PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40613}
6,1 5 161
ocen
6,1 10 1 5161
7,5 6
ocen krytyków
Hardware
powrót do forum filmu Hardware

To jeden z lepszych filmów jakie było mi dane widzieć konsekwentny, pomysłowy i cholernie niepokojący. Wizja przedstawiona w tym obrazie przypomina senny koszmar przesiąknięty brudem i przemocą, który wciąga jak narkotyk. Fabuła jest na pozór prosta, ale to nie oznacza, że jest głupia czy banalna chociaż nie ukrywam, że siła tego filmu opiera się na klimacie, zresztą dla myślącego widza nie będzie to wada. film genialnie łączy stylistykę post apo, cyberpunk i industrial w każdej z nich osiągając mistrzostwo.

ocenił(a) film na 7
Wostock

Podpisuję się pod wszystkim co napisał kolega. Mi się spodobała zwłaszcza ścieżka dźwiękowa. Niski budżet niemal w ogóle nie raził. Szkoda że ten film jest w Polsce tak mało znany.

ocenił(a) film na 7
MerxPL

Tak jest. Film obejrzałem jakiś czas temu, więc w tym przypadku nie może być mowy o "sile sentymentu" do ery VHS itd. Po prostu dobrze zrobiony film, niegłupi, post apo na wysokim poziomie + kapitalna muzyka.

Wostock

True True

hellkittyrocks

Zgadzam sie w pełni. Ja ten film widziałem zaraz gdzieś na początku lat 90. w polskiej TV jakoś późno w nocy i chyba tylko raz.
Potem musiałem poczekać z 15 lat zanim wyszdł na DVD... i był wciąż zajebisty! Co z tego, ze niskobudżetowy? Ale pomysły odjechane - "zezłomowany" robot wykorzystany jako dzieło sztuki... któy się rekonstruuje z tego, co znajdzie w okolicy i podłączy do siebie.

ocenił(a) film na 6
Wostock

Można się też doszukać podtonów politycznych i religijnych

ocenił(a) film na 9
Wostock

(z tej strony rocznik 1983) W pełni się zgadzam, ze świecą w reku szukać filmu o tak świetnym klimacie w chwili obecnej , muza robi swoje, obecnie w mega produkcje pakuje się ogromne fundusze natomiast tutaj mamy pokaz jak za niewielkie $ nakręcić świetny obraz (o niebo lepszy od wspomnianych super produkcji nastawionych jedynie na efekty i DZIWNY chumor). Ech co tu wiele mówić - obecnie takich perełek już się nie kręci.

Wostock

pełna zgoda
https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

ocenił(a) film na 7
stass

https://www.youtube.com/watch?v=Ga_W__LYSp0&list=PLNOme2ip75f7UjeQCZ1rVZlNKYsY7E 5ov&index=1

wykorzystane Hardware do teledysku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones