PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31464}

Gang Olsena w potrzasku

Olsen-banden på spanden
7,0 4 077
ocen
7,0 10 1 4077
Gang Olsena w potrzasku
powrót do forum filmu Gang Olsena w potrzasku

Powstała także wersja Norweska a nawet i Szwedzka Gangu Olsena .Z tego co oglądałem wersja Norweska jest taka sama skopiowana tylko inni aktorzy grają .Jedyny aktor co pojawia się w wersji duńskiej i norweskiej to ten grubas co zawsze porywał Egona i walił go młotkiem w głowe .Jednak po obejrzeniu kilku fragmentów wersji norweskiej moge stwierdzić że wersja duńska jest o niebo lepsza :)

Wiadomo.
O wersji norweskiej to i owo słyszałem, ale żadnych konkretów. Za to, że o szwedzkiej nie wiedziałem nic.
Ale po co komu norweska wersja?
Egon Olsen jest tylko jeden.
,,Skide godt Egon''.

użytkownik usunięty
Franz_33

Norweska wersja jest na you tubie ale to jest ta sama fabuła co w duńskiej wersji znaczy ta sama akcja tyle że inni aktorzy grają . Tak że rzeczywiście po co robić drugą wersję tej samej serii jak scenariusz jest ten sam ? Wydaje się mnie że Egona gra w norweskiej wersji ten aktor co grał w drugiej części serii tego gangstera z Usa co okradł bank i było na Egona że to on okradł , i potem ta kobieta prokurator się zajęła tym amerykaninem to on chyba był Egonem w norweskiej wersji ;) ogólnie nie pasował do tej roli bo wyglądał już nie tak sympatycznie jak duński Egon . Pamiętam że w norweskiej wersji ten grubas się tylko powtórzył co walił Egona zawsze młotkiem w głowę i pakował do skrzynki albo wiązał go do rurki i puszczał gaz ;P A tak to w norweskiej wersji Benny miał bodajże wąsy i wyglądał jak koleś z gry Monopoly xd A Kjeld w norweskiej wersji już nie pamiętam ale chyba podobny był .

Amerykańskiego gangstera z części drugiej Gangu Olsena nie grał ten sam człowiek co Egona w norweskiej wersji. Gangstera zagrał Harold J.Stone. Dość znany amerykański aktor charakterystyczny. Zaś Egona w norweskiej wersji zagrał niejaki Arve Ospahl.

użytkownik usunięty
Franz_33

Odniosę się teraz do tego co drażniło mnie w tej serii .Jaki niski musiał być budżet filmu że aktorzy grający gang olsena paradowali w całej serii 14 filmów w jednej i tej samej serii ? czy Egon Benny i Kjeld nie mieli innego ubrania tylko te samo i paradowali w nim przez całą serię ? Co dalej aktorzy drugo i trzecio planowani grają różne role w innych częściach filmu . Przykładowo aktor grający brata Benniego w 2 i 5 grał jego brata a w 3 części serii gra jakiegoś fajtłapę niemowę który lubił gnieść auta . Znowu aktor grający w gangu olsena czarnego barona zauważyłem że w innym z filmów grał policjanta na którego głowę spada lufa czołgu a on jadł kanapkę albo grał też jednego z typów którzy byli w teatrze i stał obok tego grubasa i to było wtedy jak kradli wazę podczas opery . Znowu ten co grał Hallandstena tego co mu egon kradł zawsze czerwoną walizeczkę w każdej części był włascicielem innej firmy i prowadził inne przedsiębiorstwo / biznes . W jednej części był lordem a w innej miał firmę i kradli mu plany działania Danii .Jeszcze był ten aktor co grał tego grubasa co walił młotkiem zawsze po głowie egona i go pakował do skrzynki to w jednej części grał sklepikarza w innej grał porywacza który był na usługach tego od czerwonej walizki a w innej był z jakimś wąsatym złodziejem który konkurował z Egonem i chciał się na nim zemścić . W filmie też był taki stary dziadek który w jednej części grał ojca kobiety która miała być żoną Benniego i prowadził sklep w którym pracował Benny w innej był nocnym stróżem i ekipa egona kradła mu kluczyk jakiś a on ledwo widział . Tak więc tych aktorów jest wielu którzy grają różne role w innych częściach serii Gangu olsena . Z tego co wydaje się mnie to ten co grał waleta i kiera też w innej części grali jakieś inne role chyba ten co grał kiera był potem dozorcą w jakimś zakładzie albo pracował jako pracownik banku ;) Naprawdę śmieszne to jest jak się ogląda te serię i się widzi tych aktorów którzy w każdej części grają inne role to jest takie trochę irytujące jak się ogląda całą serię ;)

Ci sami aktorzy pojawiający się w innych rolach na drugim czy trzecim planie mi nigdy nie przeszkadzali. Podobnie jak w czeskich filmach (a właściwie czechosłowackich).
A jeśli chodzi o ich ubrania to był jeden z ich znaków firmowych. Ja to ,,kupuje''. ;-)

Prawdziwy Gang Olsena jest tylko jeden.
,,Skide godt Egon''.

użytkownik usunięty
Franz_33

Tak tylko duńska wersja jest najlepsza i najlepiej zrobiona jeśli chodzi o serię Gangu Olsena . Zresztą po co robić drugą taką samą serię tyle że inny kraj produkcji i aktorzy ale fabuła taka sama jak w duńskiej serii ? Ostatnio w sobotę widziałem że leciał gang olsena na Atm Rozrywka bodajże 4 część serii ale czy puszczają całą serię co każdy weekend to nie wiem . Dla mnie ci aktorzy z norweskiej wersji nie pasują do tych ról i w ogóle nie są tacy jak grupa Egona w danii .

W tę sobotę i niedziele na ATM Rozrywka będą kolejne części.
Rzeczywiście ci aktorzy z norweskiej wersji to jakieś totalne nieporozumienie.
Ten co grał Kjelda wygląda jak jakiś niemiecki emeryt. I te jego wystające uszy...

użytkownik usunięty
Franz_33

Ja mam całą serię wydanie w metalowym pudełku przypominającym sejf franza jegera z berlina ;) nawet tak pisze na opakowaniu . Jest cała kolekcja 14 filmów w tym wydaniu jest tylko taki feler że nie ma napisów tylko jest lektor polski .Nie wiem czy jeszcze jest to dostępne w media markt bo te kolekcje kupowałem ze dwa lata temu ale warto było bo są wszystkie filmy z serii w jednej kolekcji . Dla mnie kultowa seria komediowa ,chyba tylko niektóre jeszcze komedie z Luisem de finesem lubię tak jak Gang Olsena :)

Cała seria filmów o Gangu Olsena w pudełku wyglądającym jak sejf Franza Jägera z Berlina?
Ty cholerny farciarzu! :-)

A kto jest lektorem?

użytkownik usunięty
Franz_33

Nie wiem kto jest lektorem a metalowe pudełko tak jak pisałem wygląda jak sejf Franza Jagera i nawet pisze na nim tak ;) może gdzieś w media markt jest dostępny pakiet wszystkich tych części ? ja to już kupowałem ze dwa lata temu ale wiem że oddzielnie też były wydane wszystkie części przez kino świat bodajże ? A że był pakiet właśnie w tym pudełku to kupiłem kosztowało bodajże około stówy taka kolekcja filmowa .

Teraz trudno to będzie nabyć. Na Merlinie dobrze o tym piszą.

W ,,Ostatnim skoku gangu Olsena'' (1974) zauważyłem coś ciekawego. W scenie gdy Kjeld i Benny usiłują obrabować kiosk jest trzech podpitych turystów. Ich twarze wydały mi się dziwnie znajome. Mniej więcej jak się dobrze przyjrzałem to już wiedziałem. Ci trzej turyści to norweski gang Olsena. Później sprawdziłem na IMDB w obsadzie dla pewności, i rzeczywiście.

użytkownik usunięty
Franz_33

Norweskiej wersji nie ma co oglądać jak się oglądało całą duńską bo to kopia ( powtórka z rozrywki ) serii duńskiej . Kiedyś widziałem urywki na you tubie i to był ten scenariusz tylko że inni aktorzy . Ale po co nagrywać wersję norweską z tym samym scenariuszem ? Skoro pewnie nawet dialogi były te same ? Szwedzka seria była ponoć krótsza bo bodajże nie wypaliła i ogólnie było zmienione coś i przerobili scenariusz ;/ Na you tubie pewnie jeszcze będzie norweska wersja ale mnie to nie jakoś nie poruszyło chociaż obejrzałem wszystkie części . Z tego co wiem to z aktorów grających w wersji duńskiej jeszcze żyje Benny . Ten co grał syna Kjelda brał udział podobno jakiś czas temu udział w duńskiej wersji programu muzycznego bodajże Must the be music czy coś jak voice of Poland ;) Z ciekawości muszę tego występu poszukać ,ciekawi mnie jak sobie poradził w śpiewaniu ?

ocenił(a) film na 9

Sprawa wygląda tak: duński Gang Olsena pełen jest różnych narodowych akcentów z tego pięknego kraju: co chwila widać duńskie flagi, słynne miejsca Kopenhagi czy ciężarówki z piwem Carlsberg. Marketingowcy zapewne trochę się obawiali, jak to wszystko zostanie przyjęte przez norweską widownię, postanowili więc spróbować nakręcić część scen w Oslo i obsadzić role norweskimi aktorami. Pierwszy film okazał się sukcesem, więc nakręcono kolejne. Ot, marketing :-). Poniżej ciekawe porównanie dwóch wersji filmu Gang Olsena Wpada w Szał: https://www.youtube.com/watch?v=FPOnUJeT8tI

ChemiQ81

Szczerzę to nie wiedziałem że powstała inna wersja :) - Dla mnie to zwyczajnie niepotrzebne kopia filmu który już powstał, zwłaszcza po tym co obejrzałem to praktycznie skopiowano scena po scenie :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mike_hellboy

Nie rób z siebie niepotrzebnego chama ok? - Jedyna produkcja z TV, jakie oglądam to the Voice Poland i owszem wiem, że nie jest to oryginalny format natomiast we fragmencie, w którym podał ChemiQ81, kopiował oryginał scena po scenie a wystarczyło stworzyć norweskie napisy wiec nie był to powód do kopiowania filmu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Franz_33

https://www.youtube.com/watch?v=obc-2U7eYL8

Mam ten występ tego aktora co grał syna Kjelda ,ładnie zaśpiewał kawałek Boba Dylana i nawet elegancko wygląda po tylu latach ;) To było w 2009 roku podobno w ciekawostkach pisze że ma swoją grupę muzyczną i wydali jakieś albumy po tym występie w tym programie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones