PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 400 092
oceny
7,6 10 1 400092
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Bylem jednym z niewielu na tym forum, ktory od godziny 03:10 zbieral szczeke z podlogi bo mi opadla do ziemi na wiesc, ze film Jacksona nie dostal zadnej statuetki. Szkoda bo za charakteryzacje powinien dostac. Efekty i kostiumy mialy co prawda konkurencje wiec sie nie czepiam.
Mimo wszystko wielka szkoda. Ale jak to rzeklem juz dawno... Hobbit nigdy nie dorowna LOTRowi... potwierdzenie dla tej teorii pojawilo sie dzisiejszej nocy...

P.S. Juz widze reakcje co poniektorych fanatykow Hobbita na wiesc ze Hobbit okazal sie WIELKIM przegranym :D

Spokojnej nocy...

kamilxxx09

Malo pamietasz :)

MrBaggins

Ty również. Nie pamiętasz jak dawniej było na forum a przez wasze zwątpienie zrobiło się szaro i nadziei też jakoś brakuje.

ocenił(a) film na 1
kamilxxx09

Hobbit to gówno dla debili!

MrBaggins

Proszę, proszę, póki co zero inwektyw w kierunku Akademii! Brawo! Nie ma nad czym ubolewać, "Hobbit" przegrał mężnie, w każdej z trzech kategorii mając godną konkurencję. Więcej nominacji dostanie zapewne za finalną część - a może i już za kolejną - i koniec końców coś trafi na jego konto. Największy przegrany to zdecydowanie "Lincoln", czego mogliśmy się spodziewać od kilku tygodni.

Galadh

Nie ma co używać inwektyw. Ja jednak swoje (negatywne) zdanie na temat Oskarów mam od lat, i nie zmieniło go 17 statuetek dla WP.

zentaur

Och, nie odmawiam nikomu prawa do krytyki Akademii w konstruktywnej mierze - cieszę się po prostu, że nie lata tu mięcho, to wszystko.

zentaur

Popieram Wp też nie powinno aż tyle zebrać.

kamilxxx09

powinien. Drużyna mogła spokojnie zgarnąć za film roku zdobywając wcześniej BAFTE i z pewnością była lepszym filmem od hollywoodzkiego spojrzenia na schizofrenie "Piękny Umysł" jesli ktoś się bulwersuje radze obejrzeć skromniejszego a znakomitego Pająka Cronenberga z wybitna kreacją Fiennesa .Akademicy woleli jednak poczekać na 3 część.

PanLeszek_2

Może teraz tez tak będzie.

Galadh

Zeby w takim momencie miec jakikolwiek zarzut czy miec pretensje trzeba byc albo fanatykiem albo po prostu nie dostrzegac potencjalu w innych fimach na tegoroczneym rozdaniu a potencjlau nie brakowalo. Inwektyw nie ma poniewaz bylo do przewidzenia, ze film nie dostanie statuetek a ja podchodzilem do werdyktu akademii na luzie :) dla mnie wazne bylo aby Waltz dostal Oscara i sie nie pomylilem :) wytrul konkurencje i chwala za to akademii.
Odnosnie Hobbita niby film jest dobry i nie powinno sie go porownywac do trylogii LOTR pod wzgledem nominacji bo niby tematyka inna itd... ale nie oszukumy sie - statuetka czy dwie ZAWSZE cos znacza, przynjamniej dla marketingu, Hobbit nie dostal nic i zostal potraktowany troszke po macoszemu... prawda taka ze film dostal nominacje w mozna powiedziec w kategoriach pewniakach i statuetek nie dostal. Na nominacje i statuetki za np scenariusz adaptowany czy najlepszy film roku nie zasluguje bo sa filmy od niego lepsze. Ale troche boli fakt ze za charakteryzacje nie dostal.

MrBaggins

Ale też łatwo zbyt krytycznie podchodzić do werdyktów Akademii. Lincoln to film przeciętny a dostał worek nominacji tylko dlatego, że opowiada o prezydencie USA. Czy Życie PI rzeczywiście górowało nad Hobbitem w kwestiach technicznych - mam wątpliwości. Czy Nędznicy mieli lepszą charakteryzację - nie żartujmy. Oskary to pewna wypadkowa nastrojów panujących w środowisku a to było negatywnie nastawione do Hobbita - już na etapie nominacji. Niektóre recenzje w prasie amerykańskiej dające Hobbitowi poniżej 50% zalatywały taką stronniczością, że było jasne, że w grę wchodzą też inne czynniki, nie tylko artystyczne. Do tego dochodzi pewien schemat postępowania i gusta wyrobione przez lata w Akademii - dostają nagrody głównie filmy dramatyczne, obyczajowe. WP wpisał się, ze swoim mrocznym klimatem i tematyką końca świata, w ten schemat. Hobbit, lżejsza historia i mieszanka filmu fantasy i przygodowego od początku była traktowana po macoszemu i bezmyślnie odnoszona do WP. A warto czasem popatrzeć na jakość filmu w odniesieniu do jego konkurencji w jego gatunku. Czy nagrodzone filmy w tym roku są przełomem jeśli chodzi o swoje gatunki - mam wątpliwości. Nie mam jednak wątpliwości, że Hobbit wyróżnia się na tle konkurencji w kategorii filmu fantasy. I śmiem twierdzić, że lepiej zniesie próbę czasu niż niektóre Oskarowe filmy. Tak więc stwierdzenie "lepszy" czy gorszy" film jest dla mnie bardzo subiektywne i nie powinno się go przyklejać bezrefleksyjnie do filmów z różnych gatunków.

zentaur

Errata: miało być "łatwo bezkrytycznie podchodzić do werdyktów Akademii" .

zentaur

Bo akademia stronnicza jest... wiadomo to od dawna :) ale w duzej mierze zgadzam sie z Toba. Jakby nie patrzec Oscar jest tez troche wyznacznikiem sukcesu komercyjnego. Statuetka czy dwie (za kostiumy i charakteryzacje) nalezaly sie Hobbitowi moim zdaniem. Co prawda mniej znaczace kategorie ale zawsze to jakis wabik na potencjalnego widza. Mowie tutaj o ludziach, ktorzy nie widzieli filmu jeszcze. Zwroc uwage jaka burza teraz sie zacznie wokol Operacji Argo. Film zdecydowanie zasluzyl bardziej na nagorde niz Lincoln. I dzieki Oscarom na pewno duzo ludzi siegnie po niego. Hobbit trafil do okreslonej grupy. "Z zewnatrz" zdobedzie zdecydowanie mniej widzow niz Argo a wyznacznikiem beda - badz co badz - Oscary wlasnie. Na pudelku do Hobbita ludzie przczytaja... "zdobywca nominacji do Oscarow". Na pudelku Argo "zdobywaca nagrod amerykanskiej Akademii". Dla przecietnego widza Kowalskiego, ktory obu filmow nie widzial a wzoruje sie - blednie zreszta - decyzjami Akademii bedzie to jakis wyznacznik jakosci. Sukcesu marketingowego po etapie kin Hobbit nie osiagnie jak to bylo w przypadku LOTRa niestety.

zentaur

"Nie mam jednak wątpliwości, że Hobbit wyróżnia się na tle konkurencji w kategorii filmu fantasy". Zdecydowanie tak. Dla mnie nieporozumieniem bylo pojawienie sie wsrod nominowanych za efekty "Krolewny Sniezki"... "Zycia Pi" jeszcze nie widzialem ale wkrotce zmierze sie z ta produkcja :) uwazam ze moze faktycznie byc w nim jakis potencjal.

MrBaggins

Życie Pi jest tylko dobre. Na szczęście nie odniosło wielkiego sukcesu w zarobkach.

ocenił(a) film na 9
zentaur

Do diabła z Oskarami! I bez Oskara Hobbit jest rewelacyjny!
A Tarantino niestrawny :)

anna_o3

Dobre:)

kamilxxx09

Znowu ty.

anna_o3

Bez komentarza...

anna_o3

Hahahahha yebłem.

zentaur

zdajesz sobie sprawę że to co wynosiło Lincolna trochę ponad te przeciętność było znakomite aktorstwo .Daniel Day Lewis którego pewnie nie znasz jest jednym z najlepszych aktorów wszech czasów lepszym od każdego aktora który postawił stopę na planie jakiejkolwiek produkcji Jacksona

ocenił(a) film na 9
PanLeszek_2

Trzeba przyznać, że Day-Lewis jest genialnym aktorem. Nie wiem jednak, czy nadawałby się do tego filmu. Poza tym obsada, może i mniej znana i nie nagradzana świetnie radzi sobie z rolami.

ocenił(a) film na 10
zentaur

Racja

MrBaggins

Tegoroczne Oscary to lipa. Nie mówię że Hobbit jest najlepszym filmem ale Akademia sobie przerypała u mnie. Waltz za tą samą rolę zgarnął Oscara, Osacara zgarnęła jennifer lawrence, powinna Riva tak na odchodne chociaż bo już starusieńka i w ogóle. I najlepszy scenariusz oryginalny dla Django. Oryginalny może był pomysł z murzynem który chce się zemścić ale reszta to nieco zmieniony skrypt Kill Billa i Bękartów. Jeśli w przyszłym roku 2 cześć Hobbita dorówna pierwszej a nawet ją prześcignie a nie dostanie Oscara to się zdenerwuje.

ocenił(a) film na 10
MrBaggins

Ktoś kto porównuje Hobbita to Władcy Pierścieni, albo jest ułomny, albo nie czytał ani jednej książki. W książce Hobbit mamy doczynienia z jedną wyprawą, z jednym wątkiem: 13 krasnoludów, Gandalf i Hobbit, którzy podróżują do Erebornu odnaleźć arcykamień i odzyskać skradzione przez Smauga kosztowności. W książce praktycznie nie ma żadnej akcji. Jest zwykłą historią, nie rozciąga się w nieskończoność jak LOTR. Lotr ma 3 tomy, mamy wojny, podróże, walkę. Cały czas akcję. Hobbit to niedługa książeczka, która również pokazuje w jaki sposób Bilbo został właścicielem pierścienia.
Dlatego uważam, że porównywanie nie tylko książki ale filmów (gdzie wiele rzeczy niespójnych z samą książką) jest herezją i głupotą. I tyle w temacie. Hobbita jeszcze nie obejrzałam, ale czy to znaczy, że mam sugerować się tym, czy komuś się nie podobał, albo ze Oscara nie dostał? Kpina. Sama obejrzę i sama ocenię. Poza tym widać, jak niektórzy dają się manipulować artykułami, krytyką itd. Sami oceniajcie a nie bazujcie na czyiś opiniach. Nigdy nie słuchałam nikogo odnośnie doskonałości filmu. I wyszło mi to na dobre. Pozdrawiam:)

Lanthea

Ulomne to jest twoje podejscie i dziwi mnie, ze taka ignorantka zabiera glos choc nie widziala filmu. Ksiazka co innego, film co innego. Obejrzyj film to zrozumiesz o czym tutaj mowimy, a poki co ogranicz krytyke. Takie gadanie, ze nie ma co porownywac itd jest smieszne bo nie zrozumialas o co mi chodzilo... i tyle w temacie. Hobbit juz w fazie produkcji byl skazany na bolesna konfrontacje z wczesniejsza trylogia PJa a jesli uwazasz inaczej to masz problem z zaakceptowaniem prawdy. Hobbit po tegorocznych nomiancjach dostal kubel zimnej wody. Co z tego ze jestem fanem Tolkiena i filmow PJ? Dla mnie Oscar nie jest ZADNYM wyznacznikiem dobrego filmu bo jest mnostwo filmow, ktore moim zdaniem (i zdaniem wielu ludzi) zaslugiwaly na nagrode ale jej nie dostaly w przeszlosci. Ale smuci mnie fakt, ze nie dostal zadnej statuetki w kategoriach bedacych pewniakiem jesli chodzi o niego. I my mowimy w tym momencie o nominacjach i statuetkach jakie zdobyly/nie zdobyly oba filmy za dana kategorie. Tutaj mozna porownywac wartosc obu filmow pod wzgledem DANEJ nominacji i otrzymanych nagrod a nie porownywac w czym jest Hobbit lepszy/gorszy od LOTRa wiec nie zabieraj glosu poki nie obekrzysz filmu. Pozdrawiam :P

ocenił(a) film na 7
Lanthea

"W książce praktycznie nie ma żadnej akcji."

Chłodna historia, brachu.

PaladinRage

Książka i film to najgorszy SYF,kiła i mogiła.

ocenił(a) film na 7
TrzyCyce

Trzeba się było zabezpieczać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
TrzyCyce

To monitor, a nie lustro.

ocenił(a) film na 7
TrzyCyce

Twoja matka nie byłaby raczej zachwycona widząc jakiego słownictwa używasz. Powinieneś się wstydzić.

ocenił(a) film na 9
TrzyCyce

A ty ponoć poważny człowiek i krytyk jesteś.A tu co? Takie słownictwo,weź się człowieku ogarnij.

kacperowski20

Nie dyskutuj z debilami...BANUJ ICH :)

ocenił(a) film na 9
Gotrek09

Może nie jest jeszcze za późno na nawrócenie : P

kacperowski20

Samoistne nawrócenie raczej nie wchodzi w grę, myślę że rok ciężkiej pracy w kamieniołomach doda skruchy, każdemu dziecku. Ale to tylko moje marzenia :).

kacperowski20

A po za tym zgłosiłem jego komentarze do weryfikacji, ale chyba Filmweb się stacza na dno, kiedyś po paru godzinach był BAN teraz 2 dni mijają a komentarze są nadal ...

ocenił(a) film na 9
Lanthea

Zgadam się,ale mówcie co chcecie ale na jednego Oscara Hobbit zasłużył.Nie mówię konkretnie w jakiej kategorii ale jeden na pewno.Dla mnie największy przegrany całej gali.

MrBaggins

Ależ czego się spodziewacie po wyborze Akademii, której członkowie to w większości biali chrześcijańscy podstarzali mężczyźni :) Oczywiście że dla nich bełkotliwa historia o bogu zawsze będzie lepsza od fantasy "dla dzieci", kategoria obojętna.
A jednak mimo tego, że zdaję sobie z tego sprawę, osobiście obraża mnie Oscar w kategorii efekty specjalne dla tygrysa, który wygrał z całym Uniwersum WTF.
O kostiumach nawet nie wspomnę, ale to też się wpisuje w zachodnie uwielbienie dla musicali, gdzie masa ludzi nuci całe partie Les Mis.
Oscar pomaga, ale podejrzewam, że nawet worek Oscarów nie pomoże przebić Argo, czy Życiu Pi wyniku finansowego Hobbita czy Avengers (jeżeli jednak pomoże, to odszczekam moje kalumnie i przeproszę tu na forum :D)
Prorokuję, że Hobbit dostanie Oscary po 3 filmie, jak to było w przypadku LOTR.

emo_waitress

No wlasnie sek w tym, ze w przypadku Hobbita prawdopodobnie rzecz bedzie sie miala zupelnie inaczej...
Druzyna Pierscienia - dostala 4 statuetki: za efekty, charakteryzacje (a w tym roku akademia nie podzielila uwielbienia fanow i nie dala zadnej statuetki za podobne kategorie choc sie zapewne nalezaly Hobbitowi... ale docenic nalezy takze inne filmy jak Zycie Pi itd) za muzyke i zdjecia.
Dwie wieze - 2 statuetki: za efekty i montaz dzwieku
Powrot Krola - 11 statuetek... szkoda czasu na wymienianie :D
Najlepiej calosc obrazuje takie zestawienie: "Drużyna Pierścienia" - 13 nominacji, 4 Oscary, "Dwie Wieże" - 6 nominacji, 2 Oscary, "Powrót Króla" - 11 nominacji, 11 Oscarów... chyba nic wiecej mowic nie trzeba.

MrBaggins

Znalazłam coś ciekawego w necie:
Les Mis: *smudges dirt all over Hugh Jackman*
Les Mis: *puts crazy hairstyle for helena*
Les Mis: wins best makeup awards
The Hobbit: *actors spend 8 hours every morning putting makeup*
The Hobbit: *Months of making every character distinct and recognizable as a silhouette and inventing special beards and special braids*
The Hobbit: *Four different races and orcs*
The Hobbit: *Hobbit feet and dwarf fat*
The Hobbit: *fake noses and skin and eyebrows and facial hair*
The Hobbit: doesn't win.

autor: zdoriksandorik

Aktorzy chyba nie spędzali 8 godzin na charakteryzacji, tylko ok. 4 :D

ocenił(a) film na 7
emo_waitress

Wszystko przez Kiliego. Od początku mówiłem, że to zły pomysł. Na drugi raz wyślę Jacksonowi maila. Oczywiście nie mogę mu cały czas pomagać, jak przy "Władcy", ale cholera, jak się chłopaka puści na głęboką wodę to właśnie tak to się kończy.

ocenił(a) film na 10
PaladinRage

No nie narobili się przy nim. To pewnie temu

ocenił(a) film na 9
PaladinRage

komentarz mistrz ;]

ocenił(a) film na 8
PaladinRage

Dobre:D też byłam zdziwiona, że nawet jednej statuetki nie było.

ocenił(a) film na 9
MrBaggins

Gratulacje dla zwycięzców, za rok i za dwa lata sytuacja może być diametralnie inna.
Po 2014 nagrodzą całokształt Hobbita i mogą się wtedy posypać Oscary - jak było z PK.

ocenił(a) film na 10
kordrum

Obyś miał rację

ocenił(a) film na 9
Pamela16

A jak nie mam, to nic się nie stało. To, że film nie dostał oscara nie powoduje, że stał się gorszy. Tamte film zgarnęły oscary ale to Hobbita będę miał zakupionego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones