PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=316686}
6,0 202 676
ocen
6,0 10 1 202676
3,2 16
ocen krytyków
Job, czyli ostatnia szara komórka
powrót do forum filmu Job, czyli ostatnia szara komórka

Przecież na początku krytyk filmowy Maciej M. stanowczo obradza oglądanie "tego beznadziejnego filmu". Skoro wiec pomimo tego został przez was obejrzany - wiedzieliście na co się porywacie...

photograph1

Ja też oceniam 9/10. "Job" wystarczy oglądać uważnie i słuchać dialogów, a nie samemu kłapać paszczą w czasie oglądania, to się doceni. Ja oglądałem uważnie, więc tarzałem się po podłodze nie mniej niż na Samych Swoich.

photograph1

Ta scena z krytykiem to zwykłe asekuranctwo. Żeby odrzucić jakiekolwiek nieprzychylne komentarze, reżyser pokazał widzom scenę z przesłaniem: "Patrzcie, jaki słaby film. Specjalnie tak zrobiłem. Nie podoba Ci się? Bo nie masz do siebie dystansu". No i po Twoim komentarzu widać, że udało się nabrać co najmniej jedną osobę.
Prawda jest jednak taka, że film jest naprawdę słaby. Zbitka przypadkowych gagów i żartów pamiętających czasy biblijne i szczątkowa fabuła. Jakieś wymuszone dowcipy o długopisie i penisie, niesympatycznym księdzu na kolędzie, onanizmie jednego z bohaterów. Niezrozumiałe sceny z Jakimowiczem w samochodzie.
Tylko jedna scena naprawdę mnie rozbawiła - "Darek, otwórz". No i może jeszcze rozmowa z "głosem" w toalecie. Można też obejrzeć z sentymentu za poprzednią dekadą. Wszak film ma już przeszło 10 lat. Poza tym odradzam.

ocenił(a) film na 9
Zajmoks

Chciałeś napisać np.: "Prawda jest taka, że ten film na prawdę mi się nie podobał..." Tak? Każdy tutaj pisze swoje SUBIEKTYWNE opinie. Jeśli tak uważasz jak napisales, ja nie mam z tym problemu... Tobie, fakt, że ktoś nie traktuje tego filmu jak shit, wyraźnie nie leży...

photograph1

Nie sufluj mi, co naprawdę miałem na myśli, co chciałem napisać, a czego nie chciałem napisać. Pisząc komentarz wyrażam opinię swoją, a nie kogokolwiek innego, to oczywiste.
Skomentowałem film trzy tygodnie temu, chwilę po tym, gdy obejrzałem go po raz drugi w życiu w towarzystwie znajomych, którzy go nie znali. Znajomi jakoś nie rwali boków ze śmiechu, ale to akurat nie ma tutaj znaczenia. Po raz pierwszy widziałem go wiele lat temu i wówczas moje odczucia także nie różniły się zbytnio.
Również to, czy jakiś film komuś się podoba czy nie, średnio mnie interesuje. Napisałem tamten komentarz w zgodzie z własnym sumieniem, bo miałem wolną chwilkę. Na podobnej zasadzie piszę ten komentarz. Nie będę rwał szat nad tym, że ktoś woli to, a nie tamto. Dawno z tego wyrosłem.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Zajmoks

Nie sufluj mi, nie bede rwal szat - ten film na pewno nie jest dla Ciebie kolezko

ocenił(a) film na 1
photograph1

Ocena 9/10. Ech jak niewiele trzeba przeciętnemu Polakowi do szczęścia. Głupia, żenująca komedyjka, paczka chipsów z biedronki i koncernowy sikacz jak żubr czy tatra... Świat upada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones