PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757542}

Jąkała

Stutterer
7,2 1 337
ocen
7,2 10 1 1337
5,0 3
oceny krytyków
Jąkała
powrót do forum filmu Jąkała

tylko po co na wyrost tak się przejmować? Bohater miał dysfunkcję, jakim było jąkanie. Milion myśli płynących w jego głowie, przejmowanie się tą niepełnosprawnością nad wyraz, bo w końcowej scenie nie było to wcale potrzebne. Chciał dobrze wypaść przed spotkaniem z dziewczyną, nic dziwnego, tylko po co się zadręczać różnymi myślami do przodu? Bohater sam się zdyskryminował i założył, że będzie źle odebrany. A do każdej sprawy trzeba podchodzić z czystą kartką, która po wszystkim zapełni się na tyle, ze będzie można to wszystko ocenić, a nie komponować sobie przed daną sytuacją różnych scenariuszy, a w szczególności są to złe i czarne scenariusze. Fajnie, że ten krótki metraż tak optymistycznie się kończy. Warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
dzyniu88

A ja to odebrałem tak. Bohater przez swoją dysfunkcję stroni od ludzi bo nie radzi sobie w codziennym życiu. Tak jak z telefonem do serwisu. Tylko ojciec go rozumie i czeka cierpliwie aż syn się wysłowi. Za to świetnie czuje się w świecie internetowym, wie wszystko o mijanych osobach (gościu na krawężniku, dziewczyna w metrze). To wiadomo. Wg mnie autor właśnie chciał aby wszyscy pomyśleli, że jest zdenerwowany przed spotkaniem bo nie umie się wysłowić. W rzeczywistości on dobrze wiedział, że ona ma taką sytuację i nie pisali do siebie przez przypadek ale poznali się gdzieś na jakimś np. tematycznym forum. On jest zdenerwowany bo nie wie jak się zachować, nie wie jak się ubrać, czy koszula czy nie, czy krawat czy nie, czy z kwiatami czy bez. Właśnie to chciał podkreślić autor- że problemem tych ludzi jest tak na prawdę brak zrozumienia. A w rzeczywistości są tacy jak my, mają te same problemy na randkach itd...

ocenił(a) film na 10
Wojen1

Hey, kompetnie sie z Toba zgadzam! Widzialem jakies video na YT analizujace ten film i mnie bardzo zaskoczylo bo bylo tam zalozenie ze on dopiero w ostatniej scenie sie dowiedzial ze ona jest niemowa. Mimo, ze nie wiem jakie bylo zalozenie rezysera to jak dla mnie w czasie ogladania bylo oczywiste ze jest tak jak piszesz. Inaczej glupio by bylo jakby mu o tym nie powiedziala bo chyba nie zakladala ze jakis koles przypadkowy akurat zna jezyk migowy. Poza tym bylo tez pokazane ze on dopiero sie uczy tego jezyka (ja zalozylem ze wlasnie dla niej) a nie juz go umie (chociaz mial ze 30 lat na nauke jakby chcial sie wczesniej nauczyc). Mysle ze jest tak jak piszesz bo inaczej film by po prostu za duzo polegal na przypadkowosci. A on po prostu zostal bardzo madrze skonstruowany.

dzyniu88

Obejrzałeś gdzie?

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

https://www.youtube.com/watch?v=X5HOwjVOOKE

xcasie

Zablokowano :/

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

wystarczyło wpisać w yt tytuł, ale proszę - https://www.youtube.com/watch?v=dSiX-9Zq2UA :)

xcasie

Ok dzięki :)

dzyniu88

jąkałe(a)ś się kiedyś? za pewne nie. Więc nie znasz problemu. Jąkanie to straszna wada wymowy. Człowiek w głowie ma wszystko. Chcesz coś zrobić, ale nie dasz rady. Przez jąkanie nie może wykonywąc wiele prac.

andee

http://www.dailymotion.com/video/x3uw9fw

dla tych co chca zobaczyc

Etfils

Niestety, już usunięty.

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

wydaje mi się, że pani nie potrafi się wczuć w osobę, która się jąka. ja też do końca nie potrafię ale ktoś taki na pewno czuje się okropnie, głupio i myśli że każdy nim gardzi. zresztą niech pani pomyśli - ktoś chce się umówić z dziewczyną tylko że się jąka. to będzie pierwsza i ostatnia randka, każda go rzuci. tu miał szczęście bo dziunia nie słyszała tylko posługiwała się językiem migowym

ocenił(a) film na 7
MichaelGrzesiak

acha i sorry za "pani" - avatar mnie zmylił

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy. Czym innym jest - jak powinno być, a czym innym - jak faktycznie jest. Film opowiada określoną historię i nie trzeba na nią projektować własnych przekonań o tym, jak bohater wg naszej opinii POWINIEN się zachować. Kwestia zahamowań, kompleksów i lęków nie ma zbyt wiele wspólnego z oceną innych ludzi ani obiektywną wartością człowieka. Znam piękne dziewczyny zamknięte z powodu kompleksu np. niewielkiej nadwagi lub garbka na nosie. Albo bystre osoby cierpiące na syndrom oszusta. To jacy faktycznie jesteśmy a jak się sami postrzegamy, to dwa zupełnie różne światy, z rzadka się przecinające.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones