PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817417}
7,7 114 316
ocen
7,7 10 1 114316
6,6 57
ocen krytyków
Jojo Rabbit
powrót do forum filmu Jojo Rabbit

Mistrzowska, kreślona grubą kreską satyry, ironii i groteski historia! No ja Was proszę glowna rola męska- w tym wieku tak zagrać! Nie przypominam sobie takiego talentu od czasów Osmenta. Zdjęcia, montaż, aktorstwo, muzyka delikatna i subtelnie wyczuwalna podkreslajaca emocje. Śmiech, smutek, łzy, nadzieja, radość, wątpliwości i mogę tak bez końca. Wiem, że może wzbudzać skrajne emocje, i starałem się podejść do niego na chłodno- ale kupił mnie A przy ostatniej scenie chciałem wybiec, zamknąć gdzieś sam i ochłonąć.

ocenił(a) film na 9
beachboy_86

Zgadzam się w 100%! widziałam film kilka tygodni temu, przed chwilą na Filmwebie wyskoczył mi zwiastun i na same wspomnienie się wzruszyłam. Świetny! Co do dobrych ról dziecięcych polecam Imperium słońca i Pokój :)

ocenił(a) film na 9
martyna_wojcik

Pokój widziałem. Z chęcią poczytam i Imperium :-)

beachboy_86

Ja też płakałam, a wychodząc z sali czułam jak mi serce podchodzi do gardła. Totalnie ryje psyche

ocenił(a) film na 10
beachboy_86

ja też. Jak można stawiać 1917 wyżej to jest dla mnie niepojęte. Film dla wrażliwych kinomanów

beachboy_86

Grubą kreską oznacza: bez subtelności, polotu, wprost, na rympał. Jest to generalnie określenie negatywne, nie wiem więc jak ma się do reszty pozytywnej opinii.

ocenił(a) film na 9
rafiol

Cześć Rafiol! Pisząc grubą kreską miałem na myśli na pograniczu, dobrego smaku, na pograniczu ironii, groteski etc. Mimo tej grubej kreski ( jak dla mnie ) nie zostały przekroczone owe granice. Byc może niefortunnie użyłem tego sformułowania:-). Miłego dnia a ja idę świętować zwycięstwo Parasite <3

ocenił(a) film na 10
beachboy_86

na pewno będzie w 10 moich ulubionych filmow, rewelacja!

ocenił(a) film na 9
beachboy_86

Dołączam do się do entuzjastycznej reakcji, w sumie to fajne wiedzieć, że są też inni, którzy spłakali się jak bobry.

ocenił(a) film na 10
beachboy_86

też łezkę uroniłam :D

ocenił(a) film na 8
beachboy_86

Wszyscy sie podniecają młodym a po dziesięciu minutach zaczynał irytować. Grubas, kapitan i dziewczyna byli o wiele lepsi.

ocenił(a) film na 4
beachboy_86

Film mi się nie podobał, satyra jest mało udana, momentami dosadna, momentami zbyt plastyczna czy grubymi nićmi szyta, jednak nie o tym chciałem napisać - a o ostatniej scenie, kiedy zaczynają tańczyć. To jest magia kina i ta scena ociera się o geniusz. Mało słów, a wielki piękny przekaz. I druga rzecz, dla której ten film mnie trzymał i dało się go obejrzeć - to kapitalna gra Tomasin Mackenzie. Ona jest z innej bajki i gra w lidze. Sceny z nią to małe arcydzieła - nie dzięki Waititiemu, a dzięki niej. Jest prawdziwa w tym co robi. Taka dygresja poszukujacego kinomana :) pozdrawiam !

Mowgli_2

Dla mnie ogólnie większość obsady bardzo dobrze zagrała, dla mnie rewelacyjny w tym filmie był Sam Rockwell, szczególnie w scenach z gestapo i w ostatnich jego scenach, po bitwie na ulicach Berlina. Szczerze mówiąc to wtedy się wzruszyłam jak uratował chłopca. A scena końcowa - dawało nadzieję :)

beachboy_86

Też tak miałam. zaczęłam oglądać bez nastawienia, ze to będzie dobry film, a tu taka niespodzianka ! Co za emocje i jaka gra aktorska. Jeszcze bardziej pokochałam Sama.

beachboy_86

Co do chłopięcych ról to polecam "Little boy"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones