PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182522}

Ja, ty, on, ona

Je, tu, il, elle
6,5 473
oceny
6,5 10 1 473
6,0 6
ocen krytyków
Ja, ty, on, ona
powrót do forum filmu Ja, ty, on, ona

Film jest prosty fabularnie, co niestanowi jednak wady, ponieważ forma jest również minimalistyczna. Długie, "senne", statyczne ujęcia tworzą senną i intymną atmosferę, potęgowaną przez narracje z offu oraz czerń i biel. Najbardziej podobała mi się pierwsza połowa spędzona w mieszkaniu bohaterki, gdzie jej niecodzienna rutyna ma w sobie jakąś tajemnicę i poetyckość.
Jest to dzieło personalne (kolejna cecha charakterystyczna filmów reżyserki). Z czasem otrzymało etykietkę lgtb, czemu jednak protestowała sama Akerman. Jest zresztą rzeczą krzywdzącą oglądanie go jedynie przez sławną i śmiałą scenę seksu. Oprócz niej najmniej podobała się również lekko obrzydzająca końcówka spotkania z kierowcą. Doceniam w nich bezpośredniość ale to po moja opinia.
"Ja, ty, on, ona" jest filmem bardzo "otwartym". Zarazem prostym oraz minimalistycznym jak i nieoczywistym. Przymykam oczy na kilka scen (dla niektórych zapewne najbardziej interesujących ;) ). Odważny i oryginalny debiut posiadający już cechy charakterystyczne przyszłych dokonań artystki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones