PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 325 518
ocen
7,5 10 1 325518
6,5 30
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Podobny temat założyłem na forum drugiej części IŚ. Wypisujemy błędy logiczne w filmie (bez spiny, dla zabawy):
- Harry wciąż wpatruje się w kawałek szkła, w którym rzekomo widzi Dumbledora. Nikt nie wie co to za ustrojstwo, skąd je wziął, po co i wgl. nic o tym kawałku szkła nie wiadomo. (Wiem, że w książkach jest wszystko ładnie wyjaśnione, ale skupiamy się tylko na filmie).
- do super ważnej misji jaką jest przewiezienie Pottera do Nory zostaje zaangażowana banda dzieciaków, podejrzany typ i kobieta, która trzy lata wcześniej dowiodła, że nie bardzo radzi sobie z trudnymi zadaniami. A przecież mieli do dyspozycji cały Zakon...
- Nora, czyli najbezpieczniejsze miejsce jakie zna Zakon rok wcześniej została zniszczona przez smierciożerców... widać nie była w pełni bezpiecznym miejscem.
- co z resztą pokazuje akcja na weselu. Nora jest częściej atakowana niż Hogwart.
- żeby się ukryć trio rusza do domu Syriusza i co tam znajdują? Wiele zaklęć, które bronią posiadłości, hmmm a gdyby tak odrazu tam się zatrzymali?
- trio nie ma żadnych kłopotów ze znalezieniem wszystkich składników do eliksiru wielosokowego.
- w Ministerstwie nikomu nie przeszkadza, że trójka dorosłych pracowników ma głosy nastolatków.
- Ron jest prawdopodobnie bardzo rozpoznawalny, jednak nic złego go nie spotyka po tym jak opuszcza przyjaciół i błąka się po gospodach.
Większość to zwykłe czepialstwo, ale jeśli sami coś wyłapaliscie to piszcie!

użytkownik usunięty
samwise_6965

Dopiszę swoje

Zgredek pojawia się i jest tekst (panie Weasley jak miło znowu pana widzieć) pytam gdzie i kiedy się widzieli? pojawia się w dwóch filmach (Komnata Tajemnic ale tam nie zna się jeszcze z Ronem i Hermioną i w Insygniach po czym już się znają ale skąd skoro) Mimo że w Więzniu Azkabanie nie został wspomniany mimo że w książce tak. W Czarze Ognia zastąpił go Nevill nie bo po co oczywiście dać jedną z ważniejszych postaci, lepiej zastąpić go uczniem 4 roku który wciąż jest niedoświadczony... w Zakonie Feniksa to samo, przecież po co pokazywać scenę kiedy Zgredek ostrzega GD że Umbridge nadchodzi... w książę półkrwi znowu go nie było... więc to kolejna nielogiczność...

Wątek Horkruksów oczywiście nadal nie wiemy do końca nic o wątku Regulusa więc bo przecież wystarczyło raz wspomnieć że Regulus był uczony w Hogwarcie i w zasadzie nie wiemy dlaczego wykradł horkruksa i postanowił go zniszczyć. Wina scenariusza Książę Półkrwi...

ocenił(a) film na 9

Znając Zgredka, mógł ich podglądać w dormitorium xD
A tak na poważnie, strasznie rzuca się w oczy to, że Insygnia starają się być bardzo wierne książce, kiedy to dwie poprzednie części nieszczególnie takie były. Przez to pojawia się wiele niejasności jak ta ze Zgredkiem, czy z lusterkiem.

ocenił(a) film na 8

Z tym Zgredkien. Wiedz, że nie każdą część nakręcił ten sam rezyser, dlatego mogą pojawiać się wiele niejasności . I nie powinnieneś tego się czepiać.

samwise_6965

"Trójka dorosłych pracowników ma głosy nastolatków" Co w tym dziwnego? Ja mając 13 lat byłem brany za dorosłego mężczyznę i często mnie mylono z moim ojcem przez telefon. Bycie nastolatkiem nie oznacza posiadania adekwatnego głosu bo wielu ma dość poważny głos od młodego wieku.

Nekros97

Ale pracownicy ministerstwa wiedzą jakie głosy mają Runcorn czy Mafalda.

Choć akurat z tym eliksirem wielosokowym ja bym się czepiała innej rzeczy - twórcy nie umieją się zdecydować czy głos się przy tym zmienia czy nie.
W KT się nie zmieniły - potrafię to zrozumieć, Hermiona była na drugim roku i po prostu mogło nie wyjść idealnie.
W Czarze Ognia Crouch Jr podszywa się pod Moody'ego i głos się ZMIENIA.
A tu w siódmej części, przy eliksirze który stworzył Moody, więc na pewno był idealny - znowu głosy się nie zmieniają. Niekonsekwencja w oczy bije.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones