana i będą im buty lizac jak już to miało miejsce w US .

ChrisKrasz

Ma sens bo 2\3 by stamtąd nie wróciło,taka życiowa edukacja:)

Thorgal

W stu procentach się z Tobą zgadzam, ujął bym lekko inaczej... Pomieszkać z rodziną najlepiej z małymi dziećmi oczywiście różnej płci w regionie gdzie kolorowi są większością... Może nie ze wszystkim się zgadzam po obu stronach tego konfliktu, ale niestety popadamy ze skrajności w skrajność. Natomiast prawdą jest jak ktoś widział to wie tam gdzie większość jest kolorowa czy arabska zaczepki białych to norma... Ale co ja wiem.. zaraz będę białym rasistą.

ocenił(a) film na 5
Thorgal

Po co aż do Stanów? Do Paryża, albo Londynu jest bliżej, a później wyjechać do miasteczek, gdzie żyją prawdziwi Anglicy. Też niestety swoje widziałem i wiem, że uprzedzenia nie biorą się znikąd. Tak w USA mamy BLM i o co oni tam walczą? O to, żeby normalnie pracująca osoba miała zdemolowaną własną działalność i była okradziona? By zalegalizować kradzieże do $1000 jak w Kalifornii? Czego mają cierpieć niewinni ludzie?  O wolność tam na pewno nie walczą. Dają później złotą trumnę kryminaliście i ćpunowi, bo zginął z rąk policjanta, choć to był tylko pretekst do wyzwolenia swojej zwierzęcej natury. Tony Timpa był również zabity przez policjanta, tylko w porównaniu do bohatera BLM był biały i faktycznie był niewinny, ale tutaj już nie zbudujesz narracji o rasizmie. Nikt wówczas nie wychodził na ulicę i nie demolował kraju. To nie ma nic do rasizmu, bo ja nie oceniam ich za kolor skóry, ale za to, co odwalają, a od tego nie da się odwrócić wzroku. I jak OP zauważył. Sama charakteryzacja policjantów, to już była manipulacja widzem. Chociaż jednak była to szajka terrorystyczna, to faktycznie na koniec była egzekucja, ale mimo wszystko tutaj nikt nie był bez winy.

ocenił(a) film na 6
ChrisKrasz

no masz racje oni wszyscy wspomagani przez komunistów . Malcom X, Luter King wielcy rewolucjoniści same komuchy

ChrisKrasz

W czasie akcji w której zabito Freda Hamptona policja wystrzeliła 100 kul a Pantery zdołały jedną co wykazało śledztwo z 82' (zapłacono prawie 2 miliony odszkodowania) samego FH dobito po postrzale w ramie! To tyle historii.

ocenił(a) film na 6
miko_klimkiew

Dokladnie,to sa fakty i to byla wrecz egzekucja,jesli chcieli ukarac czarnych to dowody i proces...

ocenił(a) film na 9
ChrisKrasz

Praca domowa. Wpisz w Google hasło "czym była segregacja rasowa w Stanach Zjednoczonych", bo z takim brakiem wiedzy i znajomości kontekstu to nawet powstanie listopadowe można by podciągnąć pod zamach terrorystyczny.

ocenił(a) film na 1
Luklaser

Na głupote nie ma lekarstwa .

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Lewicy świat zawdzięcza takie wynalazki jak : publiczna edukacja i publiczna służba zdrowia, prawa wyborcze dla kobiet, związki zawodowe, 8-godzinny dzień pracy i 40-godzinny tydzień pracy, żłobki i przedszkola dla dzieci, domy starców i domy dziecka, renty i emerytury, wolne soboty, urlopy macierzyńskie i tacierzyńskie, zasiłki dla bezrobotnych, tanie jadłodajnie dla potrzebujących, stypendia naukowe i sportowe dla wyróżniających się uczniów i studentów - to wszystko są zdobycze lewicy. Ale to są sprawy socjalne. Micha.
A inne wartości?
A wyższe sprawy, duchowe, niematerialne?
Np. NIEPODLEGŁOŚĆ.
Polska zawdzięcza niepodległość lewakowi, Józefowi Piłsudskiemu. Ojciec polskiej niepodległości był założycielem i wieloletnim przewodniczącym PPS - Polskiej Partii Socjalistycznej (nie mylić z PPK - Polską Partią Komunistyczną ; nienawidzili się jak psy. Komuniści uznawali zwierzchnictwo ZSRR, co dla Piłsudskiego było zdradą stanu). Co zatem Świat zawdzięcza prawicy? A konkretnie: co Polska zawdzięcza prawicy? Nic nie przychodzi mi do głowy… A, racja, zabiła nam pierwszego w dziejach prezydenta, Gabriela Narutowicza. W kraju, w którym nigdy nie dokonano królobójstwa, nawet za caratu. Faktycznie jest być z czego dumnym.

Co więc pozostało?
Nauka.
Trzeba się uczyć, upłynął wiek złoty.

ocenił(a) film na 1
AutorAutor

Boże !!! na taki bełkot i głupoty nie ma odpowiedzi . Tego sie też nie leczy . Pozostaje zal i współczucie że tacy sa na świecie

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Zaraz, chwila, na Marszach Niepodległości maszeruje prawica.
Dumnie stroszy się w piórka obrończyni Polski.
Z czego wynika to coroczne ogólnonarodowe pomylenie?
Z braku edukacji.
Nie jest to winą tych młodych ludzi, którzy wykształcenie odbierają na Uniwersytecie YouTube'a, albo na zebraniach bojówek kibolskich. I bezmyślnie defilują pod sztandarami falangi, ozn, onr i tym podobnych nacjonalistycznych i faszystowskich łobuzów (a nawet nie potrafią rozwinąć tych skrótów). Ale jest winą tych prawicowych drani, którzy ich w tak bezczelny sposób oszukują, wykorzystują, manipulują, zarażają złem.
To dzięki nim, ich „pracy”, w następnym 11 listopada zobaczę dokładnie to samo. Demolkę miasta w imię patriotyzmu.
Co więc pozostało?
Nauka.
Trzeba się uczyć, upłynął wiek złoty.

ocenił(a) film na 1
AutorAutor


Bełkocz dalej biedny osiołku , belkocz ...

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Józef Piłsudski
https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski
Gabriel Narutowicz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Narutowicz
Eligiusz Niewiadomski
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eligiusz_Niewiadomski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones