PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269974}

Godziny strachu

Butterfly on a Wheel
7,1 20 994
oceny
7,1 10 1 20994
7,0 4
oceny krytyków
Godziny strachu
powrót do forum filmu Godziny strachu

Nikt mi nie wmówi, że domyślał się o co chodzi. Fakt, że wpadliście na to, że Abby ma coś z tym wspólnego (wyczaiłam to również jak poszła z nim wypłacać kasę) nie znaczy, że wiedzieliście o co chodzi. Uważam, że film ma bardzo ciekawe i mądre przesłanie. Co do scenariusza0- było kilka niedociągnięć, dużo rzeczy, które zaplanował Tom działy się tylko dlatego, gdyż miał fuksa (fakt, że Neil wpadł na to, że chodzi o zegar, że z wieży pobiegł prosto na policję, że podszedł do tego, a nie innego policjanta, etc.- z drugiej strony Abby znała go bardzo dobrze i mogła mniej więcej przewidzieć jak się zachowa), niemniej nie jest to powód, aby pisać, że został napisany w 15 minut. Obrażacie czyjąś pracę wypowiadając takie dziecinne tezy. Co do gry aktorskiej- nie mam absolutnie żadnych zarzutów, może poza jednym- Gerard grał bardzo porywczego kolesia i stawiam, że taki typ by się z rzeczywistości tak łatwo nie podporządkował Tomowi. Nie jest to jednak wina gry, lecz scenariusza, który nie do końca pociągnął ten charakter.
Daję mi z czystym sumieniem 8/10 i mam nadzieję, że obejrzą go zdradzające Panie i zdradzający Panowie:-)
PS. Angielski tytuł piękny- nasz jak zwykle gówno do potęgi entej.

ocenił(a) film na 9
Binula

Też uważam, że jest to dobry film. Może i kopiuje schematy, ale moim zdaniem kopiuje te lepsze z nich. Czepiam się jedynie szczegółów, ale ostatnie słowa postaci granej przez Pierce'a Brosnana pięknie dopełniają te danie.

ocenił(a) film na 10
Binula

Końcówka była rewelacyjna. Tak znakomita, że cały film od razu według mnie "wszedł" na wyższą półkę. Sam pomysł też bardzo nietuzinkowy. Naprawdę spodobał mi się ten film. Również ze względu na grę aktorską głównej TRÓJKI.

Co do tych naciągnięć to według mnie Tom mógł założyć że Neil postąpi tak jak on sobie wymyślił. W końcu to prosty człowiek sukcesu był ;-)

JedenZNiewielu

a ja napipszę jedynie, że większości zaskakujących zakończeń filmów można się domyślić.
Po pierwsze uważnie oglądać a przy drugiej zasadzie trzymać się schematu: najbardziej oczywista i prawdopodobna wersja nie jest właśnie prawdziwe, bo rozwiązaniem jest najmniej prawdopodobna kewstia/postać/rzecz. (w myśl, najciemniej jest pod latarnią.

Próba zaskoczenia widza, w wiely przypadkach trzyma się schematu, jak myślisz w trakcie oglądania filmy nad "Zaskoczniem" to szybko to zrobisz (tylko po co sobie psuć zabawę?) większość tak wciaga się w film, że oglądając nie analizuje go.

A jak tak zrobisz, to najczęściej po 15 minutach już znasz rozwiazanie..

ocenił(a) film na 9
Binula

Zdecydowanie zgadzam sie z autorem komentarza.
Film wcale nie jest latwy do przewidzenia! Ogladalam w ostatnim czasie kilka filmow z podobnym watkiem i byly zdecydowanie latwiejsze do przewidzenia, przyznam nawet, ze zbyt banalne, plytkie, przesycone.

Film rewelacyjny, niosacy pewne wartosci, bez potrzeby pokazania litrow krwi, gniewu i skrajnosci psychicznych.

Co do tytulu zdecydowanie sie zgadzam. Angielski tytul piekny, polski- bez komentarza- brzmi jak tytul dla taniej sensacji.

angelikaaa

bo może cię wciągnął i nie zastanawiałeś nad nim

ps ja w cale nie piszę iż film był zły

ocenił(a) film na 9
eji

A ja wcale nie neguję Twojego komentarza na temat filmu, o gustach się nie dyskutuje. Raczej odniosłam się do autora głównego wątku z którym zdecydowanie się zgadzam, a moje porównania były do autorów tych negatywnych komentarzy.

A jeśli dalej poruszać kwestię tego czy film jest przewidywalny lub nie to raczej nie zgodzę z Twoja opinią, bo film mnie raczej wciągnął dlatego, że do samego końca nie wiedziałam co się wydarzy. Ogladanie filmu z "wyłączonym mózgiem" raczej nie miało by sensu.

angelikaaa

ja bym raczej ujęła to tak: wciągnięcie się w film i jego zafascynowanie to
jak stan zakochania, nie dostrzega się pewnych znamion i znaków a na inne
się jest wyczulonym.

ocenił(a) film na 8
Binula

Nawet jak scenariusz był napisany w 15min to nie ma znaczenia, jest dobry i już! Film ma rewelacyjne przesłanie, wystarczyły dwa zdania, jakoś tak: "Brała twojego penisa do ust a rano tymi samymi ustami całowała mnie na pożegnanie" i "Chciałam żebyś przez kilka godzin poczuł się tak, jak ja się czuję cały czas".
Film akcji, który zmusza do myślenia o dylematach moralnych, "Zbrodnia i kara" w luźnym wydaniu. Chciałem zauważyć, że ostatnio rzadko trafiają się filmy z mocnym tematem a minimalną dawką przemocy. Wszystko musi być przesadnie realistyczne i dosłowne, a ten film nie skrzywi psychiki dzieciom, mogą go co najmniej nie zrozumieć. Rewelacja!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones