PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504776}

Igrzyska śmierci

The Hunger Games
7,2 369 908
ocen
7,2 10 1 369908
6,5 34
oceny krytyków
Igrzyska śmierci
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci

kogo wy byście wybrali na miejscu Katniss? Bo ja raczej Peete tak jak to zrobiła pod koniec trzeciej części w książce. bo Gale mnie denerwował swoim zachowaniem, tak jakby się narzucał Katniss i cieszę się, że wybrała właśnie Peete :)

ocenił(a) film na 10
kala996

Oczywiście,że Peeta.Od samego początku mnie oczarował.
Gale do niej kompletnie nie pasował.
Peeta górą !

kala996

Ja nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że Katniss nie kochała Peety. Nawet to zakończenie mnie nie przekonało. Ale jeśli mam wybrać, to też wybrałabym Peetę- po prostu polubiłam tą postać bardziej niż Gale'a.

ocenił(a) film na 5
FakePersonality

ja rowniez wybrałabym Peetę ale tez mysle,ze Katniss kochała tak naprawde Gail'a

ocenił(a) film na 6
kala996

Szczerze powiedziawszy, rozumiem rozdarcie Katniss i sama byłabym w kropce na jej miejscu, ale mimo wszystko wybrałabym Peetę - Gale był dla niej wciąż przyjacielem, i choć miłość zrodzona z takiej relacji jest bardzo trwała, to jednak nie zawsze ma szansę się rozwinąć, bo w facecie widzi się wciąż tego samego kumpla - i tak było w tym przypadku, bo Gale zakochał się w Katniss, a Katniss raczej nie żywiła do niego takich uczuć, widać nawet, że kiedy się z nim całuje i do niego przytula, to raczej w wyniku rozdarcia spowodowanego obecną sytuacją. To Peetę traktowała jak mężczyznę. Poza tym Peeta bardziej ją szanował, był bardziej opiekuńczy, natomiast Gale często nie potrafił wczuć się w sytuację Katniss, a już w 3. części w ogóle mnie denerwował. Katniss i Gale mieli różne poglądy, co widać po podejściu do wojny. Ulżyło mi, kiedy to Peeta został ostatecznie jej mężem i przeczuwałam takie zakończenie, ale warto było obserwować ten rozwój wypadków przez te dobre kilkaset stron razem wziętych ;)

Ale jak myślicie - czy gdyby nie dość solidny bodziec w postaci śmierci Prim, do której poniekąd znacznie, acz nieświadomie przyczynił się Gale - to jak miałaby się sytuacja? Katniss mogłaby się wahać jeszcze dłuuugo, a i tak rezultat mógłby być różny...

ocenił(a) film na 7
buszasz

ja od samego początku kibicowałam Peecie i Katniss ale potem gdy już w trzeciej części Peeta się zmienił to kurcze myślałam że autorka wymyśliła banalne zakończenie, że Katniss znienawidzi Peeta i zauważy że kocha Gale, i się bardzo ucieszyłam gdy Katniss powiedziała na końcu że kocha Peetę:)

ocenił(a) film na 8
kala996

Oczywiście że za Peetą :)))

ocenił(a) film na 5
buszasz

GALE!!! Ja wybrałabym Gaila ale jako ja ;p Peeta był jak na mój gust taką ciapą, chłopak który zawsze będzie ją kochał , ok wybrała jego mogłabym sie z tym pogodzić ale najbardziej rozwaliło mnie to, że Gale kompletnie zniknął z jej życia, zero kontaktu, lata przyjaźni wyrzucone do śmieci. Katniss raczej została taka wyprana z uczuć, nie wiem ...po śmierci tej siostry umarła o środka, dobrze że Collins zostawiła ją przy życiu dobre posunięcie musi poradzić sobie z bólem istnienia ale ja bym tam kogoś jeszcze uśmierciła np Gala wtedy mogłoby się potoczyć jeszcze ciekawiej !!

ocenił(a) film na 6
izaura1611

Ja też myślałam o tym, że można by uśmiercić Gale'a, ale ostatecznie wszelkie posunięcia w tej trylogii uważam za bardzo przemyślane i ostatecznie trafione, więc... Na przykładzie ich 'lat przyjaźni wyrzuconych do śmieci' widać, że 1. wojna, jak zwykle to zresztą robi, baardzo zmieniła ludzi, w tym Katniss i Gale'a, ALBO 2. ich przyjaźń, jak to pisze fancy_nino, opierała się głównie na zamiłowaniu do polowania i oziębłości uczuciowej. Wg mnie, zagrały te dwa czynniki i nawet się nie zdziwiłam, że oboje urwali kontakt.

ocenił(a) film na 10
izaura1611

A ja bym uśmierciła Peete :D Od samego początku mnie irytował.

kala996

Własnie dosłownie przed chwileczka skonczylam czytac ostatnia częśc trylogii i rozwalam dokladnie to samo pytanie co autorka postu i prosze bardzo co za niespodzianka na filmwebie ;-) Nie ukrywam to byly emocjonujące 2 dni, trylogia Igrzysk pochlaniala mnie w kazdej godzinie. Od poczatku bylam za Peet'ą, uważam ze Gale i Katniss byli bardzo dobrymi przyjaciółmi, bo byli do siebie podobni, a wiadomo, niekiedy przeciwienstwa się przyciągają, takze to musial byc Peeta ;-) pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
rita93

a ja mam wrażenie, że jedyne, co łączyło Gale'a i Katniss, to zamiłowanie do polowania i taka specyficzna... oziębłość uczuciowa. na początku byli szalenie zżyci, a jakże. ale później coraz bardziej ich drogi i spojrzenie na rzeczywistość się rozbiegają - on szuka krwi i zemsty, jest bezwzględny, kalkuluje na zimno; ona ma więcej dylematów, mimo iż się przed tym wzbrania, ma mnóstwo dylematów moralnych, poczucia winy. no i głosowanie nad Igrzyskami Głodowymi dla dzieci z Kapitolu - Peeta absolutnie się nie zgadza, a Gale na 100% byłby za. no a Katniss jak to Katniss - mówi, że tak, a później zabija Coin :)

ocenił(a) film na 7
kala996

Peeta, zdecydowanie. Katniss coś upoluje, Peeta chlebka upiecze i będą się kochali za-żarcie :P

ocenił(a) film na 6
PrzyczajonyTygrys

hahah xD dokładnie, to się nazywa dobranie ;D

ocenił(a) film na 7
PrzyczajonyTygrys

heh :D "za-żarcie" - dobre :D

ocenił(a) film na 7
kala996

na stronie głównej widać Twój wątek i coś typu "na koniec wybrała Peetę". całe szczęście, że skończyłam serię :D

kala996

Mimo, że po czasie ale odpowiem. Jestem w 100% za Peetą.Dlatego bardzo podobało mi się zakończenie kiedy razem z Katniss stanowili rodzinę. Doskonały koniec jak na mój gust.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones