PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6533}
7,4 5 546
ocen
7,4 10 1 5546
7,0 3
oceny krytyków
Jak to się robi
powrót do forum filmu Jak to się robi

Paradoks

ocenił(a) film na 9

Najlepsze polskie kino powstawało w tych okropnych czasach, które mam nieszczęście pamietać. Nie mówię, że po 1989 powstawała sama kupa ale procentowo? Pomyślcie Panie i Panowie...

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
DamazyTilgner

Może fakt, że nie pamiętasz tych czasów (ja również niezbyt, urodziłem się w 1978) nie jest wcale takim nieszcześciem. Ilość dobrych filmów w tamtych czasach, być może wynika z faktu, że ówczesna rzeczywistość aż się prosiła, żeby ja wykpić. Nie można tego było robić wprost, trzeba było użyć zawoalowanej formy. Dzięki temu powstały komedie Kondratiuka, Bareji i innych.
"Jak to się robi" to trzeci film Kondratiuka, który obejrzałem. Dzięki nim dowiaduję się na czym polega fenomen Maklakiewicza i Himmilsbacha. Niewymuszona, naturalna gra aktorska, coś jedynego w swoim rodzaju. Niepowtarzalnego.
8/10

ocenił(a) film na 8
galladorn

Dzisiejsza rzeczywistość także aż się prosi aby ją wykpić,brakuje tylko odważnych reżyserów

ocenił(a) film na 8
martin2000

Nie twierdzę, że tak nie jest. Problem w tym, że nie trzeba stosować zagrywek w celu oszukiwania cenzury. Dlatego nie jest tak śmiesznie.

DamazyTilgner

Przede wszystkim wtedy aktorzy byli topowi i nie było miejsca na amatorów. Jak ktoś się brak za kino to z pełnym poświęceniem i warsztatem. Dzisiaj powstaje też dużo więcej rzeczy i cała masa produkcji jest ogłupiająca. Ale nadal ilościowo powstaje dużo dobrego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones