PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6531}
7,9 278 621
ocen
7,9 10 1 278621
7,4 18
ocen krytyków
Jak rozpętałem drugą wojnę światową
powrót do forum filmu Jak rozpętałem drugą wojnę światową

wystarczy właczyc jakąkolwiek komedię ....a później na 5 minut Franka Dolasa :) . To jak zagrał to Pan Kociniak zasługuje na Oscara.

ocenił(a) film na 10
parhelia_filmweb

Potwierdzam! Arcydzieło! Wszystkie 3 części są genialne! Marian Kociniak po prostu zagrał tą rolę idealnie! Sceny z całej Europy oddają klimat czasów pierwszej połowy XX wieku.

parhelia_filmweb

Oskary nie są godne Franka Dolasa.
Bezapelacyjnie najśmieszniejszy film na świecie.

parhelia_filmweb

- Ała, palce...!
- PANZER?!

ocenił(a) film na 9
parhelia_filmweb

Znakomity, ale czy arcydzieło?

ocenił(a) film na 9
astat_2

moze nie dla nadąsanych krytyków.
Dla mnie- arcydzieło

ocenił(a) film na 10
klaudii88t

Kociniak Oskara powinien dostać szkoda że tak rzadko go widać w TV tylko w teatrze.

ocenił(a) film na 10
parhelia_filmweb

uwazam sie za kinomaniaka, ale ten film jest dla mnie prawdziwym arcydzielem, na rowni z Misiem. Sama mysl o filmie wywoluje smiech

ocenił(a) film na 7
dabram17

Również podpisuje się pod tym, że ten film to arcydzieło.Mogę oglądać go 1000 razy i zawsze tak samo mnie śmieszy :)Te współczesne komedie mogą się chować :)

parhelia_filmweb

Zgadzam sie. Dla mnie wszystkie czesci 10/10. P;)

ocenił(a) film na 10
Shurtugal_Eragon

o i dla mnie tez

ocenił(a) film na 10
parhelia_filmweb

Zgadzam się w 100%. Arcydzieło i to z bardzo trudnego gatunku. Zrobić genialną, ponadczasową komedię, która nie tylko śmieszy ale nawet wzrusza jest niezmiernie trudno. Ta sztuka udała się niewielu, w pierwszej chwili do głowy przychodzą mi dwa nazwiska: Chaplin i ... Chmielewski.
Dla pana Kociniaka 3 Oscary, po jednym za każdą część. Jego wkład w ten film jest nie do przecenienia. Ale myślę, że warto też zwrócić uwagę na ogólny "rozmach" przedsięwzięcia i udział znakomitych aktorów nawet w malutkich epizodach. Do tego zdjęcia, muzyka, kultowa piosenka tytułowa, po prostu coś wspaniałego.

Kopia tego filmu zapisana na wszystkich możliwych nośnikach powinna trafić w miejsce gdzie przechowuje się nasze największe skarby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones