PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745906}

Inseminator

Nguoi truyen giong
6,6 131
ocen
6,6 10 1 131
6,2 4
oceny krytyków
Inseminator
powrót do forum filmu Inseminator

Wyśmienity debiut Wietnamki, poruszający tematykę realnego problemu praw kobiet, ale i ideowych niedorzeczności (krzywdzących również mężczyzn) w obliczu skamieniałych tradycji kultur patriarchalnych. Medialne wygłuszenie i zakaz projekcji w kraju powstania filmu, podkreśla powagę sytuacji i obrazuje poziom ludzkiej krótkowzroczności i przekazywanej z mlekiem matki ignorancji. Bui Kim Quy nienachalnie obrazuje kulturowy defekt wietnamskich społeczności. Poruszając się zgrabnie pomiędzy tym co realne a pozazmysłowe, tworzy dzieło błyskotliwe i subtelne, ostatecznie częstując widza silną dawką goryczy. Naprawdę warto.

Jakby kto chciał dowiedzieć się więcej o filmach z tegorocznej edycji NH, zapraszam pod poniższy link. http://obszary.com/2015/08/15/syndrom-odstawienia-i-kino-co-robi-kuku-nowe-horyz onty-2015-relacja-progresywna-czesc-33/

kajettanus

Umrę, jak nie obejrzę!

kajettanus

Jestem świeżo po obejrzeniu "Pamięci Ziemi" i poszukując informacji o "Inseminatorze" trafiłem tutaj. Mam nadzieję obejrzeć kiedyś ten film, choć na razie muszę zadowolić się czytaniem opinii o nim.

PS Nawiązując do "Pamięci...", zabawne jak niewiele po nas zostaje. A zabawniejsze jest to, że linkowana strona już jest po chińsku :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones