PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683311}

Home

4,5 2 227
ocen
4,5 10 1 2227
Home
powrót do forum filmu Home

tytuł

ocenił(a) film na 5

serio nie można było wpisać oryginalnego tytułu tylko wymyślać jakiś 'home'....

diablo5257

Też mnie to denerwuje na FIlmwebie.Jakoś na c h o m i k u j .pl albo na torrentach przetłumaczone jest jako Pukając do piekła bram.

ocenił(a) film na 6
Andrzejek324

To nie żadne tłumaczenie, tylko oryginalny amerykański tytuł. Potem dopiero, bodajże na etapie dystrybucji, zmienili go na "At the Devil's Door".

http://www.imdb.com/title/tt2597242/releaseinfo?ref_=tt_dt_dt#akas

kangur_msc_CM

To spójrz sobie na plakat jaki jest na nim tytuł.

ocenił(a) film na 6
Andrzejek324

Przecież mówię, że zmienili pewnie na etapie dystrybucji. Widocznie kinowej. Ale na początku, jeszcze w trakcie prac nad filmem, był zapowiadany jako "Home" i jako taki był wpisany w imdb. Więc to nie jest żadne polskie tłumaczenie.

kangur_msc_CM

Na imdb też często są błędy.Nigdy nie było żadnego tytułu Home.Od początku był taki jaki jest na plakacie.

ocenił(a) film na 6
Andrzejek324

Eee... ok, Whatever. Nie wiem skąd masz takie dane, skąd w ogóle mógłbyś wiedzieć, jaki był oryginalny tytuł scenariusza, projektu... Jednak bardziej wierzę własnym oczom i imdb, niż Tobie, sorry.
I tam jak wół napisano:

"After a successful run at the South by Southwest Film Festival, the new film from director Nicholas McCarthy (The Pact), entitled Home, was acquired by IFC Midnight, which has just retitled it At the Devil's Door. Look for it pre-theatrically on VOD/digital on August 8 with a theatrical release to follow on September 12."

http://www.imdb.com/title/tt2597242/news?ref_=tt_nwr_sm

możesz sobie nie wierzyć, mi to tam ryba.

kangur_msc_CM

Dla mnie taki tytuł jaki jest na plakacie jest najbardziej wiarygodny i nie ważne co o tym napisali.Nie wierzę,że nagle zmienili plakat w ostatniej chwili.Gdyby tak było to na imdb byłby plakat z tytułem Home.

ocenił(a) film na 6
Andrzejek324

Film powstał pod tytułem "Home". Nie było dystrybucji, nie było plakatów. Dystrybucją zajęło się IFC Midnight i zarządzili zmianę tytułu, wówczas powstały plakaty. Na imdb jest working title i new title. Na filmwebie i imdb jako głowy tytuł jest home, bo film był wprowadzany do tych baz jeszcze przed premierą i zamianą tytułu. Na tor.retnach i chomik.u jest jako "At the Devil's Door", bo ripy były robione z dvd, które miało już nowy tytuł. Wszystko jest ładnie i wiarygodnie opisane i trzyma się kupy, bo takie rzeczy wcale nie są rzadkością. Ale możesz sobie wierzyć w co chcesz, mi tam nic do tego. Nic więcej do dodanie w tym temacie nie mam.

kangur_msc_CM

Nawet jeżeli to prawda to nie zmienia faktu,że i na imdb i na FIlmwebie powinien być taki tytuł jaki wyszedł na Dvd i widnieje na plakacie do dystrybucji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones