PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011937}
7,3 8 842
oceny
7,3 10 1 8842
7,0 34
oceny krytyków
Holy Spider
powrót do forum filmu Holy Spider

i patriarchatu. Świat zbudowany na religiach jest obrzydliwy, zły, niesprawiedliwy i niestety marne szanse, że to się zmieni.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Kwintesencja islamu. Bądźmy precyzyjni.

ocenił(a) film na 8
potas13

Katolicyzm niedaleko od islamu

Agatonik

Przeczytaj najpierw Biblię

zgliszcz

Lektura Biblii to najkrótsza droga do ateizmu.

eltoro10000

Bo czytać należy ze zrozumieniem.

bari_l

Chyba nie zrozumiałeś tego, co napisałem.

użytkownik usunięty
Agatonik

no jednak zdecydowanie troszke dalej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Bokciu

A uznawaj. Do woli. Twoja opinia o mnie jest dla mnie bez znaczenia. Każda religia jest do siebie podobna.

Agatonik

Jednak baaardzo daleko. Oczywiście mówimy o zasadach a nie wypaczeniach.

ocenił(a) film na 9
Magga1234

Kiedyś słyszałem o wypaczeniach socjalizmu, które rzekomo zniekształcały jedynie słuszną ideę...

Agatonik

Zważywszy na liczbę ofiar, które Kościół katolicki ma na sumieniu w wyniku Wypraw Krzyżowych, chrystianizacji Ameryki, czy działalności Świętej Inkwizycji, to znacznie go (Islam) wyprzedza. Gwoli sprawiedliwości, trzeba przyznać, że miał do dyspozycji sześć wieków więcej...

eltoro10000

"W wyniku wypraw krzyżowych"
A to dobre, uśmiałem się. Na 400 lat przed wyprawami krzyżowymi zagony Arabów oblegały Konstantynopol i zapędzały się pod Tours we Francji aż ich Karol Młot musiał powstrzymywać bo inaczej nie byłoby cywilizacji chrześcijańskiej w Europie:)
Ale oczywiście argument o WYPRAWACH KRZYŻOWYCH musiał paść.

Gats_2

Oczywiście, że musiał, bo to bardzo ważki argument. Chrześcijańscy szubrawcy nie wahali się nawet formować krucjat z dzieci i posyłać ich na śmierć. Wszystko w imię Boga i religii. Tej jedynej słusznej oczywiście.
Jeśli cię to śmieszy, znaczy, że nie jesteś lepszy od tych szubrawców.

eltoro10000

Krucjaty dziecięce to był zryw społeczny, ludzie sami się organizowali i wyruszylii. Nikt ich nie zmuszał, ja rozumiem że takie przedstawienie faktów jest przez ciebie lepsze bo ukazujące ludzi religijnych w jak najgorszym swietle. W końcu bycie antyklerykałem zabowiazuje, ale nie zakłamuj historii

blak_filmaniak

Ja nie muszę. Nie pracuję w IPN.

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Daleko szukać ,papież nie potępił od razu napaści rosji na Ukrainę ......Nie potępił morderców ,gwałcicieli ,złodzieji .....DNO!!!

lupus198116

No, no, złodzieji... Napaści USA na Irak też nie potępił.

Agatonik

Niedaleko ??? Widzę zero wiedzy z historii i potem mamy co mamy ....

lebron22

A jaka ma być wiedza, skoro historii w tym kraju uczy IPN? Ale tutaj akurat Agatonik ma całkowicie rację. I nie potrzeba do tego nawet specjalnej wiedzy, bo koń jaki jest każdy widzi. Wystarczy nie być zaślepionym i zakłamanym.

Agatonik

Religijna analfabetka.

Agatonik

Równie dobrze można byłoby napisać tak samo o świecie zbudowanym na podwalinie ateizmu (III Rzesza, ZSRR, Demokratyczna Kampucza, Korea Północna), ale to byłoby tak samo żenująco ubogie pod względem merytorycznym.

ocenił(a) film na 8
Insiles

Nie do końca - patriarchat ma swoje korzenie w religii a nie w ateizmie.

Agatonik

Tyle, że nie o to mi chodzi

Insiles

Inaczej sformułuję, żeby było jaśniej - Równie dobrze to ja mógłbym zacząć temat, że komunizm oraz nazizm łączy się z ateizmem, a potem napisać to samo co ty o religiach, ale ja nie przekonany czy wywalanie flaków na stół to rzeczywiście dobry sposób na jakąkolwiek dyskusję

Insiles

Dyskutowanie z Agatonik mija się z celem - to jakaś fanatyczka/fanatyk, poczytaj sobie jej/jego komentarze, dyskutuje stale pod opisami wielu filmów, wypowiedzi zawsze w tych samych klimatach :)
"Woke" na całego.

Agatonik

patriarchat ma swoje korzenie w naturze człowieka a nie w doktrynach religijnych, period

ocenił(a) film na 8
sharky_cross_over

Bardzo wygodne, ale niestety nieprawdziwe.

Agatonik

proszę rozwinąć

ocenił(a) film na 8
sharky_cross_over

Nie ma żadnego uzasadnienia "w naturze", że przez stulecia kobiety były pozbawione edukacji, nie miały praw wyborczych, zajmowały się kuchnią i sprzątaniem (naprawdę, tego nie ma w genach!), nie miały prawa do pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych, nie mogły zarządzać majątkiem i dziedziczyć. To tak na szybko.

Agatonik

Przez tysiąclecia mężczyźni mieli głos decydujący w niemalże każdej kulturze, nawet w tych najbardziej odległych od siebie, izolowanych. Przypadek?

sharky_cross_over

Bo głos był zależny od służby wojskowej. Kobiety miały mniejsze prawa ale były chronione. To ich honoru bronili rycerze, a póżniej żołnierze.
To faceci umierali w wojnach za swoje rodziny.
Kogo pierwszego ratuje się z wypadków?
Kto pierwszy wsiada na tratwę ratunkową na tonącym statku?
W genach jest mniejsza siła. Obecnie waga wyposażenia żołnierskiego to od 30 do 50 kg. Zawsze było podobnie.
Współcześnie waga dopuszczalnego obciążenia w pracy dla kobiet to incydentalnie 20kg.
Jak kobieta jest w oddziale to przy długim marszu inni jej noszą ekwipunek bo nie daje rady.
Kobieta jedyne w czym sie odnajduje to gotowa infrastruktura. Wystarczy żeby zostwić im jakikolwiek zakład pracy czy firmę produkcyjną to padnie szybciutko jeśli nie będzie tam facetów.
Ale rządzić za to lubią. :D

sharky_cross_over

Co to ma do gwałtów czy przemocy domowej? Faceci bijący kobietę to zwykli tchórze, którym się wydaje, że są silni i władczy. Niestety najczęściej rządzą innymi ludzkie ścierwa, które gardzą innymi ludźmi. Taki dziwny paradoks.

Insiles

raczej na podwalinie komunizmu, nie ateizmu.

Insiles

III Rzesza to ateiści? Serio? Zdaje się, że to niemieccy żołnierze mieli na paskach maksymę "Got mit uns", a papież Pius XII przez całą wojnę składał Hitlerowi życzenia urodzinowe. A mimo to, wojnę wygrali ci wstrętni ruscy ateiści i Watykan musiał pomagać biednym hitlerowcom w ucieczce do Argentyny. Bozia to ma niezłe poczucie humoru... ;-)

Insiles

W punkt !!!

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Zmień płytę , i kierunek Kihnu .

Agatonik

Jak ktoś wspomina o patriarchacie to trzeba uciekać zanim złapie się raka...

zgliszcz

bo patriarchat taki zajebisty.

cinnamon666

Nie, bo patriarchat jest zazwyczaj wyimaginowany. A prawdziwy patriarchat oczywiście jest zły i z tym się zgadzam

użytkownik usunięty
cinnamon666

patriarchat w Polsce jest szczegolnie widoczny przy rozwodach i powierzania opieki nad dziecmi lol wtedy jak na dloni widac kto stoi na lepszej pozycji.

no właśnie, baby do bachorów i garów ;) Straszne

użytkownik usunięty
cinnamon666

Ile masz lat głupku netowy?

a ty, głupku rzeczywisty?

użytkownik usunięty
cinnamon666

Nie nauczyli Cie, ze nie odpowiada sie pytaniem na pytanie internetowy głupku?

A ciebie, że nieużywanie polskich znaków to błąd, głąbie?

użytkownik usunięty
cinnamon666

To co odpowiesz na pytanie netowy glupku?

Po co, przecież mogę skłamać, albo powiedzieć prawdę, w którą nie uwierzysz. Jesteśmy w internecie, no one cares.
Jeśli powiem, że 40, to co z tego wyniknie?

użytkownik usunięty
cinnamon666

No to zostan w tym internecie sobie.

Agatonik

Świat zbudowany na religiach jest zły, paskudny i niesprawiedliwy? Moja religia namawia do miłości i poszanowania drugiego człowieka. Świat stworzony na ateiźmie byłby lepszy? Pragnę przypomnieć, że to ateiści wymordowali najwięcej ludzi w historii. Idąc twoim (wąskim) tokiem rozumowania powinienem powiedzieć, że to ateiści są źli, paskudni i niesprawiedliwi. Pora się doedukować, zamiast powtarzać puste frazesy. Pozdrawiam ja katolik

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones