PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809630}
8,2 224 948
ocen
8,2 10 1 224948
7,0 55
ocen krytyków
Green Book
powrót do forum filmu Green Book

Jestem ignorantem muzycznym, ale czy ostatnio utwór na pianinie? to był jeden z utworów Chopina?

ocenił(a) film na 9
Skold

Etiuda op. 25 nr 11
Wiatr zimowy

ocenił(a) film na 10
tomashec_2

Prawda. Dziękuje bardzo!

Skold

Tzw. druga etiuda rewolucyjna.

ocenił(a) film na 10
paszczak57

bo grana podczas rewolucji?

Skold

Bo wtedy ją skomponował ( chodzi o powstanie listopadowe, jak pierwsza rewolucyjna) - chyba. Ma charakter rewolucyjny, ta burza w akordach.

ocenił(a) film na 10
paszczak57

nie wiem czy burza w akordach ma oznaczać od razu rewolucje. Choć prawdą jest, że burza jest metaforą zmian.
Na pewno z jednym możemy się zgodzić to jest bardziej tornado, niż zimowy wietrzyk.

Znając życie pewnie chodziło o to żeby zaimponować jakiejś kobiecie. Utwór wywołuje mnóstwo emocji, a to jest coś co kobiety kochają. Zostałbym przy tej opcji.

Skold

Jak najbardziej, to w końcu Chopin - pies na kobiety. Gdy chodziłam do szkoły muzycznej (100 lat temu :)), tak ją nazywano.

Skold

Radzę posłuchać Rewolucyjnej. I nie mylić z tą o której mowa.

paszczak57

"podobno napisał to dla jakiejś dupy" :D

ocenił(a) film na 8
tomashec_2

Serdeczne dzięki - przyłączam się do podziękowań :)

tomashec_2

Żałuję że przeczytałem tę odpowiedź przed pójściem na film bo wiedziałem że to zagra. Nie było niespodzianki.

ocenił(a) film na 8
Skold

Jakie to miłe, że nasze społeczeństwo (przykład na tym forum) jest tak dobrze muzycznie wyedukowane.
Jest pytanie, jest precyzyjna odpowiedź.
Budujące. Powaga.

ocenił(a) film na 10
Rajwant

nie jest łatwo, ale trzymamy poziom!

ocenił(a) film na 8
Skold

Uwielbiam FW za takie odpowiedzi :)
Wiara w ludzi wraca.
Pozdro

Rajwant

Nie trzeba być muzycznie wyedukowanym, tylko mieć internet. Jest wiele stron, gdzie można znaleźć, co było grane w jakimś filmie/serialu, jak np.tunefind.

ocenił(a) film na 8
niunia123_filmweb

Dziękuję za wskazanie. Ale doceniam i taki wysiłek, nawet szukając nieco się edukujemy.
Pozdro.

ocenił(a) film na 6
niunia123_filmweb

Nie trzeba szukać stron. W napisach końcowych można to znaleźć. Odsiać niepasujących twórców, jakichś bluesmanów i sprawdzić, czy Szopen akurat do tego nie pasuje wklepując na YT nazwę utworu. Ja tak zrobiłem i znalazłem.

ocenił(a) film na 8
Skold

Chopin? Chyba chodziło o Joe Pen raczej...

ocenił(a) film na 10
galateaa

zdecydowanie nie. wszystko sie zgadza. być może myślimy o innym momencie w filmie

ocenił(a) film na 8
Skold

Okeeeej.....

ocenił(a) film na 8
Skold

To taki dowcip :)
Tony omylnie nazwal Chopina - Joe Penem :)
Pozdro

ocenił(a) film na 10
voney

Okeeeeeeej...
Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones