PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34282}

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
7,7 416 862
oceny
7,7 10 1 416862
7,5 33
oceny krytyków
Harry Potter i więzień Azkabanu
powrót do forum filmu Harry Potter i więzień Azkabanu

A więc. Oglądając film po raz enty moją uwagę przykuła trzymana przez Blacka na zdjęciu z listu
gończego tabliczka, zapewne z numerem więźnia.
Numery składają się z 2 symboli, które pochodzą (za wyjątkiem symboli z numeru Bellatrix) z
nordyckiego runicznego alfabetu. Tabliczki można bez problemu znaleźć wpisując w google 'azkaban
sign'. Alfabet nazywa się elder futhark.

Dokopałam się do trzech takich numerów:

http://farm9.staticflickr.com/8513/8481490842_00f4761a67_z.jpg
Syriusz, trzymając tabliczkę na zdjęciu w gazecie/plakacie trzeciej części prezentuje napis, po
przetłumaczeniu liter brzmiący PZ 390, w kolejnych częściach pierwszy symbol jest zmieniony
na znak, oznaczający G.
Napis na dole po prawej to- PZGA 07 ZG 46 Z2

Lucjusz Malfoy,
http://www.yourprops.com/movieprops/original/yp50371a28728e06.57696702/Harry-Pot ter-
and-the-Half-Blood-Prince-Lucius-Malfoy-s-Azkaban-Prison-Sig n-1.jpg
DF 537
napis po prawej na dole- TRDA 63 ZU 25 NM 81

Trzeci numer nalezy do Bellatrix, jednak jej symbole pochodzą z jakiegos innego, nieznanego
mi (aczkolwiek wyglądającego znajomo?) alfabetu.


Wracając do powyższego, poszczególne znaki mają w nim swoje określone znaczenie, idąc
tym tropem, dwa przypisane do Syriusza oznaczają P- przeznaczenie (w późniejszych częsciach
literaz zastąpiona została przez G oznaczające prezent) i Z oznaczające ochronę przed złem.

Runy Malfoya to D, oznaczające idealny balans między przeciwnościami oraz paradoks i F
przypisywanego bogom.


W internetach nie ma ani słowa tłumaczącego zarówno dobór, jak i sam fakt użycia run. Kolej
na wasze interpretacje, a może wiecie coś o tym? Mam bzika na ich punkcie więc jesli ktoś wie
skąd się tutaj wzięły, proszę o informację ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones