PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10043671}
5,9 262
oceny
5,9 10 1 262

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor
powrót do forum filmu Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Tak zastanawiam się od czego tu zacząć, bo jest naprawdę wiele smaczków. Przede wszystkim jak w tytul mamy tutaj potężne, stare, dobre Found Footage. Do tego jest to niejako kontynuacja do niedawna skrytej perełki Hell House LCC (pierwsza część sztos!), a mimo wszystko nowa historia...

Cognetti tworzył film pod platformą Shudder i widać, że był tutaj przyzwoity budżet. Mimo, to aktorzy to praktycznie debiutanci i ewidentnie był taki zamysł, aby było jak najbardziej realnie. Moim zdaniem casting mógł być lepszy :-)

Co do samej istoty filmu, to są momenty. Tradycyjnie klauni, ale też taśmy z lat 80 w tym gra na pianinie, to mocne elementy powodujące napięcie. Nie ma takiej schizy jak w pierwszej części, ale zdecydowanie to lepszy film niż druga i trzecia część.

Reasumując, bardzo się cieszę, że ten reżyser dostał szansę, bo widać po tym filmie ile pomysłów mu się tli w głowie. Na Twitterze na jego koncie można zobaczyć zdjęcie inspiracji jeśli chodzi o hotel Abbaddon.

ocenił(a) film na 9
hapek88

Zgadzam się w 100% . 1 i 4 część najlepsze. Szkoda, że film mało znany.

hapek88

Gdzie oglądałeś? ;)

ocenił(a) film na 8
JoaHa88

Jest 5 części hell house  dlaczego na filmweb są tylko 4 ? Filmweb jest śmieszny.

hapek88

Gdzie można obejrzeć film?

hapek88

Gdzie mozna to obejrzec?

ocenił(a) film na 9
hapek88

JoaHa88 Też znalazłam tylko 4. Skąd informacja ze jest 5 części?

ocenił(a) film na 7
olala813

Nie ma piątej części, ale wydaje mi się to kwestią czasu. Jak pisałem twórca HH LCC trafił pod skrzydła Shuddera (platforma a'la Netflix z horrorami, sci-fi i thirllerami) i widać jest tym zajarany. Fajnie jakby coś innego jeszcze nakręcił :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones