PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623761}

Iluzja

Now You See Me
7,4 336 996
ocen
7,4 10 1 336996
5,3 31
ocen krytyków
Iluzja
powrót do forum filmu Iluzja

7,4 na filmwebie??? WTF???
Szukałam ciekawego filmu na wieczór, jakiegoś z ostatnich lat, a że te, które były na pierwszych miejscach już oglądałam - padło na Iluzję. Myślę wow, 7,4, dziwne, że nie widziałam wcześniej, to chyba jakiś superfilm! Na początku byłam nastawiona dobrze i pełna ekscytacji. Nie trwało to długo.
Żenujące dialogi - ale OK. Można się w to nie wczuwać, wiadomo, nie zawsze dialogi muszą być mistrzowskie.
Dziwne sztuczki, których doprawdy nie da się wyjaśnić, jeśli weźmie się pod uwagę zasady fizyki i logiki - ale OK. Przecież można przymknąć na to oko, to ma być rozrywka. Ale im dalej, tym gorzej... nawet bym się pokusiła o określenie: tym ch**owiej. Nic się z niczym nie wiąże! Fabuła leży i kwiczy! Scenariusz jest podziurawiony jak ser szwajcarski! Nic z niczego nie wynika! Niby dzieją się rzeczy niepojęte i można by to fajnie poprowadzić, ale tutaj to jest jakaś masakra. Nic z niczym i do niczego, choć wydaje się, że wszystko powinno się ładnie połączyć. Ale się nie łączy!!
Dałam 4, bo niektóre motywy mi się podobały, początek filmu też nie jest najgorszy, parę razy się nawet szczerze zaśmiałam (no dobra, bez przesady, parsknęłam jakimś "heh"), no i przyjemnie się patrzyło na młodego magika, bo bardzo przystojny :) Ale niestety to najwięcej, ile mogłam wycisnąć. W Iluzji ludzie są z jednej strony geniuszami, którzy potrafią wyjaśnić najbardziej odjechane sztuczki magiczne po pięciu sekundach zastanowienia, a z drugiej strony kompletnymi debilami (jak ten czarny, który przez cały film, już nawet jak siedzi w więzieniu, nie rozumie, z jakiego powodu się tam znalazł, mimo że to jest co najmniej od 20. minuty filmu oczywiste!!). W tym wszystkim - w fabule, w bohaterach, w scenariuszu, w magicznych sztuczkach - brakuje jakby połączeń nerwowych. Niby wszystko się wyjaśnia, ale jakoś bez sensu i z d**y.

Jeśli tak dalej pójdzie, to będę się bała wybierać filmy na podstawie filmwebowego rankingu. Nie chcę przed obejrzeniem filmu wchodzić na forum, żeby się nie nastawiać, ale chyba nic innego mi nie pozostaje, bo tu na forum od razu widać, że ta pozycja w rankingu to jakiś kwas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones