PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570514}

I tak nie zależy nam na muzyce

We Don't Care About Music Anyway
6,5 725
ocen
6,5 10 1 725
7,7 3
oceny krytyków
I tak nie zależy nam na muzyce
powrót do forum filmu I tak nie zależy nam na muzyce

Game Over Generation

ocenił(a) film na 8

Nigdy nie byłem wielkim fanem muzyki noise czy industrial ale po obejrzeniu tego filmu chyba zrozumiałem dlaczego przedstawiono w nim akurat awangardową scenę japońską. Ta muzyka bardzo jaskrawo kontrastuje ze zdyscyplinowanym, zhierarchizowanym i uporządkowanym społeczeństwem japońskim, w którym kult pracy, filozofia i religia (tak silnie w tym kraju ze sobą powiązane) są ważniejsze niż dobro jednostki. Muzyka staje się ucieczką, odzwierciedla niepokoje i ducha zindustrializowanego i zmechanizowanego państwa (film zresztą pokazuje Japonię jako serię przemysłowych i urbanistycznych obrazów, które są szare i brzydkie). Jest swoistym protestem i buntem a zarazem pokazuje alternatywę i każe, pomimo wszechobecnego chaosu i apatii, wsłuchać się w siebie (czy też w bicie własnego serca, które też jest dźwiękiem komponującym utwór muzyczny). Być może muzycy przedstawieni w dokumencie bardzo przewrotnie, bo właśnie poprzez hałas i katatonię, zachęcają do refleksji i skupienia nad kondycją współczesnego społeczeństwa japońskiego i nowoczesnej cywilizacji w ogóle.
A przy okazji: oglądnie tych muzycznych wykolejeńców w akcji mnie osobiście zahipnotyzowało i urzekło :)

cieniu41

świetna recenzja. mam podobne odczucia. z tym,że noise fascynuje mnie od dawna. To jak powrót do korzeni.. celebracja każdego dźwięku, szczerość emocji, pierwotna ekspresja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones