PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6361}
5,5 32
oceny
5,5 10 1 32
Il mio West
powrót do forum filmu Il mio West

Tylko dla Bowiego 

ocenił(a) film na 5

Spaghetti, ale jakieś rozgotowane. Przyciągają nazwiska Harvey Keitela i Davida Bowiego w obsadzie i gdyby nie ten drugi, zapewne nigdy nie zadałbym sobie trudu poszukiwania tej pozycji - wiadomo, serce nie sługa.
Przez pierwszą połowę mocno wieje nudą, a co gorsza, rzecz jest mocno upstrzona czerstwym poczuciem humoru. Miałem wręcz wrażenie, że oglądam jakiś odcinek serialu w stylu "Dr. Quinn". Akcja rozkręca się wraz z wkroczeniem na scenę Maestro, problem jedynie w tym, że Bowie pojawia się dopiero w 53 minucie. I od razu dosłownie zaczarowuje ekran. Dla niego warto przeboleć całą tą bezbarwną historyjkę, w której za grosz oryginalności. Jako rewolwerowiec o nazwisku Jack Sikora (sic!) jest... po prostu po swojemu elektryzujący. Jeśli nie podzielasz mojego entuzjazmu dla tego pana, to zdecydowanie możesz sobie odpuścić seans (zresztą, co ja pieprzę - gdyby nie on, nikt by o tym filmie nie usłyszał), bo jest to jedyny jasny punkt tego obrazu. Ale za to jaki! Z tego też powodu ocena z mej strony nieco zawyżona.

ocenił(a) film na 10
Caligula

To 'Sikora' wymyślili chyba dlatego, że fonetycznie to jest totalna abstrakcja dla nie-Słowian, ergo pasuje do świra. Scena z gitarą miód malina, notabene coś z ironii Eastwooda mi tu wyszło.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Osobiście uważam, że film jest cudownym zlepkiem wykręconych na drugą stronę wątków westernowych. Zaczynając od pana wyjącego na dachu jak wilk...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones