PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 325 534
oceny
7,5 10 1 325534
6,5 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

pytanie

ocenił(a) film na 10

Czy fani HP to w większości dzieci? Ja np. lubię Harry'ego Pottera a mam 18 lat i nie wiem czy się tego wstydzić czy nie. Bo znam różne opinie na ten temat a co Wy sądzicie? Ile macie lat?(jeśli oczywiscie jesteście fanami HP)

ocenił(a) film na 7
karolina922

Ja uważam że jest bardzo dużo ludzi którzy mają więcej lat :P ja sama mam 15, ale np moja mama tez czytała książki.

karolina922

Ja mam 19 lat i nie widzę powodu do wstydu z tego powodu. Mam też kilku znajomych w podobnym wieku, którzy czytają (czytali). Po drugie to ostatnie części nie są typowo dla dzieci, więc...

ocenił(a) film na 9
karolina922

Ja mam już 20 a wcale się tego nie wstydzę :) owszem, są tacy, którzy uważają, że to dla dzieci ale to już ich sprawa. Ważne żeby być sobą i się tego nie wstydzić. Naprawdę sporo jest starszych ode mnie, którzy czytają HP. Moja mama ma ponad 40lat i również czyta ;]

Alice20

I ja podobnie, chociaż książki trafiają do mnie o wiele bardziej. Średnie w większości te ekranizacje, niestety...

ocenił(a) film na 8
karolina922

Ja mam 17 :) lubię czytać te książki, zwłaszcza te ostatnie części, bo nie są typowo dla dzieci. Może od 1-3 są lekkie, ale następne już coraz mniej. Mam też 23 letnią siostrę która także lubi i filmy i książki tak jak ja :)

ocenił(a) film na 10
karolina922

to widzę że nie jestem jedyna "trochę starsza" która lubi HP:)

karolina922

też mam osiemnaście i nie widze powodu żeby się wstydzić przecież dzieciństwo zeszło mi na HP-cała seria zarówno książkowa jak i filmowa tworzy się i rozrasta razem ze mną . Poza tym sądzę że sentyment zostanie mi na zawsze. To jest akurat seria o tyle wielowymiarowa, że jest uniwersalna. Bo np. mimo że czytałam z zainteresowaniem sagę zmierzch to raczej nie jest ona dla każdego i mnie osobiście nawet sie nie chce czytać po raz drugi,a pottera mogłabym stale od nowa.

ocenił(a) film na 6
MademoiselleButterfly

ach ty niegrzeczny! wstydz się xd

ocenił(a) film na 10
MademoiselleButterfly

oo właśnie. ja mam 15 lat i cieszę się niezmiernie, że jako dziecko z podstawówki oglądałam z koleżankami hp na dvd (i odgrywałyśmy nawet scenki, przez co znam pierwsze 2 części niemal na pamięć ;)) zamiast podniecać się edwardem i bellą. wg mnie zmierzchu nie ma co porównywać do hp.

ocenił(a) film na 8
karolina922

ja mam 21 i napewno jeszcze nie raz przeczytam hp, w tamtym roku zrobilem sobi maraton wszystkie czesci pod rzad;d zajelo mi to 2 tyg xd ale dalem rade;d i napewno jeszcze nie raz wroce do hp:) bo jedna z najlepszych ksiazek, a na temat filmow sie nie wypowiadam;/ oprocz jedynki i 2 to reszta taka sobie , zoabczymy 7:) jak wydzie,

ocenił(a) film na 7
karolina922

Ludzie ja mam ponad 30 lat i nie wstydzę się tego , że lubię HP. Jest to odskocznia od szarości życia codziennego, filmów akcji i innych pierdół. Zaznaczam, że nie przetrawiłem książki i pisze tylko o filmach bo na nie zazwyczaj tylko mam czas.

pitpawel

ja również mam 21 lat a HP to książka mojego dzieciństwa, każdą cześć przeczytałam z milion razy i na pewno jeszcze nie raz po nie sięgnę, a co do tematu to w żadnym wypadku nie wydaje mi się że ludzie powinni się wstydzić tego ze czytaja tą serie! po pierwsze o gustach się nie dyskutuje, jeżeli komuś HP się nie podoba ok jego sprawa ale niech zostawi w spokoju resztę która jest zachwycona... a po drugie najbardziej mnie wkurza fakt ,ze ludzie którzy sie naśmiewają albo krytykują hp wcale nie czytali książki...

maliniak_89

Wstydzić się Harrego buachaaaaaha
Nie wiem czego się wstydzić ? Ksiązki są świtne ... filmy też, dla mnie Potter to dziecinstwo i wsaniałe wspomnienia, jednak z kazdym rokiem lubie go jeszcze bardziej :P I nie wyobrażam sobie jak móglbym się bac do tego przyznać. A czytałem już tą sage wiem ile razy :D
Ja bym się wstydził jak bym lubił zmierzch xDD

HarryPotter7

szczerze to zaczynam się wstydzić zwłaszcza jak widze w empiku piórniki i worki za strój od w.f-u z bella i edwardem na wierzchu

ocenił(a) film na 8
karolina922

24 i pol! i wszem i wobec oglaszam, ze uwielbiam fantasy, HP jest genialna histora, bardzo plastyczna a dobra ekranizacja tylko ugruntowala pozycje tej serii, z przyjemnoscia zabiore moja mlodsza (duzo!) siostre na kolejna czesc do kina!

karolina922

Ja mam też 18 i się tego nie wstydzę;) Przecież Pottera czytają i oglądają wszyscy, dorośli i dzieci;)

ocenił(a) film na 5
karolina922

Pierwszy tom pokazal sie w Polsce przynajmniej 10 lat temu, więc ci, którzy sięgneli po tą książke na samym początku dzisiaj już są dorośli. Osobiście należe do takich osób a sentyment i sympatia nie osłabły. :) A jeśli ktoś wyznacza sobie lektury na zasadzie "wstyd - nie wstyd" to w istocie ma sie czego wstydzic.. ;)

karolina922

Jak nie wiesz, czy się tego wstydzić, czy nie, i pytasz się o to innych, do tego tych, których nawet nie znasz, to znaczy,że wciąż jesteś dzieckiem. Bardzo współczesnym.

ocenił(a) film na 8
karolina922

17 lat ;)

ocenił(a) film na 7
karolina922

ej tam ci którzy wyrażają opinie, że powinni się tego wstydzić po prostu nie czytali i tyle.

ocenił(a) film na 8
karolina922

Myślę, że właśnie wśród fanów Pottera jest niewiele dzieci(przez "dzieci" rozumiem osoby z podstawówek, początki gimnazjum). Uważam, że znaczną część stanowią osoby, które "dziećmi" były gdy pojawiła się pierwsza część książki. Oczywiście nie mówię, że nie czytają Pottera też starsze osoby(młodzież, studenci, dorośli), u mnie zaczytywała się cała rodzina z babcią włącznie. XD

karolina922

Ja mam 16 lat i nie wstydzę się tego moje rodzeństwo lubi Harry'ego mama nawet w wakacje jak były wszystkie filmy puszczane to oglądała i nawet chciała którąś część 2 razy oglądnąć (nie pamiętam jaką).

Inni z rodziny mi mówili że chyba zgłupiałam że lubię Harry'ego Potter'a a ja ich olałam więc niczym się nie przejmuj

karolina922

No to ja chyba was przelicytuję...31 lat.i bardzo lubię filmy.Książek nie czytałem.Moje dziecko ma 5 lat wiec jeszcze nie ogląda.

ocenił(a) film na 9
adammarzenka

Ja też mam 19 lat i wcale się nie wstydze tego, że lubię HP. Jak w telewizji leci to całą rodziną oglądamy ;)
Poza tym zgadzam się z Zmo, że niewiele jest dzieci (podstawówka, gimnazjum), które się tym interesują. Ci, którzy wraz z pojawianiem się kolejnych części "dorastali" z bohaterami, zwyczajnie mają do nich sentyment :D

karolina922

"Harry Potter" to jakby esencja mojego dzieciństwa. Teraz mam 18 lat i mam wrażenie, że po obejrzeniu ostatniego filmu skończy się ono definitywnie, choć wcale tego nie chcę. Uwielbiam książki i filmy o Harrym i w pewnym sensie będą mi towarzyszyć przez całe życie. I nie ma się tu czego wstydzić, bo to nie do końca film dla małych dzieci, słyszałam nawet opinie, że najnowsza część jest niemal jak horror. Poza tym jak już się zaczęło tą podróż, to należałoby ją zakończyć ;).

ocenił(a) film na 4
Madzia9211

Ja mam 15, jednak też przeczuwam, że moje coś w moim życiu skończy się po ostatniej części Harry'ego. Potter był ze mną przez całe dzieciństwo, ciężko mi będzie się z nim pożegnać.
I głupiec jest ten, który wstydzi się tego arcydzieła!

karolina922

Ja mam 29 lat i nie wstydze sie tego ze uwielbiam Harrego Pottera

ocenił(a) film na 7
karolina922

Moja polonistka uwielbia Harrego Pottera a ma chyba jakieś 50 lat. he
Ona się nie wstydzi. ;D

karolina922

Ja mam 20 lat, wszystkie książki na półce i wszystkie filmy na własność. "Przygoda" z Harrym już prawie dobiegła końca (została już tylko ostatnia "część" do obejrzenia), ale nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby się wstydzić za coś co wypełniło mi jakieś 10 lat życia :)) Pewnie jeszcze wiele razy wrócę do tej książki, i własne dzieci (jak będę mieć xD) postaram się nią zarazić bo to wspaniała opowieść :))

ocenił(a) film na 8
karolina922

Ja mam 16 lat i też uwielbiam HP. Przeczytałam wszystkie książki i obejrzałam wszystkie części filmu jakie do tej pory wyszły i już nie mogę się doczekać 7.

ocenił(a) film na 8
karolina922

18 lat ;)
Harry jest w moim życiu od 6 lat i wydaje mi się, że w jakimś stopniu ukształtował mnie jako człowieka ;)

ocenił(a) film na 10
karolina922

Mam 16 lat i przeczytalem wszystkie części przynajmniej po 4 razy z wyjątkiem szóstej części bo ją przeczytalem 9 razy :D

karolina922

Ja mam 14 lat, a Harrego lubię już długo ;)) może jakieś 8 lat ;] jak byłam młodsza oglądałam za każdym razem film w telewizji. Książki dopiero zaczęłam czytać w zeszłym roku, przeczytałam je bardzo szybko. Tak mi się spodobały że w tym roku przeczytałam je drugi raz, i zaczynam kupować wszystkie części i nie tylko. `Baśnie Barda Beedle'a` <czy jakoś tak> `Quidditch przez wieki` i `Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć` już mam i polecam ;D

ocenił(a) film na 6
_alice_cullen_

A ja was zaskoczę, mam 25 i uwielbiam oglądać bajki, czytać komiksy itp:P

WujekChu1ek

dla mnie osobiście to żadne zaskoczenie- moje siostry podchdzące pod trzydziestke zostały przeze mnie zarażone potterem oglądają filmy słuchają audiobooki HP, oglądają nałogowo Disneya itd no i jedna kocha anime. więc spoko ;)

ocenił(a) film na 7
karolina922

ja mam 17 lat i jestem fanką HP, a jak będę mieć 30 lat - nadal nią będę, więc nie masz się czego wstydzić:)

ocenił(a) film na 10
gugugg

mam 18 lat i się wcale nie wstydzę , że HP mnie interesuje. Wielu moich rówieśników po prostu się śmieje, ale jest ważne co ty lubisz a nie co sądzą inni .

ocenił(a) film na 8
karolina922

mój brat 31 lat, jego żona 30 lat, moja nauczycielka biologi 44 lata, moja matka 50 lat i moi kumple ja mam 14 lat i ich wszystkich zaraziłem Harry Potterem oni się nie wstydzą to czego ty masz :)

ocenił(a) film na 8
karolina922

Nie masz się czego wstydzić. Też mam 18 lat i uwielbiam HP!!! A HP poznałam mając 12 lat. Ale HP to przecież bajka dla dorosłych i dużych dzieci:D

ocenił(a) film na 8
karolina922

Ja mam 21- Harry'ego czytam od podstawówki, więc wyluzuj- jak się coś lubi to metryka nie jest ważna ;)
Poza tym zbieram komiksy z X-Men oraz mangi i już nieraz słyszałam, że to dziecinada, ale lepiej kolekcjonować takie rzeczy niż dopalacze jak spore grono moich rówieśników.

ocenił(a) film na 9
karolina922

HP to nie tylko książki i filmy. To cały fandom i zapewniam, że większość twórczości fanów HP nie nadaje dla dzieci... opowiadania fanfiction, fanarty, nawet doujinshi (z jap., komiksy np. oparte na istniejącym już uniwersum) oznakowane 18+ lub NC-17 o czymś świadczą ;) mały risercz nie boli...

ja mam 21, a moje znajome nawet powyżej trzydziestki ;) i wszystkie adorujemy Severusa Snape'a x3

ocenił(a) film na 9
akimoto_rin

ja mam 16, książek nie lubie czytać, ale film jest naprawdę dobry i można na nim wypocząć, na każdej części:)

karolina922

Ja mam 29, a moja koleżanka ma 35 i tez jest wielką fanka :)

ocenił(a) film na 4
Tarquin

moja ponad trzydziestoletnia kuzynka lubi Harrego, a ja sama mam prawie 18 lat.
w ogóle dziwie się, że takie pytanie padło, bo przecież Harry w ostatnim tomie ma 17 lat, a osoba osiemnastoletnia dorastała razem z Harrym, bo film wyszedł dla niej w 3 klasie podstawówki. książki są dobrze napisane, historia mało dziecinna. to tak samo jakby zapytać się czy lubienie Władcy Pierścieni jest dziecinne :)

karolina922

Po za tym , jak film jest fajny to nie ma znaczenia ile ma się lat ...no chyba ze za mało jak na film np.4 lata...

karolina922

Nie wiem czego tu się wstydzić???? Też mam 18 lat i większość mojego dzieciństwa oparła się na HP:) nie jest to żadna tandetna "saga ", więc nie rozumiem twoich obaw???
ważne jest to co Tobie się podoba i jeżeli się z tym czujesz dobrze to nie ma powodu by się z tym "ukrywać"
U mnie w rodzinie wszyscy czytali, mama beczy na każdej części:) i co z tego....
jedni lubią to inni co innego, a tak ogólnie to każdy z nas w głębi jest dzieciakiem, więc książka przeznaczona jest dla każdego bez znaczenia czy masz 7, 18 czy 70 lat....

karolina922

Duże dzieci też mają prawo do czarów:] Ja mam 34 a czytałem wszystkie książki i oglądałem wszystkie filmy:]

ocenił(a) film na 9
karolina922

Ja osobiście mam 19 lat i uwielbiam Pottera ;) Jak to ktoś wyżej już powiedział, jeśli się z tą książką 'dorastało' to ma się do niej niesamowity sentyment :) Myślę, że nie ma się czego wstydzić. Każdy ma swoje gusta, o których podobno się nie dyskutuje ;) A ci, którzy uważają, że to dla dzieci, myślę, że nawet nie przeczytali książek ;p Co jak co, ale ostatnie części zdecydowanie nie są dla dzieci ^^
Pozdrawiam wszystkich fanów i mam nadzieję, że też nie możecie się doczekać kolejnej ekranizacji ;)

ocenił(a) film na 10
Nattie_2

no oczywiście że nie możemy doczekać się kolejnej ekranizacji ;)

karolina922

ja mam 22 lata i uwielbiam Harrego:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones