PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204505}

Jak wam się podoba

As You Like It
7,1 612
ocen
7,1 10 1 612
Jak wam się podoba
powrót do forum filmu Jak wam się podoba

Wspaniały!

ocenił(a) film na 8

Wspaniały film, zabawny, barwny, bardzo szekspirowski i świetnie zagrany! HBO w końcu puściło coś godnego uwagi. Muszę koniecznie obejrzeć inne ekranizacje Branagha, bo ta jest genialna.

ocenił(a) film na 9
Jane_Margaret

To chyba jest już zasadą, że kiedy Kenneth Branagh bierze się za ekranizację, musi powstać dzieło, stąd i tym razem nie mogę odmówić mu wysublimownego kunsztu scenarzysty i wspaniałego reżysera, gdyż stworzył obraz zaiste genialny. Kiedy kilkanaście lat temu obejrzałam Henryka V, a następnie Wiele Hałasu o Nic, Frankensteina i Hamleta, doszłam do wniosku, że trudno będzie znaleźć kogoś równego jego geniuszowi. Świetny manewr z osadzeniem historii w XIX-nej Japonii, zamiast jak w pierwowzorze w XVII wiecznej Francji i Wielkiej Brytanii - co czyni film bardziej egzotycznym. Niezwykle dobrze dobrani aktorzy, rewelacyjna muzyka. Fakt, iż język jakim posługują się główni bohaterowie jest specyficzny i wymaga nie lada koncentracji, jednakże nie wyobrażam sobie tej ekranizacji i języka współczesnego. Bezsprzecznie 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones