PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=781295}
6,5 3 481
ocen
6,5 10 1 3481
Gantz:O
powrót do forum filmu Gantz:O

Czytałem mangę Gantz dobrych parę lat temu. Film całkiem nieźle oddaje całkowicie odjechany klimat mangi, chociaż akcja filmu rozgrywa dość późno w całej opowieści. Cały wątek Kei Kurono został tylko lekko wspomniany, a to chyba ponad 100 odcinków mangi. Nie rozumiem więc dlaczego film ma podtytuł "0". Ciekawy pomysł z animacją 3D. Jakość produkcji na prawdę przednia. Parę scen wyglądało rzeczywiście jak nakręcone kamerą. Duży plus za to.

ocenił(a) film na 9
mradziejewski

Zgadzam sie, że bardzo dobrze oddaja klimat oryginału. A w podtytule jest "O" od nazwy miasta, gdzie rozgrywa sie akcja filmu - Osaka ;-).

mradziejewski

Film ma podtytuł "0" (Zero), bo jest prequelem mangi. Opowiada o Kato jak pierwszy raz trafił do Gantz i wygrał swoją wolność. Było o tym wspomniane gdzieś na początku mangi, a konkretnie przez tego irytującego gościa w kurtce.

EMPEGERO

No więc, tak dawno nie czytałem mangi, że mi się wszystko pomieszało. Skasowałbym powyższy post, ale niestety się nie da.

ocenił(a) film na 7
EMPEGERO

To nie jest prequel to są tylko alternatywne wydarzenia, misja w Osace jest umiejscowiona w połowie wydarzeń mangi.
Na początku filmu Kei walczy z Obcym Oni (ten z rogami) i ginie, a w mandze Kei zwyciężył i za punktu z tej misji wskrzesił swoją martwą dziewczynę Teę, Nishiego i martwego Masaru Kato a sam Kei odchodzi z gry.
Natomiast w filmie Masaru Kato żyje i dołącza do Gantz dopiero przed misją w Osace

ocenił(a) film na 7
mradziejewski

To tylko luźne alternatywne wydarzenia, bardziej powiązane z filmami Gantz (2010) i Gantz:Perfect Answer(2011) niż z wydarzeniami w mandze...

ocenił(a) film na 7
mradziejewski

W mandze jakoś wyjaśnili co to jest ta kula Gantz i czy te potworki rzeczywiście są bogami? Proszę o spojler, bo mangi i tak nie przeczytam xd

ocenił(a) film na 10
Blennorragie

Kula Gantz to technologia którą wysłali kosmici ziemianom by mogli się obronić przed kosmitami co ich najeżdżają. Tak w skrócie. Potworki to kosmici nie bogowie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones