PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97077}

Gwiezdne wrota: Dzieci Bogów

Stargate SG-1: Children of the Gods
7,4 8 824
oceny
7,4 10 1 8824
Gwiezdne wrota: Dzieci Bogów
powrót do forum filmu Gwiezdne wrota: Dzieci Bogów

Film specyficzny i oczywiście utrzymany w powiązaniu z paralelami serialowymi, nie jest jakieś
dzieło na miarę wielu innych godnych do pamiętania sci-fi. Nie jest to film karygodny i zły, ogląda się
go przyjemnie, aczkolwiek jego dużą zaletą jest czas trwania, bo w pewnym momencie historia
zaczyna nużyć, a przerysowane role postaci przestają być brane na poważnie. Mogę jednak
zrozumieć, że to serial jest tu przodujący, choć oczekiwałem zdecydowanie więcej, naciągane 6/10.

diego88

Ten "film" to pilot serialu. Nawet pomimo wydania na DVD wersji pociętej (Final Cut) nie powinno się go rozpatrywać jako coś osobnego.

ocenił(a) film na 6
marcin261287

Rozpatruję go jako film, czyli akt twórczy jakiejś osoby, w tym przypadku fragment sztuki filmowej. A innymi słowy, jako po prostu film na wieczór, który w dodatku niczym mnie nie porwał, choć też specjalnie nie znużył.

diego88

W takim razie robisz błąd.

ocenił(a) film na 6
marcin261287

Tak, tak, o wielki sędzio, dziękuję za zwrócenie uwagi ha ha :)

diego88

Proszę bardzo.

ocenił(a) film na 9
diego88

marcin261287 ma rację. Rozpatrywanie tego filmu jako osobnego "bytu" nie ma sensu. Jest to pilot serialu. Tylko (bo jako taki ma swoje ograniczenia - nie jest osobną, zamkniętą historią) i aż ( bo to genialny serial).

ocenił(a) film na 6
Dobrosz_65

Tym bardziej, jako pilot, miał mnie zachęcić na wieczór do serialu, a zrobił przeciwnie, okazując się konwencjonalnie sztucznym i schematycznym. Niezależnie od funkcji wprowadzającej, jaką ma pełnić.

ocenił(a) film na 9
diego88

To dość specyficzny pilot. Przyznaję. Sam oglądałem go PO obejrzeniu całej SG1. Pod jej wielkim urokiem. Dla kogoś kto nie jest fanem Gwiezdnych Wrót mógł być zdecydowanie mniej "miodny" Proszę. Wybacz mi śmiałość. Zadam pytanie. Obejrzałeś serial SG-1?

ocenił(a) film na 9
diego88

Pytam, bo od pierwotnej wypowiedzi minęło mnóstwo czasu.

ocenił(a) film na 6
Dobrosz_65

Oj było to dawno, w czasie dzieciństwa i pamiętam, że całkiem ciekawy serial, choć nie jakoś żebym był jego fanem. Po prostu ciekawił mnie sam film, czy bardziej zrobią na siłę (niestety tak), czy jednak coś ciekawego wycisną. Ale to i tak niszowe kino dość i do fanów mogło trafić, jeśli lepiej orientują się w całym serialu.

ocenił(a) film na 7
diego88

W zasadzie ten film to NIE jest osobny film. To są dwa pierwsze odcinki serialu połączone w całość. Serial początkowo jest dosyć niskobudżetowy, co widać chociażby w styropianowych dekoracjach :) Z czasem jednak robi się wysokobudżetowy robiony z gigantycznym rozmachem, przy którym Gwiezdne wojny wypadają dosyć marnie. Wojna obejmuje cztery galaktyki, a w skrajnych momentach niszczą nie jakąś tam planetę, tylko całe układy gwiezdne. Do tego są cywilizacje robotów (replikatorów), istot nadprzyrodzonych (Ori), wampirów (Wraith), i inne. Nie powiem więcej, bo nie chcę spoilerować. Mała zajawka:

https://www.youtube.com/watch?v=YvlRzQAt5xk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones