PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5784}

Garderobiany

The Dresser
7,7 1 370
ocen
7,7 10 1 1370
7,7 3
oceny krytyków
Garderobiany
powrót do forum filmu Garderobiany

Jeśli kiedyś ktoś mnie zapyta kto stworzył moim zdaniem najwspanialszą kreację na
ekranie jaką kiedykolwiek widziała to odpowiem-Albert Finney w 'Garderobianym"...
To najwyższy poziom nieosiągalny dla większości(znacznej większości) aktorów... Jestem
wciąż pod wielkim urokiem tej roli i chyba nigdy nie przestanę.
Ten pan pokazał,że teatr to potęga.
Dziękuję!:)

ocenił(a) film na 7

Zastanawiam się czy dzisiaj powyższa kategoryczność oceny pozostaje równie niezachwiana. Jakkolwiek p. Finney jest aktorem wybitnym to tak sobie myślę, że zadanie aktorskie w ,,Garderobianym" nie wyczerpało jego zawodowych możliwości. .To rola oparta na szarży i przerysowaniu. Owszem, łatwo przekroczyć linię, której niemal(środkowa część filmu) nie przekraczał. za którą zacznie się farsa przez nikogo nie zamierzona. Pamiętajmy, że tragedię od komedii różni tylko puenta. I pozostając przy jego dokonaniach aktorskich, podsuwam pod rozwagę jego rolę w filmie ,,Pod wulkanem" Johna Hustona. Zaś wertując pamięć w poszukiwaniu filmów o teatrze z genialnymi kreacjami wskażę film ,,Premiera" Johna Cassavetesa z Geną Rowlands. Wracając do ,,Garderobianego" źle byłoby pominąć tytułową postać zagraną przez Toma Courtenaya.Myślę, iż to bardziej jego film niż Finneya.Widzi wielkość i śmieszność swojej postaci i rozgrywa to bez pudła... pamiętając, że w scenach z p.Finneyem to ten drugi będzie skupiał uwagę widza a kamera mu w tym pomoże.Good night, and good luck,esforty.
7/10

ocenił(a) film na 10
esforty

"Pod wulkanem" to oczywiście też wspaniała rola, jak również ta z "Przygód Toma Jonesa", która uczyniły go sławnym, ale IMO rola w "Garderobianym" jest numerem jeden. Wielka szkoda, że poskąpiono mu Oscara i BAFTy.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

jeśli ktoś gdzieś będzie miał pretensje o Pacino ze Scarfejsa - wyśmieję :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones